Copy
MARPI

שוחרי בריאות יקרים שלום,

 

 בניוזלטר זה נדון בנושאים הבאים:

1.    בשורה חשובה ומרגשת!

2.    המנגיומות – הנקודות האדומות שצומחות על עורנו – מדוע הן צומחות, מה ניתן לעשות על מנת למנוע צמיחתן וכיצד ניתן להיפטר מאלו שכבר צמחו.

3.    הרצאות מוקלטות חדשות של ד"ר תל-אורן

4.   שני טיולים הומניטריים לנפאל עם ד"ר תל-אורן

 

1.     בשורה מרגשת לזוגות צעירים, הורים, סבים וסבתות, אנשי חינוך ושוחרי בריאות ובעיקר לתינוקות ופעוטות!

 

אני נרגש לבשר לכם על הפרויקט החדש של המרכז לרפואה פונקציונאלית בישראל (מרפ"י), שהינו מוסד ציבורי והומניטארי ללא כוונות רווח. המרכז מקים תוכנית חינוכית פרקטית חדשה בניהולם של חוה ויניב בן-גיאת - רשת "אקוטף" בתי תינוקות וגני ילדים הוליסטיים עפ"י עקרונות הרפואה הפונקציונאלית הטבעית.

רשת זו תאפשר לנו להביא את החזון הבריאותי והחינוכי למקום החשוב ביותר בחברה - תקופת הינקות. זוהי התקופה הקריטית ביותר מבחינה בריאותית, גם עבור התינוק וגם עבור הוריו -  שבה יקבע חוסן התינוק לכל ימיו.

 

מחקרים רבים הוכיחו שהחשיפה של העובר עוד ברחם אמו ושל התינוק בשנתו הראשונה לאלמנטים סביבתיים ותזונתיים - משפיעה על יכולתו החיסונית, העיכולית, ההורמונלית והמטבולית של האדם. אפילו חשיפה של ההורים לעתיד לרעלים סביבתיים עוד לפני הזיווג, פוגעת ביכולתם לבצע הפריה מוצלחת ו/או לסיים את ההריון בהצלחה, וכן גורמת לבעיות גנטיות ומחלות שונות. 

פרוייקט זה מהווה הזדמנות לחנך הורים עתידיים לשיפור הפוריות, מניעת מומי לידה, ושיפור תנאי הגידול של העובר ברחם אימו, בנוסף לקידום ההנקה הבריאה וההאכלה הראשונית הנכונה.

 

זוהי גם הזדמנות פז לבצע מחקר רפואי שיוכיח את היתרונות המניעתיים של אורח חיים בריא כבר בגיל הרך בהשוואה לאורח החיים הנפוץ בחברה המערבית. הפרויקט הזה הינו נדבך חשוב בשינוי תפיסת הבריאות בארץ ובעולם. בין אם אתם הורים לתינוקות, גננות/ים, תומכי בריאות או זכיינים - אני מזמין אתכם להצטרף לרשת ה"אקוטף", המאפשרת התחלה טובה לדור הבא.

 

אקוֹטף

רשת בתי פעוטות וגני ילדים בחינוך הוליסטי

וע"פ עקרונות הרפואה הפונקציונאלית הטבעית,

בהנחייתו של ד"ר עדיאל תל-אורן (MD, CD, LN, DABFM, DACBN, FABDA)

 

בספטמבר 2012 אנו פותחים את התינוקייה ההוליסטית הראשונה בארץ בישוב מתן (ליד כ"ס),

אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו ולתת לפעוטות שלכם את ההתחלה הטובה ביותר

                                    

התינוקייה במתן:

·       סביבה חמה, אוהבת ועוטפת

·       מקום לארבעה תינוקות

·       צוות גן מקצועי, בעל ניסיון, הכשרה ומודעות חינוכית גבוהה.

·       100% תזונה טבעונית ואורגנית, בישול והכנה ביתיים, עיבוד מינימאלי של המזון, תזונה מלאה והיפו-אלרגנית (ללא מוצרי חלב, ביצים, גלוטן, סויה, קקאו, בוטנים וכד').

·       מי שתייה מטוהרים באוסמוזה הפוכה עם מינרלים

·       החתלה אורגנית

·       מכשיר דיפיוזר לחיזוק המערכת החיסונית

·       שימוש בחומרי ניקוי וסבונים אקולוגיים ידידותיים

·       אמבטיות שמש ליצירת ויטמין באופן טבעי

·       מסננים למניעת זיהום חשמלי

·       חצר ירוקה ופורחת עם גינת ירק אורגנית

·       גילאים: משלושה חודשים עד שנה וחצי

·       שעות פעילות: 8:00-14:00

·       לוח חופשות מצומצם

·       כאמור, תינוקייה זו היא חלק מהרשת המוקמת ע"י מרפ"י - עמותה ללא כוונות רווח (מלכ"ר)

 

 

החינוך ההוליסטי רואה את הילד כישות בהתהוות וצמיחה אלי הבגרות. הילדות היא תקופה משמעותית של הבשלה - צמיחה פנימית והדרגתית - הדורשת הרבה אהבה, הקשבה וקבלה. זוהי תקופה קריטית מבחינת החוסן הבריאותי של התינוק לכל ימיו. החינוך ואורח החיים ההוליסטיים מעניקים מקום מיוחד לאינדיבידואל החי והשוקק של כל אחד מהילדים, מתמקדים בהעצמת חוזקותיו של כל ילד ורואים בכל אחד עולם שלם וייחודי. 

 

מבצע לנרשמים בחודש יולי - מלגה של 10% מטעם מרפ"י

 

למידע נוסף: יניב וחוה ● 054-9797003 ecotaf@gmail.com   ● או בפייסבוק: הצטרפו לקבוצה ודף מעריצים

דרושים גננים/גננות וזכיינים שותפים לחזון

 

 

אבקשכם להעביר מייל זה ליקיריכם, קרוביכם ומכריכם שעשויים להתעניין ברישום ילדיהם לתינוקייה, פעוטון או גני ילדים, ו/או לגננות, גננים ואנשים מתחום החינוך שיהיו מעוניינים לעבוד עמנו ו/או ליזמים המעוניינים להשתתף בפרויקט ולקחת חלק מהבחינה הביצועית (הקמת תינוקייה או גן באזור מגוריהם) ומהבחינה השיווקית. תודה.

 

 

2.     מדוע צומחות בעורנו נקודות אדומות?

 

נקודות אדומות המתפתחות על פני העור הן נפוצות ביותר - כמעט לכל מבוגר מעל גיל 20 כבר ישנן כמה כאלו, מגודל של ראש סיכה ועד לגודל של חצי ענב. נקודות אלה, הנקראות המנגיומות סניליות(Senile Hemangiomas, מתפתחות כתוצאה מנזק מצטבר לנימי הדם ולכלי דם אחרים. מכיוון שהנזק בימינו מצטבר הרבה יותר מהר, בשל ריכוז רעלים גבוה במיוחד בסביבה ובמזון ובשל צריכת אוכל מתועש ומעובד, אנו רואים היום יותר ויותר צעירים הלוקים בתופעה זו למרות שבעבר הייתה נחלתם של זקנים בלבד (ומכאן השם "המנגיומות סניליות"). 

נגעי עור אלה אינם מסוכנים כשלעצמם, כלומר הם אינם מתפתחים לנגעים סרטניים, ולכן אין סיבה לגוף להילחם בהם או להיפטר מהם בשיטות העומדות לרשותו. לכן, הם נשארים על הגוף במשך שנים רבות וממשיכים לגדול בהתמדה כל עוד הנזק לכלי הדם ממשיך להצטבר. ככל שהנגע גדל יותר, הוא עלול לדמם כשהוא נפגע ע"י טראומות קטנות (גירוד, קוץ, חיכוך וכו'). מעבר לאלמנט האסתטי המובן מאליו (שהרי מי רוצה להתהדר בנגעים סניליים...), הנזק המצטבר בנימים גורם לפגיעה במחזור הדם ונימי הדם אינם מסוגלים להביא כמות חמצן מספקת לתאים ולרקמות, וכן להיפטר מפחמן דו-חמצני באופן יעיל, כך שהרקמות והתאים ניזוקים בהדרגה (פתרונות תזונתיים בהמשך המאמר). סביר להניח שהמנגיומות דומות קיימות גם מתחת לפני העור באזורים שונים בגוף, שאותם איננו מסוגלים לראות.

 

ברגע שצמחו נגעים אלה, הדרך המומלצת להורידם היא השיטה הלא-ניתוחית ולא-פולשנית (ולא כואבת) שהבאתי לארץ בשנת 1999, לאחר 10 שנים של שימוש בה בארה"ב ובמדינות אחרות. בשיטה זו, בה מורח הרופא חומר נוזלי המכווץ את הנגע, ניתן לייבש את ההמנגיומות, כך שיהפכו לגלדים שיפלו מאליהם תוך מספר שבועות. מכיוון שלהמנגיומה צורת כדור מלא דם, לעיתים כחצי מהכדור מסתתר מתחת לפני העור (מתחת לחצי הנראה לעין), ואז יהיה צורך בטיפול נוסף לייבש חצי זה. ככל שה"כדור" נמצא מעל העור יותר קל להורידו בטיפול אחד.

 

שיטות יותר פולשניות וכואבות כמו ניתוח או חנקן נוזלי אינן מומלצות, בייחוד כשהנגע מעמיק מתחת לעור ובייחוד כשישנן נקודות קטנות רבות שהטיפול בהן עלול להיות גרוע יותר מהנקודה עצמה, וכאשר חלק מנקודות אלו נמצאות במקומות רגישים ועדינים. בכל מקרה, רופאי קופ"ח לא מקבלים אישור לטפל במספר גדול של נקודות, ובייחוד בנקודות לא אסתטיות שאין בהן סיכון רפואי.

 

למידע נוסף באתר שלנו על שיטת ההורדה הלא-פולשנית והאסתטית - לחצו כאן.

להרצאה של ד"ר תל-אורן בנושא הורדת נגעי עור - לחצו כאן.

למקבץ גדול של שאלות ותשובות בנושא הורדת נגעי עור - לחצו כאן.

 

 

טיפול תזונתי יכול למנוע את התפתחות הנקודות האדומות וכדאי ליישמו גם לאחר התפתחותם, כדי לעצור את התהליך של הרס נימי הדם ולשפר את בריאות הרקמות הניזונות על ידיהם.

 

1.    טיפול ברמת ההומוציסטאין בדם (Homocysteine): ההומוציסטאין הוא חומר רעיל הפוגע ישירות בדפנות כלי הדם ולכן קשור באופן סטטיסטי מובהק להתפתחות מחלות כרוניות ואקוטיות קשות כגון התקפי לב, שבץ, דמנציה (ניוון מוחי), סוכרת, סרטן, הזדקנות בטרם עת, מצבי רוח כגון דיכאון, החלשה של מערכת החיסון, העלאת רמת הכאבים והדלקתיות בגוף ועוד. הרמה האופטימלית היא 7.5 mMOL/L ומטה, אך 8 mMOL/L ומטה הוא גם סביר. הטווח ה"נורמלי" של מעבדות קופות החולים למרבה הצער, מגיע עד 15 mMOL/L (למרות שבין 9-12 mMOL/L: יש עלייה בסיכון למוות מוקדם ממחלות ניווניות כרוניות, בין 12-15 mMOL/L: יש עלייה בסיכון למוות מוקדם ממחלות ניווניות כרוניות באופן משמעותי. The H-Factor Solution, by Dr. James Braly and Patrick Holford). הטווח לא מעודכן בקופות החולים בגלל פיגור ביישום מדעי הבריאות, כאשר הדגש הוא על פתולוגיות מתקדמות במיוחד. הורדת רמת ההומוציסטאין אפשרית מבחינה תזונתית במספר דרכים:

§      הימנעות ככל האפשר מבשר, עוף, דגים וביצים, וכמובן גם ממוצרי חלב, מאחר וחלבון מהחי עשיר במטיונין (Methionine), שהינו חומר-מוצא לייצור הומוציסטאין.

§      להימנע מעישון, להפחית את רמת הסטרס (מדיטציה, דימוי מודרך, ביופידבק וכו'), להימנע ממוצרים המכילים קפאין וחומרים דומים לו, יש לאכול הרבה עלים ירוקים וירקות לפי עשרת המזונות.

§      לקיחת ויטמין B12 שעבר מתילציה כתוסף תזונה. שתי האפשרויות המומלצות הן: Methyl B12 (טבליות שלוקח זמן רב להמיסן מתחת ללשון או מתחת לשפה העליונה, אלא אם מרסקים אותם בעזרת השיניים כדי לזרז את ההמסה) ו- Mega B12 Folate (נוזל שיש להחזיקו בפה למשך 2 דקות לפני הבליעה). בשתי הנוסחאות יש גם חומצה פולית שלא עברה מתילציה (שגם היא תורמת להורדת ההומוציסטאין, אלא אם כן יש מחסור באנזים MTHFR, אך הודות לקבוצות המתיל הרבות המגיעות עם ה-B12 שעבר מתילציה אין סיכון בהיווצרות בעיות הקשורות בחומצה פולית לא פעילה, סיכון הקיים אצל אחוז קטן מאוד מהאוכלוסיה).

§      במקרה שההומוציסטאין "מתעקש" להישאר גבוה מומלץ לקחת את התוסף הקליני המקצועי Vessel Care, שהומצא במיוחד להורדת רמות ההומוציסטאין בהתאם לממצאים בבדיקות הדם. אצל אנשים שלא הצליחו להגיע לרמות הומוציסטאין מתחת ל-8 mMOL/L, תוסף ה- Vessel Care הוכיח את עצמו פעמים רבות בזכות המרכיבים העשירים בקבוצות מתיל המצויים בו ובזכות האיכות הקלינית שלו. למידע היכן ניתן להשיג תוספי תזונה אלו עיינו ב דף המשאבים לפציינט.

§      נטילת חומצה פולית פעילה בהתאם לרמת המחסור ב- MTHFR - על סמך בדיקות גנומיות פונקציונאליות. להסבר על הבדיקה הזו ולינק על ההרצאה באתר הכוללת הסבר על כך.

 

2.    הורדת רמת הסוכר בדם (גם הארעית וגם הממוצעת) על מנת להפחית את הנזק של הסוכרים המעלים את רמת ה- AGE's (Advanced Glyosilated/Glycation End-Products) מולקולת AGE הינה מולקולה רעילה שבה הסוכר מחובר לחלבון, ומולקולה זו מעלה את כמות הרדיקלים החופשיים ומולקולות רעילות אחרות ההורסות את התאים העוטפים את כלי הדם.

 

§      הימנעות מסוכרים פשוטים כמו סוכר לבן ועמילנים מעובדים, כמו קמח לבן, תפוחי אדמה מטוגנים ומזונות אחרים בעלי אינדקס גליקמי גבוה. מזונות אלו מעלים באופן אקוטי את רמות הסוכר (גלוקוזה) בדם, אך למשך זמן קצר יחסית. אחוז מסויים ממולוקולות הגלוקוזה יעבור תהליך גליקציה (כלומר יתחבר לחומצות אמינו בחלבונים המצויים בכלי הדם), ולכן כמות גבוהה של גלוקוזה תביא לכמות גבוהה יחסית של AGE.

§      הימנעות מחלבונים מהחי, מכיוון שהם מעלים את רמת הורמון הקורטיזול בדם, מה שמעלה את רמת הסוכר בדם באופן מתון אך לזמן ארוך, כך שהממוצע של רמת הגלוקוזה עולה באופן משמעותי.

§      שמירה על אורח חיים פעיל (מבחינה פיזית) ובריא (מבחינה תזונתית וסביבתית) ככל האפשר, על מנת למנוע התפתחות סוכרת או מצב טרום סוכרתי הידוע בשם סינדרום X או סינדרום מטבולי (Syndrome X = Metabolic Syndrome), שמאות אלפי ישראלים סובלים ממנו.

§      הימנעות ממאכלים עתירי פרוקטוזה: מיצי פירות, מזונות מתועשים שלהם הוסיפו פרוקטוזה מתירס (High Fructose Corn Syrup), סירופ מייפל, סירופ אגבה וכד', ולהמעיט בדבש. זאת מכיוון שהפרוקטוזה מעלה את רמת הAGE's- פי עשר מהגלוקוזה, באם היא הצליחה להגיע למחזור הדם (מה שקשור ליכולת הכבד להמירה לגלוקוזה).

§      הימנעות מוחלטת ממזונות ממריצים (קפאין מקפה ותה, קקאו, שוקולד, קולה וכו') ותרופות/סמים ממריצים (כולל מזון מעובד שהוסיפו לו קפאין), שמעלים את רמות הסוכר בדם באופן משמעותי ביותר.

§      שיפור פעילות הכבד ו/או טיפול בכבד שומני (מצב נפוץ ביותר). על מנת לבדוק מצב זה ולטפל בו מומלץ לקבוע פגישה בת 15 דקות עם רופא פונקציונאלי.

§      על מנת למנוע כבד שומני מומלץ להימנע מצומות למינהם (כולל צום מיצים, אפילו מיצי ירקות החסרים קלוריות כמעט לחלוטין) שאורכם למעלה מיומיים, וכן להימנע ממצבי רעב ממושכים, מהתפתחות הסוכרת ומאכילת מזונות עתירי פרוקטוזה כפי שמצוין לעיל. גם המזונות הממריצים (הסטימולנטים) שהוזכרו מזיקים לכבד, ורעלים סביבתיים שונים כמו כימיקלים דמויי אסטרוגן, דיאוקסינים, BPA ועוד, וכמובן תרופות במרשם וללא מרשם, שהן הכימיקלים המזיקים ביותר לכבד וכדאי להימנע מהם בכל דרך אפשרית (לפני חמישים שנה כמעט לא היה מצב של העמסה כרונית של הכבד ע"י תרופות כימיות רעילות לטווח ארוך. היום כמעט כל מבוגר מרעיל את עצמו יומיומית בתרופות מרשם, להנאתן המרובה של חברות התרופות).

מספר ימים, ותוך כדי כך אפילו ממשיכים לקחת תרופה כלשהי במרשם או לא במרשם (נגד דיכאון, חרדות, כאבים או לחץ דם או צרבת וכו') באותו הזמן – מה שמביא לנטל מצטבר ונזק סינרגיסטי לכבד. שומנים מעופשים ושומני טראנס מזיקים לכבד גם הם. כל נזק לכבד מפחית את יכולתו להמיר פרוקטוזה לגלוקוזה בדם, ולכן רמת הפרוקטוזה עולה באופן משמעותי, מה שמעלה את רמת ה-AGE's עד פי 10 בהשוואה לרמת ה-AGE's הנובעת מגלוקוזה, במידה ואנו נחשפים לפרוקטוזה לאחר נזק מצטבר לכבד.

 

3.    הימנעות ממזהמים שונים ומקורות אחרים של רדיקלים חופשיים הפוגעים ישירות בדפנות כלי הדם, כגון: סטרס (לחץ/עקה), קרינה ושדות אלקטרומגנטיים, פעילות גופנית ממושכת ומוגזמת, אוכל-זבל וכו'. קרינת רדיו מחוטי החשמל בקירות הבית או הבניין גורמת גם היא לעלייה משמעותית ברמת הסוכר בדם. ניתן למנוע קרינה זו ע"י מסננים מיוחדים (GS Filters) המצויים בארץ - עיינו ב דף המשאבים לפציינט.

