Copy

ZDRAVÝ VZTAH K JÍDLU JE BĚH NA DLOUHOU TRAŤ, ALE STOJÍ ZA TO

Vysvětlit někomu, proč v životě a tím spíš ve výživě a cvičení potřebujeme kritické myšlení, je občas složité. Už jen samotný pojem může u lidí, co se s ním nikdy nesetkali, navozovat pocit, že jde o to věci a názory kritizovat. Proto jsme poprosili nutriční terapeutku Andreu Mokrejšovou, aby nám zkusila shrnout, proč je podle ní tak důležité a jak ho můžeme aplikovat v běžném životě.

V novém článku se tak dozvíte nejen praktické rady, kterými je dobré se řídit ve stravování a výběru potravin, Andrea však zahrnula i časté nástrahy, do kterých se můžeme nechat chytit. Například že zařadit či vyřadit jednu věc z našeho jídelníčku, nemá moc vyřešit všechny naše stravovací problémy. Nebo, že znalost naší výšky, váhy a věku o nás prozradí pouze tu výšku, váhu a věk, rozhodně to však není dost na tvorbu jídelníčku.

Chci si přečíst článek

Při plánování je nejdůležitější jasná představa o tom, co očekávám

 

Když jsme si povídali s osobním trenérem a lektorem Fitness akademie Jakubem Čečelským o jeho motivaci a tréninku, často jsme naráželi na téma nastavení konkrétních cílů a pravidelnosti při cvičení. Pokud se totiž chceme podle Jakuba posunout v tréninku dál, musíme si ujasnit naše očekávání už na začátku. Až potom můžeme řešit zařazení nových cviků a variací, zaměření na určité partie či délku tréninkové jednotky.
 

Chci si přečíst rozhovor

Velké srovnání snídaňových kaší


Ponořte se do rozdílů jednotlivých instantních kaší, které dopodrobna rozebrala a zhodnotila odbornice na výživu a kvalitu potravin Karolína Fourová na svém Instagramu. Dozvíte se, jak moc se liší ve složení, množství přidaného cukru, vlákniny i použitých tucích. Je možné, že po shlédnutí následujících stories si začnete raději připravovat kaši sami doma.
  

Proč byste (ne)měli pít minerálky?

 
Jaké jsou hlavní benefity pití minerálek? Nejen, že jsou skvělým zdrojem hořčíku a vápníku, ale minerály z nich jsou i výborně vstřebatelné. Na druhé straně však stojí extrémní spotřeba plastových obalů, nemluvě o ftalátech, které se z plastů do vody dostávají a působí pak v těle jako endokrinní disruptory.

Zacvičte si podle cviků
z Fyzioknihovny

 
Chcete si zdravě zacvičit či se dozvědět víc o benefitech některých cviků z fyzioterapeutického hlediska? Zkuste novou Fyzioknihovnu, databázi funkčních cviků, kterou připravilo Centrum fyzioterapie Kinisi. V knihovně najdete cviky na všechny části těla - od krční páteře, přes pánev a kolena, až po chodidla. Knihovnu si jednoduše stáhnete do aplikace na telefonu a máte ji tak kdykoliv po ruce.
  

Uvolněte svá bolavá záda 
s Radkem Lacim

 
Trpíte občas na zatuhlá a bolavá záda? My taky, na konci března jsme proto uspořádali další livestream, tentokrát s trenérem Radkem Lacim. Ten nám v téměř hodinovém cvičení ukázal, jak zádům pomoci díky aktivaci trupu. Ve cvičení zkombinoval rehabilitační a mobilizační techniky DNS, které vám pomůžou uvolnit napětí a bolest celého těla. Tak mrkněte na záznam a protáhněte se.
 

I muži mají pánevní dno

Mužské pánevní dno se od toho ženského překvapivě až tolik neliší, svalově je v podstatě stejné. Možná vás ale překvapí, že i mužům může způsobovat četné zdravotní potíže. Ať už jde o nejrůznější bolesti, pálení či dokonce reprodukční problémy. Fyzioterapeutka Klára Vomáčková se proto ve svém novém článku zaměřila na to, jak je možné tyto komplikace řešit, které svaly ovlivňují které funkce a proč nedoporučuje cvičit podle Kegela. Na závěr přidala i několik příkladů cviků, které při terapii zařazuje.
 
Chci vědět víc

Pomazánka z pečené mrkve a tvarohu

Nejdéle bude na tomto skvělém receptu od Fitclanu trvat pečení mrkve, snězeno budete mít totiž vcukuletu. A nejenže je recept překvapivě snadný, ale 1 porce pomazánky obsahuje pouze 3 g tuků. Tak dobrou chuť.
 
Chci si přečíst recept

Potřebujete prodloužit studium?

Ať už studium nestíháte dokončit v termínu, nebo si chcete užít přístup k lekcím dalších 6 měsíců, můžete využít možnosti prodloužení studia. Jak na to? Po přihlášení do svého studentského účtu stačí kliknout na tlačítko Prodloužit studium o půl roku. Pak si vyberete, zda máte zájem o prodloužení Nutri části, Fitness části, nebo obou a kliknete na Zaplatit přes Gopay. Po dokončení platby se vám studium prodlouží o 6 měsíců (uvidíte v kolonce Konec studia ve svém studentském účtu). Jen si dejte pozor a studium prodlužte včas, zpětně už to bohužel není možné.
 
Chci si prodloužit studium
Link
Facebook
Web
E-mail
Pokud si nepřejete dostávat novinky ze světa FitNut, dejte nám vědět.


This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
FitNut akademie · Chelcickeho 14 · KARLOVY VARY 36001 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp