Copy
אם אינך רואה מסר זה כמו שצריך לחץ כאן.
Share
רעידת האדמה בנפאל-אסון ענקי 
עזרו לילדים עכשיו!
 
רעידת האדמה הרסה חיי רבים, אלפי בתים, ובתי ספר בקהילות הנתמכות ע״י ELA. למעלה מ-70% מהבתים באיזורים ההרריים בהם מרוכזת פעילות ELA נהרסו כליל באיזורי גורקה ולמג׳ונג.   
 
לצערנו אין לנו משאבים זמינים להתאושש מההרס והיגון.
 
 
 
Everest Learning Academy – ELA – הוא ארגון הומניטרי נפאלי שהקים ד״ר תל-אורן, ונתמך על ידי הארגון Ecopolitan (אקופוליטן) האמריקאי (מלכ״ר 501c3), ארגון לא ממשלתי בינלאומי המוכר על ידי ממשלת נפאל, שגם אותו הקים ד׳׳ר תל–אורן. באמצעות ELA, אקופוליטן תומך בחינוך, בריאות, ותשתית חברתית בקהילות נזקקות, וכך מונע סחר בילדים – תופעה נוראית במדינה ענייה כמו נפאל, ש–15,000 מילדיה נסחרים לעבדות ולזנות כל שנה, בעיקר בהודו. 
 
 אקופוליטן וELA  מחנכים ומגנים על 16,000 ילדים נפאלים, בונים בתי יתומים ובתי ספר (כרגע 175 בתי ספר ברשת ELA), מספקים חינוך לאמהות (25 אירגוני אמהות ברשת) ולכפריים שמעולם לא למדו קרוא וכתוב, ובונים מרכזים קהילתיים רבים לחינוך ילדים שאינם במסגרת כלשהיא ולכן נמצאים בסיכון גבוה לסחר בילדים. כמו כן, אנו תומכים בתשתית הקהילתית במאות אזורים כפריים נידחים, מבחינה בריאותית, חינוכית, כלכלית, ואירגונית – באופן בר קיימא: כל הקהילות שותפות מלאות בפעילויות המגוונות.
 
 
מספר רב של בתי ספר ברשת ELA באיזורי גורקה ולמג׳ונג נהרסו. בחלק מהכפרים (קאריבוט, אולנג, אפוּן, קלברי) נהרסו כמעט כל הבתים, וכל התושבים חסרי מזון ומחסה – וישנים בחוץ על עפר הרחבות של בתי הספר ההרוסים ששימשו כמרכזים קהילתיים. בבכי תמרורים, ראשי הקהילות מדווחים ליו’’ר ELA (אננדה פאנדה) על אובדן כל הרכוש של תושבי הכפרים. בכפר אולנג ובקאריבוט, אותם מבקר ד’’ר תל–אורן ביחד עם קבוצות תיירים בטראקים ההומניטריים שהוא מדריך פעמיים בשנה, נהרגו מספר תושבים. בבית הספר הגדול שלנו במוצ׳וק שבאזור גורקה, נהרגו 7 ממורי ומנהלי הבית ספר בעת אסיפת מורים בקומה השנייה במבנה הרעוע אותו אנו תמיד מבקרים. ד׳׳ר תל–אורן שלח את מנהלי  ELA לאיזורי האסון על מנת לדווח ישירות על הנעשה בשטח למען הקהילות, ועל מנת לעודד את תושבי הכפרים הנידחים – לעזור להם לדעת שהם לא לבד בזמן קשה זה.
 
 האסון דורש מאמץ עצום ומשאבים כבירים עבור ELA כדי להקל על הסבל ולהציל את הילדים מפורענות: 
 
1. אנו חייבים להעביר מזון ואמצעי מחסה זמניים לתושבים שאיבדו הכל. יתומים חדשים וילדים חסרי כל מאיזורי האסון יצטרכו להצטרף לבתי היתומים שלנו, שהם היחידים באזורים המרוחקים הללו.
 
2. בתי הספר והמסגרות החינוכיות שלנו יצטרכו להיבנות מחדש כדי למנוע סיכון של סחר בילדים.
 
3. מרכזים קהילתיים ואלפי בתים יצטרכו להיבנות מחדש כדי למנוע התמוטטות הקהילות. 
 
4. מרפאה קהילתית גדולה המספקת גם עזרה ראשונה ושירותי בריאות באיזורים נידחים, וגם מחנכת מטפלים בכפרים המרוחקים, חייבת להבנות בדחיפות על מנת לעזור באסונות מסוג זה בעתיד.
 
5. בית הארחה למתנדבים ועובדים המקלים על אסונות מסוג זה חייב להיבנות ליד המרפאה.
 
 
 
נכון שמגיעות משלחות לעזרה ראשונה מכל העולם, אך רובן מגיעות מאוחר מידי (כל הנפגעים מהכפרים המרוחקים כבר הועברו לבתי החולים העירוניים המרכזיים על ידי מסוקים), והאסון מתפרס על שטחים נירחבים מידי וקשים מידי לגישה. רק הכסף של כרטיסי הטיסה של משלחת אחת יכול לשקם כמה כפרים!! העזרה האפקטיבית ביותר היא תרומה כספית ישירה לקהילות הנידחות באמצעות אירגון הומאניטרי מוכר, מכובד, ומקומי המכיר את חברי הקהילה והצרכים שלהם לעומק, והמעביר את סך כל התרומות למטרתן החשובה – להצלה ולמניעה.  
 
הקהילות זקוקות למשאבים לבניה ושיקום יותר מאשר לעזרה של אנשים המגיעים לשם בהוצאות ענק ואינם יודעים בדיוק מה צריך לעשות בשטח (הם לא מבינים בבניה נפאלית, אין להם גישה לבתי ספר מרוחקים ונידחים והם לא יודעים כיצד לעזור לקהילות לבנות את עצמם). ELA עובד ישירות עם הקהילות ויכול לעזור להם לבנות את עצמן באופן בר קיימא לטווח הארוך.
אלפי ילדים ומאות קהילות זקוקים כעת לתרומה שלכם! תרמו ככל יכולתכם וסייעו במניעת סבל נורא של ילדים וקהילותיהם.
 
אפילו עזרה סמלית של כמה עשרות ש״ח בלבד יכולה להיות משמעותית להצלת ילדים מרעב ולהענקת מחסה.
 
ניתן לתרום ישירות כאן
 אנא שתפו אחרים שביכולתם לעזור,
עזרו לנו להפיץ מסר זה ולהציל חיים!
Share
Tweet
Forward
תודה על האכפתיות!
 ד׳׳ר תל–אורן יעדכן אותנו בקרוב עם תמונות מהשטח שיישלחו על ידי משלחת ELA בכפרים ובתי הספר שנפגעו.
 ד"ר עדיאל תל-אורן:
MD, DC, LN, CCN, DABFM, DACBN, FABDA

 עדיאל תל-אורן הוא ד"ר לרפואה MD, דוקטור לכירופרקטיקה DC, מוסמך ע"י המועצה האמריקאית לתזונה קלינית, לרפואה פונקציונאלית, לחקר מוגבלויות ולרפואה אוקסידיטיבית. ד״ר תל-אורן הינו מרצה בינלאומי, הקים מספר ארגונים ללא 
 .מטרות רווח למען בריאות הציבור ולמטרות הומניטאריות
...המשך לקרוא
בברכת בריאות שלמה מד"ר תל-אורן וצוות מרפ"י
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Website
Website
YouTube
YouTube
Copyright © 2015 The Israeli Center of Functional Medicine, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Copyright © 2015 The Israeli Center of Functional Medicine, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences