Copy
חוזרי לקוחות ממשרד עו"ד פינברג ושות'

חוזר לקוחות פברואר 2012

אנחנו שמחים וגאים

 
אנחנו שמחים וגאים לבשר לכם, ידידינו היקרים, כי עו"ד איריס רש שלנו מונתה לשופטת בית הדין האזורי לעבודה בחיפה.
 
איריס (כב' השופטת רש) הצטרפה למשרדנו בשנת 2004, לאחר ששימשה כיועצת המשפטית לדיני עבודה של לשכת המסחר ולאחר שקודם לכן שימשה באותה לשכה ככלכלנית וכמנהלת המחלקה ליחסי עבודה - אכן, איריס היא לא רק משפטנית בהכשרתה, אלא גם כלכלנית.
 
בכך ממשיך משרדנו מסורת ארוכה של "הנפקת שופטים": ראש וראשון להם היה כב' השופט מנחם גולדברג ז"ל, מייסד המשרד ומי שיצא ממנו לכהן כסגן הנשיא של בית הדין הארצי לעבודה ואחר כך, ובמשך שנים רבות, כנשיאו; בעקבותיו באו עוד כמה וכמה שופטים (למען הדיוק - שופטות) יוצאי משרדנו, ועתה מצטרף פרח נוסף שלנו לערוגה היפה הזו.
 
אנחנו ממשיכים במלוא המרץ: אכן לא נופיע בזמן הקרוב בפני כב' השופטת רש, אך את המלאכה נעשה בכל ההתלהבות והחריצות בפני השופטים הנכבדים האחרים, ולאיריס נחזיק אצבעות להצלחה רבה בתפקידה החדש. 
 
 

 חוזר לקוחות ינואר 2012

פורשות צעירות עד שנת 2017

בפברואר 2004 שלחנו לכם חוזר לקוחות, בו סיפרנו על חידושים בכל הנוגע לגיל הפרישה; באותה תקופה נכנס לתוקפו חוק גיל פרישה תשס"ד-2004, והוא קבע שלושה עקרונות:

 • ראשית, הגיל הראשון אשר בהגיעם אליו ניתן לחייב עובד ועובדת לפרוש מעבודתם בשל עצם הגיל הוא 67 (ובלשון החוק - גיל פרישת חובה);
   

 • שנית, הגיל הראשון אשר בהגיעה אליו תוכל עובדת לפרוש מעבודתה ולהתחיל לקבל את מלוא הפנסיה שצברה עד אותו מועד בקרן פנסיה הוא 62 (ובלשון החוק - גיל פרישה); 
   

 • ושלישית, גיל הפרישה של עובדות אשר נולדו משנת 1950 ואילך יעלה בהדרגה ל-64, כך שעובדות אשר נולדו במאי 1953 ואילך היו מגיעות לגיל פרישה רק במלאת להן 64. מאחר והנושא עורר מחלוקת נקבע בחוק כי לקראת דצמבר 2011, שאמור היה להיות המועד האחרון בו תוכל עובדת לנצל גיל פרישה של 62 (דהיינו המועד האחרון בו תוכל לצאת למלוא הפנסיה שצברה גם מי שמלאו לה רק 62), יִבָּחֵן הנושא שנית באמצעות ועדה ציבורית שתוקם לעניין זה.

השנים חלפו עברו, הועדה הציבורית הוקמה, הועדה המליצה כי אכן מינואר 2012 יעלה גיל הפרישה של עובדות באופן הדרגתי ל-64, שר האוצר אימץ ההמלצה, ארגוני נשים וחברי כנסת (וחברותיה) סברו אחרת - והכנסת דחתה ההמלצה ושינתה החוק. וכך מתאפשר לעובדות להמשיך לפרוש בגיל צעיר, והעליה ההדרגתית בגיל הפרישה שלהן, באופן שבסופו של דבר הוא יעמוד על 64, תתחיל רק בינואר 2017 (אלא אם הועדה הציבורית אשר תוקם לקראת אותו מועד תמליץ אחרת, או שהכנסת תשנה שוב את החוק ...).

זהו, אם כך, מצב הדברים בחמש השנים הקרובות:

 • גיל פרישת חובה לעובדות ולעובדים, דהיינו הגיל בו ניתן לחייבם לפרוש, נשאר 67.
   

