Polish Your Polish
Pierwszy polskojęzyczny klub Toastmasters International
w Wielkiej Brytanii
http://www.polishyourpolish.org.uk

Newsletter czerwiec 2011

Mimo, że zbliżają się wakacje, w Polish Your Polish nie rozleniwiamy się i jak zwykle sporo się dzieje!

Wakacje na Barbados raczej niż związki (autorka: Anika Kumar)

Naszyjnik z kwiatów, język Zulugula i uśmiechnięte, rozpromienione słońce – to trzy rzeczy, które wprowadziły w nas w przyjemny, wakacyjny nastrój na ostatnim spotkaniu Polish Your Polish i wszyscy wraz z Gosią Skibińską – Toastmasterką wieczoru – wyruszyliśmy na pierwszą część wycieczki, na Barbados. Atrakcje posypały się jak z rękawa, jak tylko wysiedliśmy z samolotu – gorące rytmy, letnie plebiscyty i w tym Koktajl Barbadowski Gorących Pytań, który poprowadziła Asia Kołton. Z odpowiedzi dowiedzieliśmy o planach Michała S., żeby wysłać Allana Sugara żaglówką z Kątów Rybackich do Londynu; trwogach Mikołaja, czy zostać ukąszonym przez węża, czy zginąć w paszczy niedźwiedzia; projekcie Łukasza na wybudowanie szopy tylko dla telewizora; ale z największym entuzjazmem towarzysze wycieczki przyjęli decyzję Moniki o tym, żeby nie przejmować się związkami, tylko jechać na wakacje! Monika została tym samym odznaczona honorową wstążką za najgorętszą odpowiedź!

Zdobywcy szczytów

Ania Idec przez cały czas dbała o to, żeby trzymać się planu wycieczki, zdążyć przepakować bagaże i nie spóźnić się na samolot. Po Barbados wybraliśmy się w góry i rozpoczęliśmy drugi miesiąc wakacji, na których jedyną walutą płatniczą były oklaski! Żeby jednak nie było za łatwo, przyszedł też czas na zdobywanie szczytów. Kuba zdobył szczyt nr 7, opowiadając o nieodkrytym zjawisku, jakim jest bieganie, które leży u podstaw naszego przetrwania; Agnieszka podała wszystkim receptę na to, jak pokochać wroga i zdobyła tym samym szczyt nr 10; a Michał K. opowiadając o ucieczce z więzienia lęku poprzez stawianie czoła własnym ograniczeniom, zdobył szczyt nr 4 i jednocześnie został odznaczony wstążką za najlepszą górską wspinaczkę! Wstążka przypadła też w udziale Gosi Górnej za najlepsze podsumowanie górskich osiągnięć.

Język Zulugula

Podczas naszych wakacyjnych przygód, wszyscy porozumiewali się językiem Zulugula, a jak wiecie wszystko w języku Zulugula oznacza… Zulugula! Mimo to nie było łatwo ustrzec się gramatycznych przestępców. Łukaszowi, który przez całe wakacje pełnił funkcję Eh-Counter’a udało się wytropić trzech największych: EH (odnotowano aż 58 ataków!), EHM (20) i EYH(11). 
Jedyną osobą, która wyjechała z nami na wakacje bez znajomości języka, była Hilary Briggs, która wyśmienicie dała sobie radę opanowując kilka zagranicznych słówek i wsparła nas radą, jak zaplanować następne wakacje i przygotować się do nowych przygód. Wakacje, tak jak ciekawie się rozpoczęły, tak też się zakończyły. Na koniec uhonorowani zostali stali organizatorzy wycieczek dla PYP. Agnieszka – wieńcząc szczytem zdobytym podczas górskiej wycieczki wysiłek trzech lat, osiągnęła stopień Competent Communicator, a Łukasz za doprowadzeniu wielu do zdobycia górskich szczytów – Competent Leadership. Gratulacje! 

 

Konkurs na najlepszy newsletter

Przypominamy o konkursie na najlepszy newsletter. Głosować można jeszcze tylko przez jeden dzień (do poniedziałku, do północy).
http://polishyourpolish.org.uk/2011/06/13/konkurs-na-najlepszy-newsletter/


Videoteka Polish Your Polish

Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu wybrane mowy nagrane podczas naszych spotkań. Można przeglądać mowy danej osoby czy wybranej kategorii (np. ewaluacje) oraz głosować czy też komentować.
Ma to korzyści dla mówcy, tych co byli na spotkaniu, tych co nie byli a nawet dla tych, co jeszcze ani razu nie pojawili się w naszym klubie, gdyż mogą zobaczyć jak wyglądają nasze spotkania, czy też członkowie naszego klubu.
Rysunek wart jest 1000 słów, video...jeszcze więcej :)
Tymczasowo dostępna jest ona na stronie:
http://pypvideos.wordpress.com/

 

 


Coś się kończy, coś się zaczyna...

Najbliższe spotkanie już pojutrze. Zapraszamy szczególnie do przyjścia, gdyż będzie to ostatnie spotkanie, na którym Agnieszka Obara pełnić będzie rolę prezydentki. Będzie Coś się kończy, coś się zaczyna...Najbliższe spotkanie już pojutrze. Zapraszamy szczególnie do przyjścia, gdyż będzie to ostatnie spotkanie, na którym Agnieszka Obara pełnić będzie rolę prezydentki. Będzie to zatem okazja do podziękowania jej za całoroczny trud.

Gdzie: Ognisko Polskie, 55 Exhibition Road, SW7 2PN (2 piętro)
Metro: South Kensington
Kiedy: 28 czerwca 2011r., 19.30 (lepiej przyjść kilkanaście minut wcześniej)
KosztZero

Zachęcamy do zostania naszym fanem na facebooku: http://www.facebook.com/pyplondon
Jakub Pawłowski
VP Membership


Copyright © 2011 Polish Your Polish,