 

4.    ישנם צמחים שמחזקים את כלי הדם, למשל אלו המופיעים במוצר Venaplex"" - horse chestnut seed extract and arjuna bark extract. כמו כן כדאי לצרוך מאכלים העשירים בויטמין C וביופלבנוידים (אשר תומכים בייצור הקולגן בדפנות כלי הדם) ובנוגדי חמצון אחרים (פירות טריים ואורגניים, ירוקים ופרחים).

 

 

3.     הרצאות מוקלטות חדשות של ד"ר תל-אורן

 

למידע נוסף והרצאות רבות נוספות שאני מציע בחינם, ניתן להיכנס לאתר מרפ"י וגם כדאי להירשם לדף היוטיוב בכתובת: http://www.youtube.com/user/drteloren1/featured.

 

הנרשמים לדף היוטיוב יקבלו עדכונים למייל ברגע שיועלו הרצאות נוספות. ההרצאות הקרובות שיועלו יהיו "מיתוס הדיאטה" – שנערכה במאי האחרון בכנס "אוכלים בריא 4" בתאטרון גבעתיים, וכן הרצאה בנושא חיסונים שנערכה במפגש עם הקבוצה בפייסבוק לרפואה פונקציונלית טבעית בחודש יוני, במהלך הביקור האחרון שלי בארץ.

כעת ניתן לצפות בהרצאה "ניקוי רעלים" – שנערכה במאי האחרון בכנס "אוכלים בריא 4" בתאטרון גבעתיים.

לקבלת כל המסמכים המוצעים בחינם בהרצאה זו יש להיכנס לקבוצה בפייסבוק או לפנות ל- Israel@ecopolitan.com .

 

 

4.     שני טיולים הומניטאריים לנפאל עם ד"ר תל-אורן

 

למידע נוסף לחצו כאן.

לאחר קריאת ההסברים המפורטים לעיל, אפשר לפנות לתמר שניר להרשמה: clinic@ecopolitan.com.

 

האפשר להסביר את הגבהים של ההימלאיה והעמקים המרהיבים שזורי כפרים פסטורליים בין טרסות ירוקות ובריות עטויות לבוש ססגוני?

האפשר לתאר את הרגשות המפעפעים בעורקינו בעת ההיכרות עם החברה הנפאלית האותנטית בכפרים המרוחקים, בבתי הספר המלאים בילדים מאושרים והביקורים במקדשים עתיקים חיים המלמדים אותנו תרבויות עתיקות?

הנכם מוזמנים לחוות מראות מרהיבים ורגשות עמוקים אלה באחד משני הסיורים, אותם אדריך בנפאל.

הראשונה – לתיירים שאינם מטיבי לכת, שאורכה 12 יום, בתאריכים: 24/9-4/10.

השנייה – מיועדת למטיבי לכת (הכוללת 7 שעות הליכה ביום בממוצע במשך כשבוע), שאורכה 15 יום, בתאריכים: 3/10-17/10.

מובטח לכם ניסיון אותנטי מיוחד במינו, חשיפה לחברה הנפאלית האותנטית באמת, כך שבתוך שבועיים תכירו את המדינה הקסומה הזו פי כמה וכמה מתיירים רגילים השוהים בה מספר חודשים. כמעט כל הטיול הוא לא באיזורים התיירותיים, שבהם כל התשתית מיועדת לתיירות, ולכן אין בה כמעט אותנטיות, כלומר היא אינה מייצגת את החברה הנפאלית האמיתית של פעם.

אנחנו נבקר בכפרים, נשהה במחיצתם של המקומיים, נשתתף בארוחות עמם (על טהרת הטבעונות), וכן נשתתף בשיחות מעמיקות בנושא תזונה, תיירות בנפאל, גאוגרפיקה וגאולוגיה, פוליטיקה, היסטוריה ותרבות ונושאים הקשורים לברות קיימא וקיום הבריאות.

 

 

 

בברכת בריאות שלמה לכולנו,

ד"ר עדיאל תל-אורן

המרכז לרפואה פונקציונלית בישראל