 • גיל פרישה לעובדים, דהיינו הגיל הראשון בו יוכלו עובדים לפרוש מהעבודה ולהתחיל לקבל את מלוא הגימלה שצברו עד אז בקרן פנסיה, נשאר 67.
   
 • גיל פרישה לעובדות אשר נולדו עד דצמבר 1954, דהיינו הגיל הראשון בו תוכלנה עובדות כאמור לפרוש מהעבודה ולהתחיל לקבל את מלוא הגימלה שצברו עד אז בקרן פנסיה, הוא 62 (תוך התאמה גם של חוק הביטוח הלאומי). גיל הפרישה של עובדות שנולדו מינואר 1955 ואילך יתחיל לעלות בהדרגה בינואר 2017.

למען הבהירות: לא ניתן לחייב עובדת לפרוש בגיל 62, אך היא יכולה לבחור לעשות כך, ואם בחרה לפרוש מהעבודה בגיל 62 ומעלה - תוכל לקבל מקרן פנסיה את מלוא הגימלה שצברה.
 
חוזרנו הבא בעניין זה - בינואר 2017 ...     בריאות טובה לכולכם עד אז!


לנוחותכם, להלן לוח העליה ההדרגתית בגיל הפרישה של עובדות שנולדו מינואר 1955 ואילך:
 

חודש הלידה
 

גיל פרישה (הגיל הראשון בו העובדת יכולה לדרוש ולקבל מלוא הפנסיה שצברה)
 
ינואר 1955 עד אוגוסט 1955 62 ו-4 חודשים
 
ספטמבר 1955 עד אפריל 1956 62 ו-8 חודשים
 
מאי 1956 עד דצמבר 1956 63
 
ינואר 1957 עד אוגוסט 1957 63 ו-4 חודשים
 
ספטמבר 1957 עד אפריל 1958 63 ו-8 חודשים
 
מאי 1958 ואילך 64
 


 

על נ. פינברג ושות'

משרד עורכי הדין נ.פינברג ושות' נוסד בשנת 1973 והינו המשרד הגדול והמוביל בישראל בתחום משפט העבודה ומתמחה בייצוג מעסיקים.

הליווי המשפטי שאנו מספקים ללקוחותינו מתפרש על מגוון הפעולות המשפטיות הקשורות לתחום משפט העבודה, ובכלל זה מתן ייעוץ שוטף, הכנת חוות דעת משפטיות, ליווי מעסיקים במהלכים הנוגעים ליחסי העבודה הקיבוציים והאישיים, ניהול הליכים משפטיים בבתי הדין, עריכת חוזי עבודה אישיים והסכמי עבודה קיבוציים, ליווי בשלבי משא ומתן קיבוצי ועוד.
על לקוחותינו נמנית שורה ארוכה של מעסיקים ישראלים ובינלואמיים מהגדולים והמובילים בישראל. כך ובין היתר, מייצג משרדנו דרך קבע את התאגידים הפיננסיים הגדולים בישראל, חברות תקשורת, עיתונים, תאגידים סטטוטוריים, רשויות מקומיות וחברות ממשלתיות וציבוריות אחרות. כמו כן מייצג משרדנו חברות תעשייתיות רבות, חברות הי-טק בינלאומיות, תאגידים בתחום הפרמצבטיקה, המזון, התחבורה, התעופה, והתשתיות.
הניסיון והמוניטין שצבר משרדנו לאורך שנות קיומו הפכו אותו לאחד המשרדים המובילים בתחומו ולמשרד היחיד בין 50 המשרדים הגדולים בישראל על פי דן אנד ברדסטריט ישראל המתמחה בדיני עבודה בלבד. 
משרדנו נוטל חלק בפעילויות מגוונות הקשורות בפיתוח והנחלת תחום דיני העבודה, לרבות השתתפות פעילה באגודה הישראלית למשפט העבודה והביטחון הסוציאלי בישראל.
בין בוגרי משרדנו ניתן למצוא  שופטים בבתי הדין לעבודה ברחבי הארץ, יועצים משפטיים בתחום דיני העבודה, ועורכי דין רבים העוסקים בתחום זה בשוק הפרטי.אין בחוזר זה להוות תחליף לייעוץ משפטי קונקרטי.
© 2012 N. Feinberg & Co., כל הזכויות שמורות.
Email Marketing Powered by Mailchimp