Copy
View this email in your browser

Merhaba e-mel dostları

Sayın <<First Name>> <<Last Name>>

Bu mesajı Emel Dergisi'ne aboneliğiniz vesilesiyle gönderiyoruz.
 
Vakfımızın faaliyetlerini, projelerini ve Emel dergimizin çıkış tarihlerini duyurmak için hazırladığımız elektronik bültenin Aralık sayısı ile birlikteyiz. 

2018 yılı Mehmet Niyazi ödülü Zafer Karatay'a verildi

Romanya'da Türklerin yoğun olarak yaşadığı  Dobruca bölgesindeki Mecidiye şehrinde faaliyet gösteren Mehmet Niyazi Kültür Derneği, 2018 Yılı Mehmet Niyazi Ödülü bu yıl Emel Kırım Vakfı Başkanı, KTMM Türkiye Temsilcisi Zafer Karatay'a 24 Kasım'da düzenlenen törenle takdim edildi.
Edem Bekirov'a özgürlük !
Rus işgalciler, Ukrayna’nın ana kısmı ile işgal altında bulunan Kırım arasındaki Çongar kontrol noktasında Kırım Tatar aktivist Edem Bekirov'u tutukladılar. 
Kalp hastası olan ve sağ ayağı olmadığı için protez bacak kullanan Bekirov uydurma suçlamalara ve ithamlara maruz kaldı. 
KTMM üyesi Gülnara Bekirova'nın eşi olan Edem Bekirov gereken tıbbi destekten yoksun olarak ağır şartlarda hapiste tutulmaya devam ediyor.

SOVYETLER BİRLİĞİ DÖNEMİNDE VE PUTİN RUSYA’SINDA İNSAN HAKLARI İÇİN MÜCADELE VEREN LUDMİLLA MİKHAİLOVNA ALEKSEYEVA ÖLDÜ...

Rusya’nın en yaşlı insan hakları savunucusu Ludmilla Mikhailovna Alekseyeva 92 yaşında Moskova’da vefat etti. Yıllarca Mustafa A.Kırımoğlu ile birlikte Sovyetler Birliği döneminde insan hakları için mücadele vermişti. Şimdi de ilerlemiş yaşına aldırmadan Putin Rusyasındaki insan hakları ihlallerine karşı mücadele veriyordu. Hatta Rus faşistler tarafından yaşına bakılmadan darp edilmişti bir kaç kere ve baskı altında yaşıyordu. Her zaman Kırım Tatar Türklerinin yanında yer almıştı. Onlara 1944 yılında yapılan toplu zorunlu sürgünü kınıyor ve vatanları Kırım için yaptıkları barışçı mücadeleyi destekliyordu. Onun insanlık savaşı bir çok kişinin hayatını kurtardı ve onlara ışık oldu. Her şey için çok teşekkür ederiz Ludmilla Alekseyeva, Huzur içinde uyu, toprağın bol olsun.

Son bir hafta !

Tam 10 yıl sonra dergimizin abone bedeli değişiyor

Bildiğiniz üzere Emel 2009 senesinde yeniden yayına başladığında abone bedelimiz yıllık 50 TL / 50$ olarak belirlenmişti. İki yıl öncesine kadar düzenli yayımlayamadığımız dergimizin bedelini o günden bu güne kadar, Vakfımızın da imkanlarını kullanarak, artırmadık.

Ne yazık ki günümüzün ekonomik şartlarında yayıncılık dünyası ciddi sıkıntılar yaşıyor. Gazete ve dergiler birbiri ardınca kapanıyorlar. Kağıt, baskı, posta, dağıtım masraflarını karşılamak gün geçtikçe zorlaşıyor.
Bugün ise 50 $ aşağı yukarı 275 TL'ye tekabül ediyor.
1 Ocak 2019 tarihinden itibaren dergimizin abone bedeli 75 TL (4 sayı) olacak. Yıl sonuna kadar dergimize eski abone bedelinden (50 TL) abone olabilir veya aboneliğinizi 4 sayı daha uzatabilirsiniz.
Basılı dergi istemeyip de sadece internet aboneliğini devam ettirmek isteyen dostlarımız için abone bedelimiz ise yıl başından itibaren 45 TL  olacak. Yıl sonuna kadar dergimize eski abone bedelinden (30 TL) internet abonesi olabilir veya aboneliğinizi 1 yıl süreyle daha uzatabilirsiniz.
Dergimizi Türkiye ve dünyadaki üniversite kütüphanelerine ücretsiz göndererek akademisyen ve öğrencilerin istifadesine sunuyoruz. Dergimize abone olarak verdiğiniz destek bu alanda yapılan çalışmaları da desteklemek manasına geliyor. 


Desteğinize ihtiyacımız var.

Emel Dergisi abone bedellerini PTT aracılığı ile de ödeyebilirsiniz.
PTT Posta Çeki Hesap No: 8728830

http://emelvakfi.org/abonelik.asp
Copyright © 2018 Emel KIRIM Vakfı - Emel Dergisi, All rights reserved.


e-postalarımız hakkındaki tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. 
Tercihinizi değiştirmek veya listeden ayrılmak için tıklayınız.

Email Marketing Powered by Mailchimp