Copy
NARUŠTE SVÉ POHYBOVÉ STEREOTYPY

Kdo nás sleduje na Instagramu ví, že se březen nesl ve znamení našich prvních dvou živých vysílání. Jejich hostem byla lektorka Fitness akademie a zakladatelka Fpohybu Nela Ďopanová. V rozhovoru nám Nela pověděla o častých potížích při sedavém zaměstnání, vlastních pohybových návycích a zodpověděla dotazy ohledně práce s pomůckami jako je overball, foam roller či gymnastický míč.

Po teoretické části přišla i ta praktická, při které jsme si společně zacvičili a naučili se cviky, které je ideální zařazovat během běžného pracovního dne k narušení našich pohybových stereotypů. Obě vysílání jsme uložili, můžete si je tedy kdykoliv pustit a třeba si zacvičit.

Klasická strava, pokud je možná, je vždy lepší a preferovaná

O práci nutričních terapeutů jsme už psali. Málokdo však ví, co vlastně obnáší práce klinického nutričního terapeuta v nemocnici. Proto jsme oslovili nutriční terapeutku a odbornou asistentku při 1. LF UK Mgr. Ing. Terezu Vágnerovou a poprosili ji, aby nám řekla, jak vlastně vypadá její den a co ji na její práci baví. Kromě toho jsme nakousli i témata jako je složení jídelníčků během hospitalizace a nejčastější rizika obezity.
 

Chci si přečíst rozhovor

Potěš koště workout


Pokud vás už nebaví běžné cvičení, zkuste čtyři cviky na mobilitu, které zveřejnil lektor Fitness akademie Radek Laci na svém Instagramu. Jak název napovídá, ke cvičení vám bude stačit tradiční domácí vybavení na úklid. Tak do toho.
  

Co je rohlík?

 
Věříte pověrám ohledně nezdravosti rohlíků a už jen při představě jejich konzumace se cítíte provinile? Tak to se určitě podívejte na skvělý příspěvek od holek z Ne hladu. Pokračovat můžete knedlíkem. A mimochodem, ani fastfood nemusí být čiré zlo.

Hodnocení kvality bílkovin

Zajímá vás, jaké metody se používají při hodnocení kvality bílkovin a na jakém principu fungují? Má smysl tyto hodnoty sledovat a jaké jsou jejich slabé stránky? Aktin připravil srovnání všech čtyř metod, se kterými se můžete setkat, a připojil i hodnocení několika zdrojů bílkovin danou metodou.
 
Chci vědět víc

Kakaový koláč s pudinkem

Protože sladkosti vždy zaznamenaly úspěch, naším tipem na březen je recept na výborný kakaový koláč s pudinkem od Fitclanu. Stačit vám bude jen 9 přísad a zhruba 30 minut na přípravu a 25 na pečení. Kdo si počítá kalorie jistě ocení přehled výživových hodnot na konci receptu.
 
Chci si přečíst recept

Nákup druhé akademie snadno a rychle

Novinka ze světa FitNut akademie jistě potěší všechny, kteří se zpočátku rozhodli pro studium pouze jedné z akademií a po jejím ukončení by rádi dokoupili přístup ke druhé. Nově totiž stačí využít tlačítko "Přiobjednat Fitness/Nutri akademii" ve vaší studentské sekci (dostupná po přihlášení). Následně vám vyskočí okno s možností změny fakturačních údajů a budete si moci vybrat způsob platby (Benefity Plus či Gopay). Po zaplacení bude druhá akademie dostupná ve vaší studentské sekci.
 
Chci studovat i druhou akademii
Link
Facebook
Web
E-mail
Pokud si nepřejete dostávat novinky ze světa FitNut, dejte nám vědět.


This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
FitNut akademie · Chelcickeho 14 · KARLOVY VARY 36001 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp