logo NaZemi

Pokud se Vám tento e-mail nezobrazuje správně, klikněte prosím zde.

04/2016
Newsletter NaZemi

Milí příznivci NaZemi,

rádi bychom Vás upozornili na naši novou publikaci Lidé v pohybu určenou všem, kdo se chtějí v práci s dětmi či mládeží věnovat kontroverzním tématům. Dále by Vás také mohlo zajímat, jak (ne)plní své sliby H&M. V neposlední řadě Vás také zveme na seminář o sociální a solidární ekonomice, promítání filmu Krev v mobilech či na náš prodejní stánek, který budeme mít již tuto sobotu na Kraví Hoře v Brně.

Příjemné čtení Vám za celý tým NaZemi přeje

Gabriela Štěpánková

P.S.: těšíme se, že společně s Vámi férově posnídáme v sobotu 14. května na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů

WWW.NAZEMI.CZ

TÉMA

Nová publikace věnující se uprchlictví a migraci připravuje skautské vedoucí i pedagogy na diskuzi o kontroverzních tématech

Lidé v pohybu - titulka
Společně s Junákem – českým skautem jsme vydali metodickou příručku Lidé v pohybu jako pomůcku pro skautské vedoucí a další pedagožky a pedagogy, kteří se chtějí ve své práci s dětmi či mladými lidmi věnovat tématům uprchlictví a migrace. Publikace přináší informace, metodickou podporu, nabídku konkrétních aktivit a programů. Zároveň obsahuje i odkazy na již existující metodiky, které vydaly jiné organizace. Zejména ale ukazuje cesty, jak si při práci s mládeží poradit s kontroverzními tématy obecně. Jak připravit bezpečné prostředí pro diskusi a prozkoumávání témat. Nepopisuje jedinou cestu, kudy je možné se vydat. Nabízí inspiraci. Publikaci či jednotlivé aktivity si můžete zdarma stáhnout na www.lidevpohybu.eu. Více se o publikaci dočtete zde.

Už za 22 dní férově snídáme. Najděte si své místo pro piknik

Férová snídaně v Brně

Piknik na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů se blíží. Letos se bude konat v sobotu 14. května. Přidejte se i Vy! Najděte si své místo na www.ferovasnidane.cz. Férová snídaně NaZemi se koná každoročně na Světový den pro fair trade a je to příležitost, jak strávit příjemné dopoledne v parku s přáteli a ještě podpořit dobrou věc. Letos se koná již pošesté, loni se jí zúčastnilo přes 5 000 lidí na 137 místech po celé ČR. Akce se dostala do hlavního večerního zpravodajství České televize i televize Prima. Vyšlo o ní přes 300 příspěvků. Více informací o akci najdete zde či na www.ferovasnidane.cz nebo na facebookové události tady.

Se spotřebiteli jsme apelovali na evropské poslance: chceme vědět, kdo pro nás zboží vyrábí

Předávání petice v Bruselu

Čeští a potažmo evropští spotřebitelé společně s námi vzkázali evropským poslancům: chceme větší transparentnost v dodavatelském řetězci obuvnického průmyslu, přísnější kritéria na dovážené výrobky a lepší označování původu výrobků. Vyplývá to z výsledků fór, která proběhla ve 12 evropských zemích i z „mobilní krokové“ petice, kterou podpořilo 16 000 evropských spotřebitelů a jejíž propagační video s Annou Polívkovou se dostalo v 18 zemích k 30 milionům lidí. Výsledky fór i petici jsme předali představitelům Evropské unie na diskuzním setkání v Evropském parlamentu. Více zde.

STRUČNĚ

Nesplněné sliby společnosti H&M

H&M

Společně s Clean Clothes Campaing a dalšími organizacemi, které hájí důstojné pracovní podmínky v dodavatelských řetězcích, jsme spustili kampaň s názvem H&M Broken Promises. Spotřebitelé se tak mohou připojit k výzvě, jež apeluje na oděvní společnost, aby splnila sliby, k nimž se zavázala podepsáním bangladéšské dohody o bezpečnosti. Podpořte kampaň, zašlete dopis do H&M a sdílejte na facebooku. Více zde.

Seminář: Sociální a solidární ekonomika

Pozvánka

Zveme vás na diskuzní seminář o sociální a solidární ekonomice se zahraničními hosty, kterými jsou: Ashish Kothari (Kalpavriksh, Indie) a Lakshmi Narayan (Wastepickers Union SWaCH, Indie). Seminář uvede Naďa Johanisová z Katedry environmentálních studií Masarykovy univerzity. Tlumočení do češtiny je zajištěno. Koná se v Otevřené zahradě v Brně (Údolní 33) 26. dubna od 10:00 do 20:00 hodin. Facebookovou událost k této akci najdete zde.

Promítáme film Krev v mobilech

Cyklus Krvavé neděle

Co všechno víte o svých telefonech? Přijďte v neděli 24. dubna v 18:00 hodin do brněnského Bajkazylu (Dornych 420/2a) na promítání filmu Krev v mobilech a následnou diskusi. Dotkneme se celé řady aspektů těžby a prodeje tzv. krvavých minerálů, souvisejících ozbrojených konfliktů i odpovědnosti firem za jejich dodavatelské řetězce. Pořádáme společně s organizací NESEHNUTÍ.

Na Dnu Země si můžete koupit fairtradové výrobky z našeho obchodu

Den Země

Chystáte se oslavit Den Země v sobotu 23. dubna na Kraví Hoře v Brně? Budeme tam taky – na stánku s fairtradovými dobrotami z našeho obchod.nazemi.cz. Přijďte nás navštívit! Bude to jako každý rok fajn akce, hlavně pro rodiče s dětmi, zakončená v 17:00 hodin koncertem kapely Květy. Pořádá Lipka.

Jsme na Facebooku - buďte tam s námi! Přidejte se k nám na stránkách:

NAZEMI | OBUJ SE DO TOHO | PODPORUJI FAIR TRADE |  UŠILI TO NA NÁS!
FAIRTRADOVÁ MĚSTA

Sledujte nás na Twitteru.

Přihlaste si i náš Zpravodaj pro pedagogy.

Konec stránky

Přeposlali vám tento newsletter známí a chcete jej dostávat sami? Zaregistrujte se na webových stránkách www.nazemi.cz nebo napište na info@nazemi.cz.

Pokud už Newsletter NaZemi nechcete nikdy dostat, odhlaste se z adresáře NaZemi.

NaZemi, www.nazemi.cz, e-mail: info@nazemi.cz