Copy

ZÁKLAD JE S LIDMI MLUVIT A NEDOMNÍVAT SE

Poznat příznaky duševního onemocnění u někoho blízkého (nebo i sám u sebe) je občas hodně náročné. Proto jsme poprosili Loono, neziskovou organizaci, která se ve své poslední kampani #dobrenitro věnuje právě duševnímu zdraví, aby nám zodpověděla pár otázek.

Ptali jsme se na projevy psychických nemocí, jak si vybrat toho správného odborníka a nakolik nám může pomoci nějaká forma prevence. To nejdůležitější však uvádíme hned v nadpisu – mluvit s lidmi, zajímat se o ně a pokud je třeba, tak nabídnout pomoc, je stále ta nejlepší forma pomoci a prevence zároveň. 

Chci si přečíst rozhovor

V první vlně byla cvičící videa má téměř jediná zábava a aktivita

Před začátkem pandemie doma nikdy necvičil, jakožto instruktor Les Mills a osobní trenér s mnoha hodinami pohybu týdně to vlastně ani neměl zapotřebí. Už na jaře však začal David Pártl na svém instagramovém účtu zveřejňovat cvičící videa, která rychle nabírala na popularitě. Zajímalo nás, jak ho vlastně napadlo začít videa sdílet, kde hledal motivaci ke cvičení a jaké má další plány do budoucna.

Chci si přečíst rozhovor

Trápí vás bolest čelistního kloubu?


O problémech s naším jediným párovým kloubem se příliš nemluví, přestože se jedná o kloub nejvytíženější. Bez něj bychom totiž nic neřekli, nesnědli, ani se nezasmáli. Jak se jeho poruchy projevují a co s tím můžeme dělat podrobně rozebrala Lenka Vojtovič na Instagramu.
  

Co všechno pro vás znamená pohyb?

 
V březnu jsme během livestremu vyzpovídali Nelu Ďopanovou ohledně zdravých návyků při práci z domova, pravidelném cvičení a její dlouhé cestě k bezproblémovému pohybu během dne. Rozhovor teď najdete i na našem blogu v textové podobě, tak příjemné čtení.
 

Proč sledovat svou tepovou frekvenci?

Také ze všech stran posloucháte, jaká je ta správná tepovka, abyste hubli a že pokud se v ní nedržíte, žádné tuky nespálíte? V novém článku od Aktinu je krásně vysvětleno, proč tepová frekvence není při hubnutí určující, ale i k čemu se může hodit ji sem tam sledovat.
Chci si přečíst článek

Migliaccio-ricottový dort

Máte chuť na lehký letní dortík ideální k odpolednímu kafi? Fitclan vám přináší ideálního adepta. Kořeny má v Itálii, ale připravit se dá ze surovin, které seženete v každém supermarketu. Nejtěžší část celého postupu spočívá v čekání, než vychladne. Sladkou tečkou na závěr je pak přehled nutričních hodnot (na 1 kousek dortu): 179 kcal, 6 g bílkovin, 26 g sacharidů a 6 g tuků. 
 
Chci si přečíst recept
Link
Facebook
Web
E-mail
Pokud si nepřejete dostávat novinky ze světa FitNut, dejte nám vědět.


This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
FitNut akademie · Chelcickeho 14 · KARLOVY VARY 36001 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp