Copy
לא רואה מסר ×–×” כמו שצריך? ×œ×—×¥ כאן
או אשר הורדת תמונות משולח זה.

 
מרפ"י - המרכז לרפואה פונקציונאלית בישראל

אוכלי-כל, צמחונים או טבעונים

כל ההשלכות, כל הטיעונים וכל התשובות!
 
כל התמונות צולמו במסעדת אקופוליטן ×‘מיניאפוליס, שהוקמה ×¢"×™ ד"ר תל-אורן בשנת 2001

האמת המעמיקה על צריכת מוצרי חלב, בשר, עוף, ביצים ודגים - 

ההיבטים התזונתיים, רפואיים, פיזיולוגיים, אבולוציוניים, אקולוגים, היסטוריים, חברתיים ופסיכולוגיים.

סדנה מרתקת, מעמיקה ומדעית הראשונה מסוגה בישראל!

עם ד"ר עדיאל תל-אורן (MD, DC, LN, CCN, DABFM, DACBN, FABDA)

מה נלמד בסדנה?

היבטים תזונתיים

איזה מוצרי מזון שצמחונים וטבעונים צורכים בכמות גדולה עלולים לפגוע בבריאותם? האם יש בעייתיות כלשהי באכילת סויה, תירס, טחינה, חומוס, שמרים, חיטה ואורז? האם סייטן (חלבון הגלוטן) עדיף על פני צריכת בשר?

איך טבעונים ואוכלי-כל ימנעו מצריכת שומן מעופש הגורם להזקנה בטרם עת? ×ž×” מזיק יותר - שומן רווי מבעלי חיים או שומן צמחי מוקשה? ולמה גישת הפליאו מוצדקת בנושא ×–×”?

האם לצמחונים ולטבעונים יש מחסור בברזל, סידן, B12, אבץ, יוד, ויטמין D, חומצות אמינו מסויימות ועוד? האם כדאי לסובלים מאנמיה פשוט לקחת ברזל? ×”אם קיים מצב של חוסר בחלבון באוכלוסיות שלא צורכות מזון מהחי? ×ž×” צמחונים וטבעונים צריכים לעשות כדי להימנע ממחסור בויטמין B12 שנמצא "רק" במזון מהחי?

האם דווקא צמחונים וטבעונים צריכים לצרוך תוספי תזונה כל החיים? והאם דווקא הם "זקוקים" להכוונה תזונתית?

מה אוכלים, נושמים, שותים ומפרישים בעלי החיים לפני שהם מגיעים לצלחת שלנו? ומדוע אנחנו כל כך אוהבים לאכול אותם?

ילדים, תינוקות, קשישים, נשים בהריון ואוכלוסיות חלשות וחולות - האם הכרחי שיאכלו בשר, חלב, ביצים ודגים?

מה השפעתם של ההורמונים המצויים במוצרי חלב ובשר על תסמיני גיל ההתבגרות וגיל המעבר?

האם אכילת מוצרים מהחי גורמת להתמכרות?

מוצרי חלב

מה מצאו החוקרים במוצרי החלב שאנו צורכים? ×”אם נועדנו לשתות חלב עגלים, עיזים, נאקות, כבשים וכו'? האם אנו זקוקים לתחליפים? האם בריא לגדל תינוקות ללא חלב (מלבד לחלב אם)? מה המשמעות האמיתית והמפתיעה של אי-סבילות ללקטוז? מהן ומה השפעתן של מולקולות דמויות מורפינים, שנוצרות בגופנו כתוצאה מצריכת מוצרי חלב?  ×•×¢×•×“ סוגיות מעניינות אחרות...

מוצרי בשר

מהי השפעתם של ההורמונים והאנטיביוטיקה שמוזרקים לבע"×— על בריאותנו? מהם הפרוטאו-מורפינים ואיך הם משפיעים על תפקוד המוח והגוף? מה קורה במערכת העיכול הממוצעת ומה קורה לחילוף החומרים בזמן ולאחר עיכול רקמות בעלי חיים? מה הקשר בין בשר לחומציות בגוף? מהן ההשלכות הרפואיות בטווח הארוך של תזונה מבוססת בשר? ×ž×”ן ההשלכות של דיאטות אלו על תוחלת החיים ועל איכות החיים? ומדוע רבים העוברים לדיאטת פליאו מרגישים יותר טוב?  ×•×¢×•×“ סוגיות מעניינות אחרות...

ביצים

האם החלבון שבביצים אכן "מלא" ו"מושלם"? מה במזונן של התרנגולות משפיע על תכולת הביצים? מהו ההבדל בין ביצים של היום לביצים של פעם? ביצים אורגניות, ביצי חופש, ביצים מועשרות באומגה 3 - האם יש באמת הבדל בין הסוגים השונים? כיצד משפיעה רמת המתיונין בביצים על תוחלת החיים? מהי חשיבות הביוטין בביצים?

 

דגים ומוצרים מהים

למה הם נחשפים במהלך חייהם ומהי ההשפעה על בריאותנו? כיצד כספית ומתכות רעילות אחרות המצויות בשפע בדגים וחיות ים אחרות פוגעות בבריאותנו? האם חיות מהים - צדפות, חלזונות, דו-חיים, צלופחים, סרטנים, חסילונים, לובסטרים, קלמרי, וכו' - בריאים ומזינים? אילו מזונות מן הים חשובים לבריאותנו?

 

היבטים רפואיים ופיזיולוגיים

האם צמחונים וטבעונים יכולים לעסוק בפיתוח גוף או לעסוק בספורט באופן מקצועי, ללא שימוש באבקות ובחטיפי חלבון למיניהן? כולל הדגמה מאת ד"ר תל-אורן!

איזה בדיקות מעבדה מצביעות על הרעלה כתוצאה מאכילת חלבון מהחי? איזה בדיקות מומלצות לצמחונים וטבעונים לעשות? ואיזה בדיקות מומלצות לאוכלי כל לעשות?

האם מחלות כמו סרטן השד, סרטן הערמונית, סרטן המעי הגס, אוסטיאופורוזיס, מחלות כלי דם ולב, קרוהן, מחלות כליות, מחלות כבד, גאוט ומחלות אוטואימוניות ודלקתיות קשורות בדרך כלשהי לצריכת מוצרים מן החי? מהן המחלות שאכילה המבוססת על הצומח מונעת ומרפאת?

היבטים אקולוגיים

מה הקשר בין הפגיעה ביערות הגשם ובשכבת האוזון, ההתחממות הגלובלית, ואובדן רובד הקרקע העליון לבין צריכת מוצרים מן החי? כיצד גורמת אכילת בשר ומוצריו לרעב וצמא באוכלוסיות רבות? האם אוכלוסיית העולם תוכל לשרוד למשך דורות רבים, כל עוד היא צורכת בעלי חיים?

היבטים אבולוציוניים

מהי המשמעות המעמיקה של ההתייחסויות האבולוציוניות לאכילת בשר ומוצריו? האם היינו ציידים לקטים? מהי המשמעות האמיתית של השימוש באש לגבי האנושות? מתי גדל המוח ומהו הקשר לאכילת בשר? מהי האמת בנוגע לתיאוריית כמות הקלוריות שאיפשרה צמיחת רקמות "חשובות"? מה אכלו אבותנו ואבות אבותנו ברוב שנות האבולוציה של קופי האדם וההומינידים?

היבטים היסטוריים, חברתיים ופסיכולוגיים

איך השפיעו המעמדות החברתיים והרבדים הדתיים על אכילת מוצרים מהחי ואיך שינויי מעמד משפיעים על אכילה זו? ××™×š משפיעה החברה שאוכלת בשר על הפסיכולוגיה של הצמחונות? ×›×™×¦×“ משפיעה המוסריות על האדם, לטוב ולרע? למה הממסד, רופאי קופות החולים והדיאטניות תומכים באכילת מזון מהחי בעוד שרופאים ואקדמאים אחרים טוענים אחרת?

והאם אפשר להיות צמחונים וטבעונים בריאים? 
למשתתפי הסדנה תוענק ×‘מתנה ×ž×¦×’ת הסדנה הכוללת מקורות מדעיים, קישור לצפייה בוידיאו של הסדנה למשך שבועיים, וכן הרשמה לרשימת דיוור סגורה בה תקבלו כל שבוע מתכון בריאותי.
יום שישי 22.11.13   |   9:00-15:00   |  ×ª××˜×¨×•×Ÿ גבעתיים

מחיר מיוחד לכם, חברי מרפ"י - כרטיס לסדנה בעלות של 170 ש"ח בלבד!
על מנת לממש את ההטבה יש לציין בשיחה עם הקופאי/ת של התאטרון את
קוד ההנחה 10.
ניתן לממש את ההטבה רק בהזמנה טלפונית דרך קופות התאטרון.
מכירת הכרטיסים דרך האתר תתאפשר בהמשך. כעת ניתן לרכוש דרך קופות *התאטרון ולקבל הנחה בציון קוד 10.

*להזמנת כרטיסים התקשרו ל-03-7325340 שלוחה 2 או לחצו כאן
אהבתם? העבירו ושתפו את החברים ובני המשפחה -
אולי זה יעניין גם אותם:


   Like מתי גדל המוח ומה הקשר לאכילת בשר? האם צמחונים וטבעונים יכולים לעסוק בפיתוח גוף?... on Facebook   share on Twitter   Google Plus One Button
הישארו איתנו בקשר:
טוויטר
טוויטר
+גוגל
+גוגל
הרצאות
הרצאות
אתר הבית
אתר הבית
כתבו לנו
כתבו לנו
עשו לנו לייק
עשו לנו לייק
מצפים לראותכם,
ד"ר עדיאל תל-אורן וצוות מרפ"י
 

Like מתי גדל המוח ומה הקשר לאכילת בשר? האם צמחונים וטבעונים יכולים לעסוק בפיתוח גוף?... on Facebook   comment on מתי גדל המוח ומה הקשר לאכילת בשר? האם צמחונים וטבעונים יכולים לעסוק בפיתוח גוף?...