logo NaZemi

Pokud se Vám tento e-mail nezobrazuje správně, klikněte prosím zde.

10/2016
Newsletter NaZemi

Milí přátelé NaZemi,

přinášíme vám tipy na dvě akce, které probíhají už ve čtvrtek 20. října. Přijďte diskutovat do pražského Skautského institutu o energetice a odpovědné budoucnosti. Můžete také v rámci ProAction Café pomoci rozvinout několik nápadů, které mohou udělat svět o trochu lepším. Vyzkoušejte rovněž náš globální kompas či si prohlédněte fotky z Výstavy na stromech.

Příjemné čtení
Gabriela Štěpánková
WWW.NAZEMI.CZ

TÉMA

Jak se vyjímala naše výstava v parcích? Mrkněte se na fotky

Výstava na stromech v Jilemnici

Výstavu na stromech jsme společně s našimi spolupracovníky z regionů umístili na počátku října do 70 parků po celé republice. Na 14 plakátech od mezinárodně oceňovaného bangladéšského fotografa GMB Akashe se kolemjdoucí mohli dozvědět, co vše se skrývá za zpracováním kůže pro náš trh či výrobou bot. Podívejte se do naší fotogalerie, jak to v jednotlivých parcích vypadalo či jak pracovali žáci a žákyně s metodikou Poznej své boty, která byla vytvořena společně s výstavou. Informace o akci se objevila v desítkách regionálních i celostátních médií. Příští rok chceme výstavu zaměřit na pracovní podmínky pěstitelů banánů. 

Díky za boty

Uvedli jsme do života nástroj na zvyšování globální odpovědnosti

Globální kompas

Máme radost! Upoutávka na náš globální kompas, pomocí něhož se může stát nejen skautský oddíl více globálně odpovědný, byla právě rozeslána společně s časopisy Skautský svět a Skauting. Pomocí kompasu můžete zjistit, jak se zlepšit v oblastech jako jsou například komunikace, participace nebo spotřeba. Inspirujte se i vy na www.globalnikompas.cz. Nástroj byl vytvořen v rámci našeho projektu Skauti na Zemi.

Přijďte rozvíjet čtyři nápady pro lepší svět či společnost – Brno, 20. října

ProAction Café

Zveme vás na ProAction Café do Brna. ProAction Café je metoda, v rámci níž si navzájem pomáháme posunout nápady ke konkrétním společensky prospěšným projektům. Několik lidí přijde s nápadem a s pomocí ostatních odejde s konkrétním plánem. Setkání ProAction Café bývají kreativní díky účasti rozmanitých lidí rozmanitých zkušeností. Podívejte se, jaké nápady se budou ve čtvrtek 20. října rozvíjet v Kavárně Trojka v Brně. Ve středu 9. listopadu proběhne stejná akce i v Olomouci a v pondělí 24. listopadu v Ostravě.

STRUČNĚ

Hledáme ajťáka či ajťačku

Hledáme IT mága

Hledáme dobrovolníka či dobrovolnici na IT podporu zaměstnanců a zaměstnankyň NaZemi a správu SW i HW, s nimž v organizaci pracujeme. Podpora začíná u poměrně banálních problémů, které řešíme na každotýdenní bázi, posouvá se ale až ke složitějším úkonům, se kterými se nárazově setkáváme. Časová náročnost spolupráce je průměrně čtyři hodiny týdně, nárazově náročnost vyšší, nástup co nejdříve. Práci lze převážně dělat na dálku, čas od času je nutná spolupráce v kanceláři na Kounicově 42 v Brně. To pak můžeme dát naše výborné fairtradové Fair Café :). Více zde.

Doporučujeme naše férové kafe

Fair Café

S naší fairtradovou kávou Fair Café expandujeme do firem i kaváren. Dát si ji můžete v sedmi brněnských provozovnách. Pijí ji v 11 firmách. Za první půlrok 2016 jsme jí prodali do firem a kaváren 384 kilo. Po Brně ji rozvážíme na kole. Chcete ji taky? Pište na obchod@nazemi.cz nebo si ji kupte v našem e-shopu (obchod.nazemi.cz).

Limity těžby, jaderné elektrárny v ČR, tarify elektřiny, fotovoltaika...

Prolomit ledy

Pálivá energetická témata a mediální kauzy. Co my s tím? Jakou roli můžeme hrát, pokud chceme podporovat odpovědnou budoucnost? Přijďte ve čtvrtek 20. října od 19 hodin diskutovat s odborníkem na energetiku Oldřichem Sklenářem do pražského Skautského institutu na akci Prolomit ledy. Pořádají Skauti na Zemi.

Zveme vás na Národní fairtradovou konferenci

Národní FT konference

Přijďte se inspirovat na Národní fairtradovou konferenci. Kromě novinek z oblasti fair trade a kampaně Fairtradová města nebudou chybět inspirativní hosté a sdílení dobré praxe. Součástí konference bude rovněž veletrh fairtradových výrobků, který poskytne jedinečnou příležitost setkat se s širokým spektrem obchodníků a podporovatelů fair trade na jednom místě. Konference se koná 10. listopadu od 9 hodin v Divadle pod Palmovkou v Praze. Více se dozvíte zde.

Jsme na Facebooku - buďte tam s námi! Přidejte se k nám na stránkách:

NAZEMI | OBUJ SE DO TOHO | PODPORUJI FAIR TRADE |  UŠILI TO NA NÁS!
FAIRTRADOVÁ MĚSTA

Sledujte nás na Twitteru.

Přihlaste si i náš Zpravodaj pro pedagogy a pedagožky.

Konec stránky

Přeposlali vám tento newsletter známí a chcete jej dostávat sami? Zaregistrujte se na webových stránkách www.nazemi.cz nebo napište na info@nazemi.cz.

Pokud už Newsletter NaZemi nechcete nikdy dostat, odhlaste se z adresáře NaZemi.

NaZemi, www.nazemi.cz, e-mail: info@nazemi.czThis email was sent to info@fors.cz
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
NaZemi · Kounicova 42 · Brno 60200 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp