Copy
Novinky z Národního parku Podyjí
Milí přátelé,

spolu s kolegy z rakouského národního parku Thayatal jsme pro vás připravili česko - rakouský debatní večer plný zajímavých otázek a nečekaných odpovědí. S historiky, pamětníky i veřejnými osobnostmi budeme diskutovat o tom, co pro nás znamenala Železná opona, jak zanikla a jak se naše společnost změnila za posledních 30. let. Na setkání s vámi se těšíme v pátek 20. září od 18:00 ve znojemském kině. Vstup je zdarma.
Večer jsme rozdělili do tří částí.  V té první vystoupí historici Petr Blažek (CZ) a Niklas Perzi (AT). Zeptáme se jich například na to, jak Železná opona vznikala, jak ovlivnila život lidí na obou stranách hranice nebo jak začala pomalu korodovat. 

Druhou část večera věnujeme pamětníkům a aktivistům, kteří byli přímo u politických změn v Československu v roce 1989 a u otevření hranice. Dobu nám ve svých vzpomínkách přiblíží Martin Syka (CZ) a Norbert Kellner (AT).

Závěrečnou část večera věnujeme naší současnosti. S novinářem Jindřichem Šídlem (CZ) a podnikatelem Herbertem Patschkou (A) budeme diskutovat o tom, co nás v Evropě spojuje a co naopak rozděluje, jak se naše společnost za posledních 30 let změnila a zda se naplnila očekávání, která jsme od otevřených hranic měli.

Vstup na akci je zdarma. Z organizačních důvodů vás ale prosíme, abyste se zaregistrovali následujícím formulářem.
Zaregistrujte se na debetní večer 30 let bez Železné opony
Facebook
Twitter NP Podyjí
Website
Více informací na https://www.nppodyji.cz/debata30let
Copyright © 2019 Správa Národního parku Podyjí, All rights reserved.
Nechci už tyto emaily dostávat    Aktualizovat moje údaje 

Email Marketing Powered by Mailchimp