Copy

LISTOPADOVÁ PORCE ČTENÍ O VÝŽIVĚ A CVIČENÍ

Krásný sváteční den, milí studenti!

Dny se začínají krátit, v obchodech se objevuje sváteční výzdoba, a to s sebou přináší i každoroční první záchvaty vánoční paniky. Ať už tedy dnešek trávíte doháněním restů, nebo začínáte s prvními adventními přípravami, nezapomeňte i na chvilku pauzy. Třeba s horkým čajem a novými rozhovory a články uplynulého měsíce

Mezi ty úplně nejčerstvější patří zcela jistě náš rozhovor s nutriční terapeutkou Andreou Mokrejšovou na téma výživy a diabetu, který proběhl ku příležitosti nedělního Mezinárodního dne diabetu. Záznam rozhovoru najdete uložený na našem Instagramu a dozvíte se v něm mimo jiné i pravdu ohledně diabetu a konzumace nadměrného množství sladkostí či vysvětlení, proč může diabetik někdy působit opileckým dojmem a jak to případně řešit. 

Přejeme tedy příjemný poslech a čtení a co nejméně předvánočního stresu.

Chci si poslechnout rozhovor

Rekonvalescence po císařském řezu

Jedním ze specifických, ale nepříliš komunikovaných témat v oblasti zdraví a pohybu, je zcela jistě návrat ke cvičení a vůbec rekonvalescence po porodu císařským řezem. Ta může leckdy trvat několik měsíců i let, je tedy dobré péči nezanedbávat. Fyzioterapeutka Klára Vomáčková ve svém článku shrnuje jak základní informace, které k tomuto typu porodu vedou, tak vyzdvihuje nejdůležitější aspekty péče o jizvu v šestinedělí a po něm. Mimochodem, víte, že v ČR končí císařským řezem až 25 % porodů?

Chci si přečíst článek

Konference Moderní výživy

 
Rok se s rokem sešel a máme tady už 3. ročník Mezinárodní konference Moderní výživy. I letos se bude odehrávat online v pohodlí vašeho domova a to 20. listopadu, tedy už tuto sobotu. Čtyři z osmi skvělých řečníků můžete dokonce znát přímo z FitNut akademie. Součástí vstupenky je i neomezený přístup ke kompletnímu záznamu celé konference.
  

Fyzioplán vol. II


Produktivní podzim měli i v Centru fyzioterapie Kinisi, představili totiž pokračování svého úspěšného domácího fyzioplánu. To zahrnuje 14 zcela nových cvičebních sestav zaměřených jak na zdraví, tak na posílení těla. Věnují se správnému dýchání, trupové stabilizaci, či protažení a zlepšení mobility. Program je vhodný v podstatě pro všechny, kteří chtějí cvičit správně.
 

Jaký vliv má náš mozek na naši lásku ke sladkostem?

Čím to je, že si prostě nemůžeme pomoct a přestože víme, že pro naše těla ty čokoládové tyčinky, chipsy a cola nejsou to pravé, bez větších okolků je do sebe večer u seriálů nacpeme? Jednoduchá odpověď je nasnadě – chutnají o tolik lépe, než nutričně bohatší (a často i kaloricky chudší) potraviny. Druhá část pravdy se ale skrývá o něco hlouběji v našem mozku a souvisí s pocitem štěstí, který cítíme, když dané pochutiny konzumujeme. Možná vás tedy napadne, co dané potraviny prostě zcela vyřadit z jídelníčku? Řešení by to bylo ideální, kdyby nám do toho mozek zase jednou nehodil vidle. Jak? To se dočtete v novém Fitclan článku.
 
Chci si přečíst článek

Zapečené gratinované brambory se sýrem

Ještě nevíte, co dneska připravit pro sebe a rodinu k večeři? Tak to vás možná inspiruje recept Karolíny Fourové na zapečené brambory a batáty se smetanou a sýrem. Ať už to bude plnohodnotná večeře, nebo se rozhodnete je podávat jako přílohu ke kuřecímu steaku, zaručujeme, že si pochutnáte.
 
Chci ochutnat gratinované brambory
Link
Facebook
Web
E-mail
Pokud si nepřejete dostávat novinky ze světa FitNut, dejte nám vědět.


This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
FitNut akademie · Chelcickeho 14 · KARLOVY VARY 36001 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp