logo NaZemi

Pokud se Vám tento e-mail nezobrazuje správně, klikněte prosím zde.

02/2013
Newsletter NaZemi

Milí příznivci NaZemi,

založili jsme Klub NaZemi. Zajímat by mohl všechny, kteří nás chtějí nějakým způsobem podpořit či s námi navázat bližší kontakt. Naši činnost a možnosti zapojení Vám rádi blíže představíme na setkání, které se bude konat v pondělí 25. února v obchodě NaZemi na Pekařské 22 v Brně. Rovněž Vás zveme do našeho sídla na Kounicově 42 na projekci filmů Krev v mobilech a Ke světlu.
Těšíme se na Vás!

WWW.NAZEMI.CZ

TÉMA

Kde vyrábí české outdoorové firmy?

Kambodžská továrna vyrábějící pro adidas

Outdoorové vybavení – od větrovky po pohorky – je výnosný byznys. Evropané za něj utrácí zhruba 10 miliard eur ročně. Odvětví roste v Evropě stabilně přibližně o 10 % ročně a v současnosti se do něj snaží proniknout i obří hráči jako adidas. A jak je na tom Česká republika?
Vnímaní vývoje českého trhu se v očích různých outdoorových firem značně liší. Zdá se, že oproti evropskému trhu se ekonomická krize na českém 20miliardovém trhu se sportovním vybavením podepsala. Navzdory tomu jsou podle ředitele Intersportu Češi ochotní utratit ve vztahu ke svým příjmům hodně peněz za sportovní vybavení. Například v roce 2009 za něj utratili cca 4780 Kč na osobu. Tedy více než dvojnásobek toho, co za podobný typ zboží průměrně zaplatí německý spotřebitel. Samotný Intersport hlásí průměrný růst obratu o 10 % v posledních třech letech. Podobný trend pozoruje i majitel Husky, který tvrdí, že Češi výdaje na outdoor určitě neomezují.

Číst dále.

 

Je Vám sympatická činnost NaZemi?

Klub NaZemi

NaZemi založilo svůj klub podporovatelů a pro vzájemné poznávání pořádá v pondělí 25. února 2013 jedinečnou párty. Můžete se těšit na ochutnávku skvělých vín a čokolád, ale také na představení Klubu NaZemi. Párty bude probíhat od 16 hodin v prostorách obchodu NaZemi na Pekařské 22 v Brně. Přijďte! Těšíme se na Vás.

O výhodách členství v Klubu NaZemi si můžete přečíst zde.

 
STRUČNĚ

Zveme Vás na projekci dokumentárních filmů festivalu Jeden svět

Ke světlu (zdroj: Jeden svět)

Promítat budeme dánský dokument Krev v mobilech režiséra Franka Piasecki Poulsena (ve středu 20. 2. 2013 ve 20:00 hodin). O týden později (27. 2. 2013, rovněž ve 20:00 hodin) se můžete přijít podívat na film Ke světlu režiséra Jüan-čchen Liou o hornících v čínských dolech, kde jsou pracovní podmínky tak těžké, že tam každý rok zahyne až 20 000 z nich. Místo promítání: dobrovolnické Centrum Syřiště, Kounicova 42, Brno.

Anotaci k filmům si můžete přečíst zde.

 

Kde můžete čerpat informace o fair trade

FB Podporuji fair trade

NaZemi Vám často přináší to nejzajímavější ze světového fairtradového dění, a to především na FB stránce Podporuji fair trade. Pokud se chcete dozvědět něco navíc nebo nám pomoci tyto informace shromažďovat, můžete sledovat například následující odkazy. Novinky na stránkách Fairtrade International, web Fairtrade Foundation, web WFTO, blog Fairtrade na cestách, téma fair trade na Guardianu, Fair Trade Resource Network a mnoho dalších.

 

Posun u Hewlett Packard

Hewlett Packard, jeden z největších výrobců počítačů a elektroniky, bude žádat své dodavatele, aby zavedli nové limity související s prací studentů a agenturních zaměstnanců ve všech továrnách v Číně. Tento krok následuje nedávnou snahu Applu více kontrolovat podmínky práce studentů u svých dodavatelů a představuje významný posun představitelů elektronického průmyslu ve vnímání problematiky pracovních podmínek v Číně.

Více k tématu přináší článek The New York Times.

 

Jsme na Facebooku - buďte tam s námi! Přidejte se k nám na stránkách:

PODPORUJI FAIR TRADE |  UŠILI TO NA NÁS! |  NAZEMI
FAIR TRADOVÁ MĚSTA

bottom side effect

Přejeme Vám pěkné dny! Za tým NaZemi

Gabriela Štěpánková

Přeposlali Vám tento newsletter známí a chcete jej dostávat sami? Zaregistrujte se na webových stránkách www.nazemi.cz nebo napište na info@nazemi.cz.

Pokud už Newsletter NaZemi nechcete nikdy dostat, odhlaste se z adresáře NaZemi.

NaZemi, www.nazemi.cz, e-mail: info@nazemi.cz