Polish Your Polish
Pierwszy polskojęzyczny klub Toastmasters International
w Wielkiej Brytanii
http://www.polishyourpolish.org.uk

Newsletter lipcowy

W zdrowym ciele zdrowy... Toastmaster
Prowadzący spotkanie Toastmaster, Szymon Jaroczyński, okazał się pasjonatem wyścigów kolarskich, a ponieważ dwa dni wcześniej zakończył się Tour de France, Szymon na temat przewodni spotkania wybrał sportowe pasje.
Szymon przedstawił swoich pomocników, którzy czuwali, abyśmy do mety, czyli do końca spotkania dotarli zwartym peletonem. Sędzią ze stoperem był Tymek Bojczuk. Sędzią ze słownikiem poprawnej polszczyzny była Asia Kolton, która w inspirując się sławnymi sportowcami, na słówko dnia wybrała słowo ‘inspirujący’. W sportowym, sprinterskim tempie uczestnicy spotkania odpowiadali na gorące pytania, które przygotował Sebastian Czajka. Sebastian po sportowemu pytał o mocne strony polskich sportowców, o doping, a także o pomysły na  konkurencje sportowe w dalekiej przyszłości. Po takiej rozgrzewce gości gorąco i serdecznie przywitała Gosia Górna. Mieliśmy ich aż 10!!! Co nas bardzo cieszy J. Po przerwie na arenę wkroczyli doskonale przygotowani mówcy. Swoją mowę nr 2 o przywiązywaniu się do osób i przedmiotów wygłosiła Agnieszka Sobczak. Jakub Pawłowski wystąpił z prezentacją komputerową przybliżając nam sylwetkę Richarda Bronsona i jego imperium. Kuba w ten sposób realizował projekt nr 8. Mowę edukacyjną, o tym jak w sposób perfekcyjny przedstawiać mówców przygotował dla nas Adam Ginalski.
Tak, jak w sporcie każda dziedzina  ma swojego mistrza, tak w przemawianiu mistrzami są Toastmasterzy. W poszczególnych konkurencjach też wybieramy mistrzów. Zdaniem głosującej publiczności, najlepiej z gorącymi pytaniami poradził sobie nasz gość Wojtek. Najlepszym ewaluatorem okazał się Michał Kalwasiński, a mówczynią – Aga Sobczak. Całość spotkania ewaluowała Agnieszka Obara, a początek i koniec tych zawodów odstukał młotkiem nasz Prezydent -  Kuba Pawłowski. 
Zdjęcia ze spotkania dostępne są tutaj.

Słownik psycholingwistyczny

Nasz klubowicz, Tymek Bojczuk, wydał właśnie książkę, która przyda się nie tylko gramatykowi na naszych spotkaniach ale każdemu miłośnikowi polskiego języka. W Londynie Słownik jest dostępny w księgarniach POSK-u i Veritas, oraz księgarniach internetowych, np: 
http://www.gandalf.com.pl/b/slownik-psycholingwistyczny-jezyka
Więcej na stronie Facebook: Słownik Psycholingwistyczny.
Jeśli ktoś życzy sobie fragment, to proszę śmiało pisać na adres autora - (t.bojczuk@wp.pl). Niedługo ma się odbyć huczne spotkanie autorskie.

Polish Your English

We wtorek 9 sierpnia odbędzie się kolejne spotkanie polskiego klubu mówców - Polish Your Polish.
Spotkanie wyjątkowo odbędzie się po angielsku. Dzięki temu będzie możliwość:
- poćwiczenia angielskiego
- posłuchania jak przemawiają najlepsi mówcy w Londynie
- spotkania Toastmasterów z innych londyńskich klubów

Udział potwierdziło już wielu znakomitych gości, będzie kilkoro byłych i obecnych prezydentów, niektórzy z nich osiągnęli najwyższe możliwe odznaczenie w tej organizacji, czyli "Distinguished Toastmaster".  Oto tylko kilkoro z zaproszonych gości, którzy potwierdzili przybycie:
  • Diana Lowe, prezydent St Paul's Speakers, prowadziła w PPLu warsztaty z networkingu
  • Nigel Cutts, Area Governor, były prezydent London Cardinals, autor książki "Love at work" (http://www.loveatworkfoundation.com/)
  • Gilly Cutts, jego żona, Distinguished Toastmaster, była prezydent London Cardinals  (http://cuttsandcons.com/)
  • Pemma Fox, była prezydent London Corinthians
  • David Marks, finalista londyńskiego konkursu mów
  • Carol West, Distinguished Toastmaster (była prezydent i Area Governow)
  • David West, jej mąż, były prezydent, Advanced Communicator Silver

Taka okazja nie zdarza się często, więc serdecznie zapraszamy.
Gdzie: Ognisko Polskie, 55 Exhibition Road, SW7 2PN (2 piętro)
Metro: South Kensington
Kiedy: 9 sierpnia 2011r., 19.00 (zaczynamy punktualnie, więc lepiej przyjść kilkanaście minut wcześniej)
KosztZero

Zachęcamy do zostania naszym fanem na facebooku: http://www.facebook.com/pyplondon
Copyright © 2011 Polish Your Polish,