logo NaZemi

Pokud se Vám tento e-mail nezobrazuje správně, klikněte prosím zde.

08/2015
Newsletter NaZemi

Milí přátelé,
občas se nás ptáte, co konkrétně můžete pro změnu podmínek, za kterých vzniká naše oblečení či boty, udělat vy. V srpnovém čísle našeho newsletteru pro vás máme spoustu tipů. Můžete ve svém parku uspořádat výstavu (stačí věnovat jen svůj čas, vše ostatní vám poskytneme), reklamovat virtuálně svoje oblečení pomocí našeho interaktivního webu nebo s námi pochodovat na Brusel za změnu pracovních podmínek v obuvnickém průmyslu. Čtěte dále a dozvíte se podrobnosti i mnoho dalších zajímavých informací.

Krásný zbytek léta vám za všechny z NaZemi přeje
Gabriela Štěpánková

WWW.NAZEMI.CZ

TÉMA

Průzkum: Češi o výrobě svých bot neví téměř nic

Obuj se do toho

Češi ročně průměrně utratí za boty 3 149 Kč na osobu. Spotřebitelé však téměř nic netuší o tom, v jakých podmínkách dělníci a dělnice boty šijí či zda nám při jejich nošení nehrozí nějaká zdravotní rizika. Mají také problém zjistit zemi původu. Zjistěte více v našem průzkumu veřejného mínění, který proběhl ve 20 evropských zemích. Aktuální informace o podmínkách výroby bot hledejte na www.obujsedotoho.cz nebo si lajkněte naše facebookové stránky facebook.com/obujsedotoho.

Video Víš, jak byly vyrobeny Tvoje boty?
Víte, jak byly vyrobeny Vaše boty?
Podívejte se na video, které pro nás vytvořilo studio Družina.

Spustili jsme mobilní aplikaci: sbírejte s námi kroky za změnu v obuvnickém průmyslu

Aplikace Change your Shoes

Pochodujeme na Brusel za změnu v obuvnickém průmyslu. Společně potřebujeme dosáhnout 59 milionů kroků do našeho cíle, tak nás v tom nenechte samotné. Stáhněte si naši novou mobilní aplikaci a vyrazte na virtuální pochod s námi!

Více informací o smyslu akce a odkaz pro stažení aplikace najdete tady.

Personální a další změny v NaZemi

Zaměstnanci NaZemi

Za 13 let existence NaZemi u nás pracovalo mnoho skvělých lidí. Jedním z nich je i Tomáš Bílý, který zde byl téměř od samého počátku fungování organizace a pomáhal zakládat naši pražskou pobočku. Tomáš se nyní po 10 letech rozhodl od letošního září z organizace odejít. NaZemi však samozřejmě žije a bude fungovat i nadále. Nově si řídící kompetence mezi sebe rozdělí Petra Frühbauerová a Bety Karolyiová.
Koho dalšího jsme uvítali v týmu a jaké organizačně-technické změny jsme provedli, se dočtete dále zde.

Práva dětí v každodenním životě školy

Článek v Moderním vyučování

Kolegyně Kristýna Hrubanová napsala podnětný článek o právech žáků ve škole na základě svojí zkušenosti ze Swinton Primary School. Článek vyšel v časopise Moderní vyučování. Vy si ho můžete přečíst tady. Je to podnětné čtení o tom, jak děti vtáhnout do procesu stanovení svých práv, ale i povinností.

STRUČNĚ

Otevíráme další běh kurzu Kritické myšlení a globální témata

Kritické myšlení - Hosté a hostitelé

V říjnu zahajujeme již šestý ročník kurzu Kritické myšlení a globální témata (64 hodin). Kurz je určen pedagogům ZŠ, SŠ, VŠ, lektorům a všem těm, kteří se zajímají o vzdělávání. Naučíte se lépe plánovat výuku, využívat 30 metod aktivního učení, umět poskytnout popisnou zpětnou vazbu a mnoho dalšího. Neváhejte a přihlaste se co nejdříve (nejpozději do 30. září) na vzdelavani@nazemi.cz. Více zde.

Nemá váš oblíbený park v říjnu co dělat?

Výstava Plné ruce práce

Zprostředkujte rande skvělé výstavy z dílny NaZemi s vaším oblíbeným parkem. Zašleme vám plakáty, dodáme know how a vy se tak můžete se svým parkem připojit k desítkám dalších míst, kde bude výstava o kávě a lidech, kteří ji pěstují, probíhat. Koná se v Týdnu důstojné práce, od soboty 3. října. Vystavujte s námi na stromech: www.vystavanastromech.cz.

Vydali jsme novou publikaci o kávě

Život s kávou

Milujeme kávu! Vydali jsme o ní novou online publikaci k aktuálním výzvám a příležitostem kávového průmyslu. Kolik za kávu dostane pěstitel? Co je roya a kojot? Nahlédněte do životních podmínek pěstitelů kávy a odhalte možnosti, jak je sami můžeme ovlivňovat. Stahujte na www.nazemi.cz/zivot-s-kavou.

Reklamujte své oblečení a podpořte tak důstojnou mzdu

Najdete vadu zboží?

Apelujte na oděvní firmy, aby platily dělníkům a dělnicím ve svém dodavatelském řetězci důstojnou mzdu. Můžete jim jednoduše poslat zpět tričko nebo kalhoty, které jste si u nich koupili. Samozřejmě pouze virtuálně, a to díky interaktivnímu webu, který jsme společně s Clean Clothes Campain spustili. Více zde.

Chceš nakopnout?

Chceš nakopnout?

Nakopněte svou oblíbenou nevládku NaZemi. Můžete tak udělat třemi způsoby: pitím naší skvělé espresso směsi Fair Café, nakupováním v našem fairtradovém obchodě nebo posláním finančního daru. A nakopněte tím i sebe! Klikněte si pro své nakopnutí: www.nakopavam.cz.

Jsme na Facebooku - buďte tam s námi! Přidejte se k nám na stránkách:

NAZEMI | OBUJ SE DO TOHO | PODPORUJI FAIR TRADE |  UŠILI TO NA NÁS!
FAIRTRADOVÁ MĚSTA

Sledujte nás na Twitteru.

Přihlaste si i náš Zpravodaj pro učitele.

Konec stránky

Přeposlali vám tento newsletter známí a chcete jej dostávat sami? Zaregistrujte se na webových stránkách www.nazemi.cz nebo napište na info@nazemi.cz.

Pokud už Newsletter NaZemi nechcete nikdy dostat, odhlaste se z adresáře NaZemi.

NaZemi, www.nazemi.cz, e-mail: info@nazemi.cz