Copy

JAK ZLEPŠOVAT FYZIČKU
NENÁPADNĚ KAŽDÝ DEN

Kdy jindy přehodnotit životní styl než před ukončením této nekonečně dlouhé zimy? Cesta ke zdravějšímu já ale nemusí být jen plná odříkání. Může to být tak snadné, až tomu nebudete chtít věřit. 

Má to ale několik pravidel. Nejlépe si je popíšeme na následujícím případu:

Představte si, že přihlásíte na srpnový běžecký závod na 10 km. Nejste na tom úplně špatně s fyzičkou, ale trať je kopcovitá a vy jste se rozhodli zaběhnout pěkný čas. Jakou strategii zvolit? 

  1. Nečekejte, že každý trénink bude výlet na obláčku a že do toho musíte bušit každý den. Tělo potřebuje také regenerovat a náročnost tréninků střídat. 
  2. Fyzičku nemusíte získat jen během. Zařaďte cestu do práce nebo na nákup pěšky. Místo schodů použijte výtah a neseďte dlouho na jednom místě. 
  3. Rozhodli jste se přizpůsobit tréninku i jídelníček? Bravo! Ale i na to musíte pomalu a postupně, jak jistě víte z názorné lekce Sandry Figalové
A víte, co je důležité? Všechny tři tipy můžete použít na sebe i v případě, že vás žádný závod nečeká. Zkrátka se chcete třeba jen méně zadýchávat do schodů.  
 
Chci mít lepší fyzičku

O deset let delší život
díky změně stravy?

 
Tohle není clickbait. Současné studie opravdu ukazují, že je výživa jedním z hlavních faktorů délky lidského života a mohou ho ovlivnit o celou dekádu.

Studie navíc ukázala, že na změnu není nikdy pozdě. Pokud například změníte svoje stravování v 60 letech, můžete jako muž žít o 9,1 let a jako žena o 8,1 let déle. My ale přidáme doporučení, abyste do důchodu určitě nečekali.😉
 

Jak na zdravé a funkční pracovní prostředí

 
Lenka Vojtovič na svém Instagramu spustila seriál o zdravém pohybu v kanceláři. Ať už tedy datlíte do počítače nebo vysedáváte ve škole či v práci, doporučujeme si tipy nastudovat.

První díl se zaměřuje na výběr židle, druhý díl zase představí polohovatelné stoly a další pomůcky na něm. Třetí díl vás provede krátkou ukázkou cvičení vhodných pro práci doma.
 

Proč nevyřazovat mléčné výrobky?

 
Také už jste slyšeli, že mléko škodí a také se po něm tloustne? Pokud jste viděli lekci Mýty ve výživě, určitě jste se nenechali nachytat. 

Čím jsou ale tyto výrobky prospěšné? Do přehledného příspěvku pro vás vše shrnula Andrea Mokrejšová.
 

Základem cvičení je především odpočinek

 
Také ve vás odpočinek vzbuzuje spíše výčitky svědomí? Nejste sami. Nic nedělat ale rozhodně neznamená lenost nebo slabost. 

O tom vás přesvědčíme v novém článku o ztraceném umění odpočinku, stresu a neustálé zaneprázdněnosti.
 

Dnešní tip na trénink

Počasí k tomu přímo vybízí. Zachumlat se do deky a pustit si seriál. Zkuste to ale přece jen překonat a dát si dnes 20minutovou lekci Flow jógy s FITFAB Strong.
 
Jdu si dát jógu
Lekcí vás provede Andy Pavelcová a Andrea Mokrejšová, naše FitNut lektorky. Obě Andrey vystoupily také v lekcích Brainee akademie. Už jste je viděli?

Prvního máje chystáme akci!

Pro všechny, kteří o studiu Brainee akademie teprve přemýšlí, máme super zprávy!

V neděli 1. května spouštíme akci 1+1, kdy za cenu jedné akademie dostanete druhou zdarma. Pokud tedy chcete potěšit někoho ve svém okolí nebo se o náklady na studium Brainee akademie podělit, prvního máje číhejte na Brainee.cz
 
Více o akci 1+1
Link
Facebook
Web
E-mail
Pokud si nepřejete dostávat novinky ze světa FitNut, dejte nám vědět.


This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
FitNut akademie · Chelcickeho 14 · KARLOVY VARY 36001 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp