logo NaZemi

Pokud se Vám tento e-mail nezobrazuje správně, klikněte prosím zde.

01/2015
Newsletter NaZemi

Vážení čtenáři, vážené čtenářky,
každý z nás, ať chceme nebo nechceme, ovlivňuje dění kolem sebe. Pro ty, kdo by ho chtěli ovlivňovat aktivně a pozitivně, přinášíme v našem novém materiálu „Boxuj za změnu“ hned několik tipů, jak na to. Inspirovat se také můžete na přednášce indického environmentalisty a publicisty Ashishe Kothariho. Aktivním učitelům, které zajímá výuka příběhem, nabízíme možnost zapojit se do projektu Global Storylines.

Příjemné čtení i změny
Gabriela Štěpánková

TÉMA

Boxuj za změnu: skvělé tipy, jak můžete měnit svět kolem sebe

Boxuj za změnu

Odhalte tajemství aktivního občanství. Každý z nás svým jednáním ovlivňuje dění nejen ve svém nejbližším okolí, ale i ve vzdálených částech světa. V materiálu Boxuj za změnu nabízíme tipy, jak můžeme měnit svět kolem sebe k lepšímu. Můžeme k tomu přispívat nejen tím, co si kupujeme či nekupujeme, ale i dalšími drobnými i většími rozhodnutími, která každý den děláme. Nechte se inspirovat, jak vědomě a aktivně boxovat za změnu. Materiál ke stažení zde.

Global Storylines 2015 pro školy z celé ČR: staňte se součástí příběhu

ZŠ Masarova

Učíte na prvním stupni? Využijte příběh a dramatizaci pro rozvoj životních kompetencí dětí a prohloubení jejich zájmu o jiné lidi a společné problémy! Nechte se překvapit tím, co děti dokáží, když si představí, že jsou dospělí. V roce 2015 otevíráme možnost zapojení se i školám mimo Jihomoravský kraj. Účast na projektu Global Storylines Vám přinese celou řadu výhod. Více informací se dozvíte zde. V případě zájmu kontaktujte Evu Malířovou z Centra globálního rozvojového vzdělávání NaZemi (eva.malirova@nazemi.cz, tel. 774 437 377).

Po stopách Mascobada: přebytky cukru a hladomor – jak to spolu souvisí

Družstvo NAPFWA, Filipíny

Jak se na Filipínách pěstuje a zpracovává cukrová třtina, jak to chodí v tamních fairtradových družstvech či co fair trade přináší místním lidem – to vše se můžete dočíst v reportáži Jany Škubalové o její cestě na Filipíny po stopách cukru Mascobado.

STRUČNĚ

Novinky v našem obchodě potěší milovníky čokolády

Seed and Bean

Je libo bílou čokoládu s mákem a limetkou nebo extra hořkou se zázvorem a mandarinkou? Doporučujeme naše nové vynikající čokolády Seed and Bean. Jsou výborné! Máme sedm nových druhů. K dostání jsou v Obchodě NaZemi na Pekařské 22 v Brně nebo v e-shopu.

Oblečení zabíjí, upozornili jsme kolemjdoucí Na Příkopech

Happening Oblečení zabíjí

Podívejte se na naše krátké video z happeningu, který proběhl na Mezinárodní den lidských práv 10. prosince 2014 před obchodní galerií Myslbek v Praze. Happeningem jsme uctili památku mrtvých dělníků/dělnic a zároveň upozornili na nedůstojné pracovní podmínky, které při výrobě oblečení v asijských zemích panují. Portréty zahynulých dělníků malovali výtvarníci Dalibor Krch a Jakub Fafílek.

Radikální ekologická demokracie: lokální a udržitelné alternativy v Indii

Ashishi Kothari

Zajímají Vás udržitelné alternativy současného ekonomického systému? Pak dorazte 22. ledna do Brna na přednášku známého indického environmentalisty a publicisty Ashishe Kothariho. Bude hovořit o svém konceptu „radikální ekologické demokracie“ jako o reálné alternativě současného ekonomického systému. NaZemi je spolupořadatelem akce.
Více informací se dozvíte zde.

Jsme na Facebooku - buďte tam s námi! Přidejte se k nám na stránkách:

NAZEMI | PODPORUJI FAIR TRADE |  UŠILI TO NA NÁS!
FAIRTRADOVÁ MĚSTA

Sledujte nás na Twitteru.

Přihlaste si i náš Zpravodaj pro učitele.

bottom side effect

Přeposlali vám tento newsletter známí a chcete jej dostávat sami? Zaregistrujte se na webových stránkách www.nazemi.cz nebo napište na info@nazemi.cz.

Pokud už Newsletter NaZemi nechcete nikdy dostat, odhlaste se z adresáře NaZemi.

NaZemi, www.nazemi.cz, e-mail: info@nazemi.cz