logo NaZemi

Pokud se Vám tento e-mail nezobrazuje správně, klikněte prosím zde.

03/2016
Newsletter NaZemi

Milí přátelé,

po roce bychom vás opět rádi pozvali na Férovou snídani NaZemi – piknik na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů. Koná se v sobotu 14. května. V newsletteru se dozvíte, jak se můžete stát místním organizátorem této akce. Ráda bych vás také upozornila na naši novou brožuru Měníme svět, krátký kurz kritického myšlení, otevření Skautského institutu v Brně či festival Jeden svět.

Příjemné první jarní dny
Gabriela Štěpánková

WWW.NAZEMI.CZ

TÉMA

Hledáme finančního manažera nebo manažerku

Hledáme finančního manažera/ku

Máme za sebou 13 let úsilí o to, aby lidé na světě mohli žít a pracovat v důstojných podmínkách. Umíme dělat velké happeningy, kterých se účastní třeba i přes 5 000 lidí, spolu s partnery z celého světa tlačíme na firmy, aby dostávaly svým závazkům vůči pracujícím i spotřebitelům, poskytli jsme podporu v práci s globálními tématy již tisícům pedagogů a pedagožek na seminářích, při osobních konzultacích i prostřednictvím metodických příruček. Provozujeme specializovaný fairtradový obchod a máme vlastní značku kávy Fair Café
V současnosti hledáme finančního manažera či manažerku. Pomozte nám prosím se šířením inzerátu, najdete ho na webu nazemi.cz zde či na facebooku NaZemi.

Férová snídaně NaZemi: piknikujte a podpořte tak pěstitele

Férová snídaně

Piknik na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů se blíží. Letos se bude konat v sobotu 14. května. Přidejte se i vy a uspořádejte snídani u vás. Stačí se zaregistrovat na www.ferovasnidane.cz. Snídaně se koná každoročně na Světový den pro fair trade a je to příležitost, jak strávit příjemné dopoledne v parku s přáteli a ještě podpořit dobrou věc. Letos se koná již pošesté, loni se jí zúčastnilo přes 5 000 lidí na 137 místech po celé ČR. Akce se dostala do hlavního večerního zpravodajství České televize i televize Prima. Vyšlo o ní přes 300 příspěvků. Připojte se k události na facebooku. Více zde.

Začněte na jaře zčerstva s kurzem kritického myšlení

Kritické myšlení

Připravili jsme krátkou variantu kurzu, tři intenzivní dny, vždy v pátek, takže ideální pro ty, co třeba učí na menší úvazek nebo nemají tolik času a odhodlání se přihlásit na celoroční kurz.
Více informací najdete zde. Přihlášky posílejte nejlépe do konce března na vzdelavani@nazemi.cz.

Vydali jsme brožuru Měníme svět

Měníme svět

Shrnuli jsme kus našeho know-how do jednoho užitečného materiálu. Podívejte se na tipy, jak můžete i ve svém místě uvědomělou spotřebou a zvyšováním povědomí o globálních souvislostech hájit důstojné pracovní podmínky ve světě spolu s námi.
Více informací a odkaz na stažení brožury najdete tady.

STRUČNĚ

Produkce obuvi: pracovní podmínky domácích pracovnic v Indii

Domácí pracovnice v Indii

Evropské země importují 65 % indické obuvnické produkce.  Zajímá vás, za jakých podmínek v Indii naše boty vznikají? Pak si přečtěte výzkumnou zprávu, kterou vydala britská organizace Labour Behind Labour v rámci mezinárodního projektu „Obuj se do toho“. Upozorňuje na špatné pracovní podmínky tzv. domácích pracovnic v indickém Tamil Nadu. Zároveň věnuje pozornost problematice transparentnosti dodavatelských řetězců, která může do značné míry přispět ke zlepšení života těchto dělnic. Více zde.

Občanské noviny informovaly o NaZemi a kampani Obuj se do toho

Občanské noviny

V neděli 28. února o nás odvysílala ČT 2 v rámci Občanských novin reportáž. Týkala se pracovních podmínek při výrobě obuvi. Kdo se nestihl podívat, může díl najít v archivu České televize na tomto odkazu.

Festival Jeden svět zavítá i do Brna. Přinášíme tipy na filmy

Jeden svět

Budeme hosty debat po projekci filmu „Co se nenosí“ (školní projekce 29. a 30. 3. v Sále Břetislava Bakaly a kině Art, večerní projekce 30. 3. v kině Art) na festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který již tradičně pořádá Člověk v tísni. Kromě Prahy zavítá festival do dalších 33 měst. V Brně proběhne festival od 29. 3. do 5. 4. (Jeden svět Brno).
V některých městech se budou před projekcemi prodávat fairtradové pochutiny z našeho Obchodu NaZemi. Přečtěte si také naše tipy na filmy.

Přijďte na slavnostní otevření Skautského institutu v Brně

Skautský institut

V Brně vznikl Skautský institut. Bude pořádat zajímavé přednášky, workshopy, debaty. Otevřený je všem, nejen skautům. Akce se budou konat i v Centru Syřiště (v sídle NaZemi) na Kounicově 42.
Slavnostní otevření proběhne 30. 3. v 19:00 hodin – více informací najdete zde.

Jsme na Facebooku - buďte tam s námi! Přidejte se k nám na stránkách:

NAZEMI | OBUJ SE DO TOHO | PODPORUJI FAIR TRADE |  UŠILI TO NA NÁS!
FAIRTRADOVÁ MĚSTA

Sledujte nás na Twitteru.

Přihlaste si i náš Zpravodaj pro pedagogy.

Konec stránky

Přeposlali vám tento newsletter známí a chcete jej dostávat sami? Zaregistrujte se na webových stránkách www.nazemi.cz nebo napište na info@nazemi.cz.

Pokud už Newsletter NaZemi nechcete nikdy dostat, odhlaste se z adresáře NaZemi.

NaZemi, www.nazemi.cz, e-mail: info@nazemi.cz