Copy

UŠETŘETE ČAS
SE ZDRAVÝM TALÍŘEM

Podzim, jeden z nejhektičtějších časů v roce je v plném proudu a pro mnohé z nás to znamená dlouhé hodiny strávené prací. S tím ovšem často přichází i tendence ušetřit vynaložený čas jinde. Ať už přemýšlením nad jídlem a jeho přípravou, odhlašováním se z lekcí cvičení na poslední chvíli či odkládáním běhu, protože už prostě není síla (a navíc je dneska stejně ošklivo). 

Protože to chápeme a v podobné situaci jsme se už mnohokrát sami ocitli, připravili jsme na blog krátký článek o zdravém talíři, jednoduché pomůcce, nad kterou nestrávíte v podstatě žádný čas, ale která vám pomůže si uvědomit a připomenout důležitost vyvážené stravy. Pomocí pravidel zdravého talíře si snadno zkontrolujete rozložení živin v každém jídle, ať už zajdete do firemní kantýny, nebo jen popadnete housku v nejbližším supermarketu. A pokud je vám článek málo, v Nutri akademii je na toto téma celá lekce, kterou vede nutriční terapeutka Mgr. Andrea Mokrejšová.

A tak vám přejeme co nejklidnější zbytek podzimu a příjemné čtení novinek za uplynulý měsíc.

Chci si přečíst článek

Volba antikoncepce by měla být velmi individuální

U příležitosti zářijového Světového dne antikoncepce jsme na našem blogu vydali rozhovor, ve kterém jsme položili 20 otázek týkajících se nejen antikoncepce, ale i menstruace a ženského zdraví antropoložce Mgr. Kataríně Baniariové a gynekoložce MUDr. Kristýně Koutné. Ať už hledáte tu nevhodnější antikoncepci právě pro vás, nebo se chcete dozvědět víc o hormonální antikoncepci a jejím vlivu na ženské tělo a cyklus, neváhejte se začíst. Být informovaní je totiž jeden z prvních kroků převzetí zodpovědnosti za sebe a své tělo.

Chci si přečíst rozhovor

Srovnání rostlinných jogurtů

 
Na co si dávat pozor při výběru rostlinného jogurtu? Určitě sledujte množství tuku, nasycených mastných kyselin, jednoduchých cukrů a bílkovin, a pokud si nejste jistí, porovnejte se složením běžného bílého jogurtu. Už jen toto srovnání vám hodně napoví. A jestli to chcete mít bez práce, mrkněte na výběr stories na profilu Karolíny Four, která 10 z nich podrobně zhodnotila a porovnala.
  

Není káva jako káva


Pro spoustu lidí znamená příchod podzimu jednu důležitou věc – v kavárnách Starbucks je zase dostupné extrémně populární pumpkin spice latte. Proti jeho oblíbenosti se nedá nic moc namítat, jak však trefně připomněl Fitclan na svém Instagramu, občas není od věci si zjistit složení a počet kalorií této dobroty. Nebo to možná raději nedělejte.
 

Jak na zdravé vyprazdňování?


Děláme to všichni a přece je toto téma často tabu. Jde však o zcela normální tělesnou funkci, která je, stejně jako všechny ostatní, závislá na našem zdravém těle. Přečtěte si o správné poloze při vylučovánípříspěvku od Fyzioterapie Kinisi, nebo mrkněte na stories
  

Je libo šlofíka
před tréninkem?

 
Dáváte si odpoledního či poobědového šlofíka? V tom případě je dost pravděpodobné, že cítíte rozdíl, když si potom jdete zaběhat či zacvičit. Je možné, že jste rychlejší, výkonnější a cítíte se méně unavení. Více detailů o vlivu tzv. power napu se dozvíte v příspěvku od Fitness institutu.
 

Více jídel = rychlejší metabolismus?

Kolikrát už jste slyšeli radu, že pro hubnutí je třeba jíst vícekrát denně? Institut moderní výživy se na toto tvrzení podíval detailněji a v novém článku vysvětluje, proč stejné množství kalorií a živin rozdělené do vícero porcí nemá na hubnutí žádný vliv. Nezbývá než tedy zopakovat pro studenty FitNut akademie starou známou pravdu - pro hubnutí je třeba kalorický deficit, žádné zkratky v tomto případě bohužel nefungují.
 
Chci si přečíst článek

6 vyvážených snídaňových receptů

Máte tendenci snídat každý den to stejné a přestože už se vám to zajídá, na vymýšlení nějakých obměn nemáte čas? Tak to vám možná přijdou k chuti snídaňové recepty sestavené nutričními terapeutkami z Ne hladu. Nejen, že jsou snadné na přípravu, ale u každého receptu najdete i rozpis kalorií a nutričních hodnot.
Chci snídaňovou inspiraci
Link
Facebook
Web
E-mail
Pokud si nepřejete dostávat novinky ze světa FitNut, dejte nám vědět.


This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
FitNut akademie · Chelcickeho 14 · KARLOVY VARY 36001 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp