Copy
e-mel - EMEL KIRIM VAKFI e-Bülteni
<<First Name>> <<Last Name>> - <<Email Address>>

Merhaba e-mel dostları

 

Sayın <<First Name>> <<Last Name>>


Bu mesajı E-mel bültenine aboneliğiniz vesilesiyle gönderiyoruz.

Sürgünün 75. yılında soykırım kurbanlarını rahmet ile anıyoruz.
 

Bakırköy’de Kırım Söyleşisi ve Müzik Dinletisi

16 Mayıs Perşembe akşamı Bakırköy Mimarlar odasında “Kırım Göçü Türkiye Yerleşkeleri – Eskişehir Mesudiye Köyü Mimari Özellikleri ve Koruma Sorunları” konulu bir söyleşi ve Müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Etkinlikte konuşmacı olarak KTMM Türkiye Temsilcisi ve Emel Kırım Vakfı başkanı Zafer Karatay ve mimar Tuğçe Vatansever yer aldılar.

Kırım Göçleri ve Sürgün konusunda bilgi veren Zafer Karatay’ın ardından, mimar Tuğçe Vatansever Eskişehir’in Mesudiye köyünde yaptığı saha çalışmalarını dinleyicilere aktardı.

Söyleşinin ardından Ahmet Tanaydın ve Orkestrası’nın icra ettiği Kırım müziklerinden oluşan bir müzik dinletisi yapıldı.

Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde geleneksel Kırım Tatar evleri hakkında sunum yapıldı 

Uluslararası Anıtlar ve Sitler Günü Etkinlikleri: “Kırsal Peyzaj Alanları” kapsamında 26-27 Nisan 2019 tarihleri arasında ICOMOS Türkiye, Eskişehir Teknik Üniversitesi ve T.C. Eskişehir Valiliği işbirliği ile düzenlenmiş sempozyumda Yıldız Teknik Üniversitesi, Restorasyon Ana Bilim Dalı yüksek lisans öğrencisi olan Tuğçe Vatansever, tez danışmanı Doç. Dr. Aynur Çiftçi ile birlikte ‘‘Eskişehir’in Mahmudiye İlçesi’ne Bağlı Mesudiye Köyü’ndeki Geleneksel Yapıların Mimari Özellikleri ve Yapım Teknikleri’’ başlıklı sunumunu gerçekleştirmiştir. 

Emel Kırım Vakfı Tuğçe Vatansever’e tez çalışmalarında danışmanlık desteği vermektedir.

Haberin devamı için:
http://emelvakfi.org/eskisehir-teknik-universitesinde-geleneksel-kirim-tatar-evleri-hakkinda-sunum-yapildi-1388/

emelvakfi.org yenileniyor

Vakfımızın ve Emel dergimizin yer aldığı internet sitemizi yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Eski arşivimizde yer alan makale ve haberleri yeni altyapımıza aktarmayı sürdürüyoruz.

Emel Dergimizi Postaya Verdik


Emel Dergisinin 266 numaralı son sayısını PTT aracılığı ile postaya verdik. İki hafta içinde elinizde olmasını ümit ediyoruz.

Bu süre zarfında dergimizin elinize geçmemesi halinde lütfen bizi haberdar ediniz.
 

Aboneliğinizi yenileyiniz. 

Dergimizin faaliyetini düzenli bir şekilde devam ettirebilmesi için sizlerin desteği çok önemli. Lütfen aboneliğinizi yenileyerek Emel'e destek olunuz.

www.emelvakfi.org

 

Internet abonelik altyapımız yenilendi.

Dergimizin internet abonelerinin arşive erişebilmesi için yeniden şifre tanımlaması gerekmektedir.

Internet arşivimize ulaşmak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

kirim@emelvakfi.org
 

Kırım Sürgünü Kurbanlarını Anma, Dua ve İftar

17 Mayıs 2019 - Sürgünün 75. yılında Kırım sürgün kurbanlarımızı, şehitlerimizi Defterdar İbrahim Paşa Camii'nde dualarla andıktan sonra kapalı ve açık mekanda hep birlikte iftarımızı yaptık.
İftarda yemek duamızı ve sürgünlerimizi anıp dua ettikten sonra Emel Kırım Vakfı Başkanımız Zafer Karatay, Ukrayna Başkonsolosu Oleksandr Gaman, Doğu Türkistan davasının değerli mücadele adamı yazar Hamit Göktürk, Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği YK üyesi Fethi Ahmet Yüksel birer konuşma yaptı. 
Türk Dünyası insan Hakları Derneği İstanbul Temsilciliği başkanı Hükmü Ayhan, Zafer Karatay’a Türk Dünyasına Hizmetlerinden dolayı Türk Dünyası Yıldızları paketi verdi.
Anma ve iftara Kırım Derneği Anadolu Yakası şube başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Sakarya Kırım Derneği yönetim kurulu üyeleri, öğrenciler, Emel mensupları ve Kırımseverler katıldı.
​Copyright © 2019 Emel KIRIM Vakfı - Emel Dergisi, Her hakkı saklıdır.
Email Marketing Powered by Mailchimp