Første møte i IKT-Norges Cybersikkerhetsforum
Tid: Fredag 21. oktober kl. 10:00 - 12:00.
Sted: IKT-Norges lokaler i Oscarsgate 20
Dagsorden:
Del 1: Hva har vi lært om cybersikkerhet så langt i Ukraina krigen - og hvilken innvirkning bør dette få for Norges prioriteringer?
- Kristine Beitland, Microsoft - Microsoft har hatt ansvaret for cybersikkerheten til den Ukrainske Regjeringen. Hva er status og hva er lærdommen?
- Olav Lysne, OsloMet - Hva har vi lært - og hvordan bør dette påvirke Norges arbeide med cybersikkerhet?
Del 2 a: Hvordan jobbe politisk i Norge for å styrke Norges cybersikkerhet i en ny tid? Status på Norges arbeide med tiltak ihht nasjonal strategi for digital sikkerhet. Les mer om regjeringens strategi her.
Del 2 b: IKT Norges initiativ: Cyberpakt etter modell fra Danmark. Les mer om IKT-Norges initiativ her.
IKT-Norge skal møte næringsminister Jan Christian Vestre og statssekretær i KDD, Gunn Karin Gjul tirsdag 25. oktober for å diskutere vårt initiativ. Innspill fra Cyberforum vil danne utgangspunkt for budskapet til regjeringen.
|