Copy

NA CO NEZAPOMENOUT
PŘI PŘÍPRAVĚ NA LÉTO

Tak se přiznejte, jak jste na tom s plněním svých novoročních předsevzetí? Vzdali jste to, nebo stále úspěšně bojujete

Je nám jasné, že mnozí z vás makají na nějaké podobě hubnutí či zpevňování, aby ideálně začátkem léta mohli předvést své krásné vysportované postavy. Hned na úvod bychom ale chtěli zdůraznit (ano, něco je třeba stále opakovat), že přestože občas se motivace a inspirace ze sociálních sítí hodí, rozhodně bychom se neměli řídit tréninkovými plány a jídelníčky někoho jiného.

S čímž souvisí třeba i důležitost výběru trenéra, jak trefně připomíná ve svém příspěvku Radek Laci. Zvolit ho podle jeho namakané postavy a břišáků opravdu není ta správná strategie

Stejně tak mějte na paměti, že porovnávat se s ostatními je leda tak kontraproduktivní a k ničemu to nevede. A netýká se to jen cvičení – jak připomíná fyzioterapeutka Klára Vomáčková, specialitou na porovnávání se jsou třeba maminky po porodu. Znovu tak připomínáme – kila (ať už ta těhotenská, nebo jakákoliv jiná) jste nenabrali za týden či měsíc, nemůžete tedy čekat, že je za tu dobu zázračně shodíte.

A nebyli bychom to my, abychom hned v úvodu nevyvrátili i jeden z nesmyslných hubnoucích mýtů. Tentokrát nám s tím pomohl Lukáš Roubík a jeho skvělý vývojový diagram. Takže znovu a snad naposledy – wrappingem opravdu nezhubnete a jediný výsledek bude zbytečně vyprodukovaná taška plastového odpadu.

Vstávání s citronem aneb
proč to všichni dělají?


Tento výživový mýtus šířící se jako lavina mezi celebritami a influencery sice není nijak škodlivý, rozhodně však nemá tu moc působit jako detoxikant, ani jako lék na ledvinové kameny.

Ač je totiž citron sám o sobě jistě zdravý, to, že si ráno vymačkáte pár kapek do vody, vám tak maximálně pomůže snáze dodržovat pitný režim. Což je určitě pozitivní, ovšem nijak přelomové.  
 

Využijte Světového dne obezity k akci


Jako každý rok si i letos můžete užít cvičení či konzultace a měření těla zdarma. Stačí se zúčastnit některé z akcí organizované společností STOB (STop OBezitě) v rámci Světového dne obezity 4. 3. 2022.

Měření i cvičení probíhají od neděle 27. 2. až do soboty 5. 3., kdy se koná Den zdraví se STOBem. Počet míst na obojí je omezený, neváhejte se tedy přihlásit včas.

 

Nejpopulárnější diety
očima Ne hladu


Tým nutričních terapeutek Ne hladu spustil už druhou sérii svého podcastu. Tentokrát se bude věnovat rozebírání populárních diet a stravovacích směrů a objektivně zhodnotí jejich pozitiva i negativa. Hned v první epizodě se věnují metodě IF, tedy přerušovanému půstu.
  

Co je v konzervě,
to se počítá


Kupujete občas konzervované luštěniny a zeleninu? A víte, jaký je rozdíl mezi tradičním zavařováním a blanšírováním? Na to na svém Instagramu odpovídá Karolína Four.
A pokud chcete do svého jídelníčku zařadit více luštěnin, začněte třeba skvělými cizrnovými krutony.
 

Full body trénink pro všechny

Potřebujete inspiraci, jak si sami sestavit trénink zaměřený na celé tělo? Tak mrkněte na videa od Fitness Institutu, kterými vás provede trenér Jenda Caha. Věnuje se zvlášť ženám a mužům, v každém videu však najdete tipy, jak na zahřátí mobilizaci před tréninkem, tak na samotné cviky a jejich správné provedení, ať už s nářadím nebo bez.
 
Chci inspiraci na trénink pro ženy
Chci inspiraci na trénink pro muže

Tvarohové pirožky

Taky máte v zimě chuť vyměnit čas od času slanou večeři za sladkou? Tak zkuste třeba tvarohové pirožky plněné ovocem nebo domácím džemem podle receptu od Fitclanu. Jsou hotové za chvilku a chutnají prostě skvěle.
 
Chci si upéct tvarohové pirožky
Link
Facebook
Web
E-mail
Pokud si nepřejete dostávat novinky ze světa FitNut, dejte nám vědět.


This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
FitNut akademie · Chelcickeho 14 · KARLOVY VARY 36001 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp