logo NaZemi

Pokud se Vám tento e-mail nezobrazuje správně, klikněte prosím zde.

09/2016
Newsletter NaZemi

Milí příznivci a příznivkyně NaZemi,

blíží se Světový den důstojné práce a my bychom vás rádi pozvali na Výstavu na stromech, díky které se dozvíte, jak se zpracovává kůže pro evropský trh a vyrábí boty. Výstavu najdete od 1. října ve více než 60 parcích v České republice. K výstavě jsme vypracovali rovněž vzdělávací lekci. Rádi bychom vás také upozornili na dvě námi vypisované pracovní pozice. V současnosti hledáme koordinátora/ku mezinárodního projektu v oblasti neformálního vzdělávání a koordinátora/ku globálního rozvojového vzdělávání. Pojďte k nám pracovat!

Pěkný začátek podzimu vám za celé NaZemi přeje

Gabriela Štěpánková

WWW.NAZEMI.CZ

TÉMA

Desítky parků se promění v galerii, která seznámí s podmínkami výroby bot

Výstava na stromech, GMB Akash

Přes 60 českých parků bude v prvním říjnovém týdnu hostit Výstavu na stromech s podtitulem Poznej své boty. Na 15 plakátech s fotografiemi od mezinárodně oceňovaného bangladéšského fotografa GMB Akashe se dozvíte, co vše se skrývá za zpracováním kůže pro náš trh či výrobou bot. Akce se koná od 1. do 8. října během Týdne důstojné práce. V sobotu 1. října proběhne na řadě míst i doprovodný program. Seznam míst a více informací o akci najdete na www.vystavanastromech.cz či na facebooku.

Na výstavu už se těší i Enti – podívejte se na video.

Enti se těší na výstavu

Stáhněte si na naši novou metodiku Poznej své boty

Metodika Poznej své boty

Prozkoumejte, kolik práce a nejistoty se skrývá za výrobou bot a co můžete sami udělat pro zlepšení pracovních podmínek v obuvnickém průmyslu. Můžete tak učinit pomocí naší metodiky. Obsahuje mj. odkazy na videa a příběhy dělníků i dělnic, kteří se objevují na plakátech výše zmíněné Výstavy na stromech.

Doporučujeme všem pedagogům a pedagožkám, oddílovým vedoucím apod. Ke stažení zde.

Podpořte petici na podporu závazných pravidel pro oblast lidských práv

Petice

Organizace spojených národů (OSN) předložila průlomový návrh, který by mohl nadnárodní korporace pohnat k odpovědnosti za neférové jednání podle mezinárodních předpisů v oblasti lidských práv. Evropská unie toto nadšení bohužel nesdílí a jednání doposud bojkotovala. NaZemi se proto připojilo k petici na podporu závazných pravidel pro oblast lidských práv směřovanou na předsedu Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. Připojit se můžete i vy! Více zde. Přímý odkaz na petici najdete tady.

STRUČNĚ

Tebe chceme! Staň se součástí našeho týmu

Tebe chceme do NaZemi

Hledáme kolegy/ně na obsazení pozice koordinátor/ka mezinárodního projektu v oblasti neformálního vzdělávání a koordinátor/ka globálního rozvojového vzdělávání. V NaZemi už 13 let hájíme důstojné pracovní podmínky ve světě. Děláme velké happeningy s tisíci zapojenými lidmi, s evropskými partnery tlačíme na globální firmy, poskytujeme podporu v oblasti globálního vzdělávání. Už o nás nemusíte jen číst (lze tady), pojďte s námi pracovat! Více informací se dozvíte zde.

Máte nápad na společensky prospěšný projekt? Přijďte na ProAction Café

ProAction Cafe

Máte nápad, jak zanechat svět lepším? Chcete s ním pomoci, pobavit se o něm? Nebo teď zrovna žádný nemáte, ale rádi byste svými zkušenostmi, nápady a schopnostmi pomohli ostatním? Pak právě vás zveme na ProAction Café Praha (koná se i v Brně, Olomouci a Ostravě), které pořádáme společně s Development Coffee a Skautským institutem v rámci našeho projektu Skauti na Zemi. Více zde.

Zveme vás na Limity budoucnosti do Skautského institutu v Praze

Limity budoucnosti

V rámci našeho projektu Skauti na Zemi vás zveme do pražského Skautského institutu na rolovou hru, ve které dostanete příležitost zažít situaci kolem politického vyjednávání těžebních limitů na vlastní kůži. Sejdou se těžař, odborářka, místňák, ekoložka a společenská smlouva. Pro zájemce bude následovat metodická část – na základě analýzy proběhlého programu se bude věnovat využití rolových her v programech oddílů či při výuce. Koná se už v pondělí 26. září od 19 do 21:30 hodin. Více zde.

Jak se žije pěstitelům kakaa?

Jak se žije pěstitelům kakaa

Jak žijí pěstitelé kakaa, jak se pěstuje kakaovník, vyrábí kakao a jakou roli v tom hraje fair trade? Podívejte se na naše videa z peruánského fairtradového družstva COOPAIN.

Jsme na Facebooku - buďte tam s námi! Přidejte se k nám na stránkách:

NAZEMI | OBUJ SE DO TOHO | PODPORUJI FAIR TRADE |  UŠILI TO NA NÁS!
FAIRTRADOVÁ MĚSTA

Sledujte nás na Twitteru.

Přihlaste si i náš Zpravodaj pro pedagogy a pedagožky.

Konec stránky

Přeposlali vám tento newsletter známí a chcete jej dostávat sami? Zaregistrujte se na webových stránkách www.nazemi.cz nebo napište na info@nazemi.cz.

Pokud už Newsletter NaZemi nechcete nikdy dostat, odhlaste se z adresáře NaZemi.

NaZemi, www.nazemi.cz, e-mail: info@nazemi.czThis email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
NaZemi · Kounicova 42 · Brno 60200 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp