Copy

JAK SI NASTAVIT CÍLE PRO ROK 2021

Měsíc je zase pryč a tak jsme tu s pravidelnou dávkou novinek ze světa výživy a cvičení. A hned na úvod začneme oblíbeným lednovým tématem – předsevzetími.

Ti, co čtou náš blog pravidelně, si už jistě všimli článku, který jsme vydali hned 1. ledna. Vybrali jsme osm předsevzetí, se kterými se v oblasti stravy a sportu často setkáváme a dali vám pár tipů, jak je lépe formulovat, aby vám vydržely déle než jen do konce ledna.
 
Chci radu, jak na předsevzetí

Běhání v zimě: zábava, nebo strast?

Jestli někdy běh zažíval opravdový boom, bylo to právě v roce 2020. Jenže s nastupující zimou přišly i nepříjemnosti, jako je brzké stmívání a chlad pronikající i pod vrstvy funkčního oblečení. Oslovili jsme proto Martina Levého, běžeckého trenéra a jednoho z lektorů Fitness akademie, a poprosili ho o radu, jak zimu přemoci a nevzdat to.

Chci si přečíst rozhovor

Káva na hubnutí

 
Možná jste si v médiích všimli varování Státní zemědělské a potravinářské inspekce ohledně kávy Valentus. Institut moderní výživy na její zdravotní závadnost upozorňuje už přes rok a celou kauzu podrobně sleduje. V jejich článku se dozvíte nejen možné negativní účinky kávy, ale i další komplikace, které jsou s jejím užíváním spojené. 
  

Myšitida

 
Víte, jakou vzdálenost urazí vaše myš každý den? Může to být 500 metrů i víc. A pokud si u toho nebudete dávat pozor na správné postavení ruky, může se vám stát, že vás začne bolet zápěstí a časem se u vás vyvine syndrom karpálního tunelu. Fpohybu proto připravilo skvělý článek s obrázky, kde uvidíte, na co si dávat při práci pozor a jak se zranění vyhnout.

Co za rok sní průměrný Čech? 

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik jídla lidé v ČR za rok vlastně snědí? Čeho jí nejvíc a čeho naopak málo? Aktin se rozhodl projít zveřejňované statistiky a dát čísla do souvislostí. Dozvíte se tak například, že ročně sní každý z nás průměrně 83,2 kg masa (přičemž vepřové stále vede) nebo že přestože sýry nabírají na popularitě, Francouze jen tak nedoženeme. Stále však zůstáváme jedničkou na poli piva, každý rok ho vypijeme zhruba 146 litrů. O toto světové prvenství se v nejbližší době asi obávat nemusíme. 
 
Chci vědět víc

Bulgurový salát s grilovaným halloumi

Pokud vám začínají docházet nápady, co si doma uvařit, přinášíme jeden trošku netradiční recept z kuchyně Andrejky Mokrejšové. Je to rychlé, velmi chutné a můžete přihodit zeleninu podle vlastních preferencí.
Tak dobrou chuť! 
Chci si přečíst recept

Studovat mohou už i neslyšící!

Leden přinesl ještě jednu dobrou zprávu – titulky ke všem lekcím FitNut akademie. Studovat tak s námi může už opravdu každý. Titulky si zapnete kliknutím na ikonku CC v přehrávači a můžete je využít, třeba i když si jen zapomenete sluchátka a nechcete rušit okolí.
Chci studovat s titulky
Link
Facebook
Web
E-mail
Pokud si nepřejete dostávat novinky ze světa FitNut, dejte nám vědět.


This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
FitNut akademie · Chelcickeho 14 · KARLOVY VARY 36001 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp