logo NaZemi

Pokud se Vám tento e-mail nezobrazuje správně, klikněte prosím zde.

05/2014
Newsletter NaZemi

Milí příznivci NaZemi,

volby do Evropského parlamentu jsou již příští víkend. V našem květnovém newsleteru si můžete přečíst, kteří kandidáti se zavázali podporovat po svém zvolení ekonomiku, v níž jsou lidé a udržitelný rozvoj na prvním místě, a dále také, kteří chtějí využít svůj mandát k prosazování důstojné mzdy.
Ráda bych vás také upozornila na náš (staro)nový web www.fairtrade.cz. Prošel velkou proměnou a určitě stojí za to, se na něho podívat.

Příjemné čtení

Gabriela Štěpánková

TÉMA

Koho budete volit do Evropského parlamentu?

Volím FT

Příští víkend se budou konat volby do Evropského parlamentu. Pokud ještě nevíte, koho volit, nabízíme vám další kritérium, podle kterého se můžete rozhodovat. Je jím podpora fair trade.  Ekonomiku, v níž jsou lidé a udržitelný rozvoj na prvním místě, se zavázaly po svém zvolení podporovat na čtyři desítky českých kandidátů a kandidátek napříč politickým spektrem. Stalo se tak v rámci celoevropské kampaně Volím fair trade.
Všechny kandidáty, kteří kampaň podpořili, najdete na www.volimfairtrade.cz.

Budou poslanci Evropského parlamentu podporovat důstojnou mzdu?

Living Wage

Kadidáty a kandidátky do Evropského parlamentu jsme také vyzvali, aby po svém zvolení využili svůj mandát k prosazování důstojné mzdy pro pracující v oděvním průmyslu. Učinili jsme tak v rámci dlouhodobé mezinárodní kampaně Za důstojnou mzdu, do níž jsme zapojeni. Podporu kampani již vyjádřily Strana zelených, KSČM a Česká strana pirátská. Zároveň kampaň jednotlivě podpořilo 18 kandidátů na poslance.
Kdo konkrétně, najdete v článku zde.

Snídalo s námi 4 420 lidí ve 115 městech a obcích po celé ČR!

Férová snídaně v Brně

Na Světový den pro fair trade (10. května) jsme společně podpořili fairtradové a lokální pěstitele. Podívejte se na fotografie, jak se piknik vyvedl.

O průběhu akce si můžete přečíst tady.

Na co zajít v květnu do Centra Syřiště v Brně

Syřiště

Těšit se můžete na přednášku ghanských hostů na téma Volný obchod a jeho dopady na produkci rajčat v Ghaně, promítání dokumentu Russia's Open Book: Writing in the Age of Putin o šesti soudobých ruských literátech nebo na promítání filmu Úžasný Ázerbájdžán. Vstup na akce je zdarma.

Podrobnější program najdete na webu NaZemi nebo na facebooku.

STRUČNĚ

Oblékli jsme web www.fairtrade.cz do nového kabátu

fairtrade.cz

Jak se vám líbí? Našli jste tam vše potřebné?
Napište nám na info@nazemi.cz nebo na FB www.facebook.com/podporujifairtrade.

Provedli jsme jarní úklid v Obchodě NaZemi

Jarní úklid

V Obchodě NaZemi na Pekařské 22 v Brně jsme provedli jarní úklid a připravili tak pro vás až 50% slevy. Přijďte se podívat. Slevy najdete také na našem e-shopu.

Staňte se fanoušky NaZemi na facebooku

FB NaZemi

Zalajkujte stránku NaZemi na FB! Získáte tak průběžné informace o dění v Syřišti a o našich akcích. Samozřejmostí jsou i tipy na zajímavá videa, výzkumy a vše, co hýbe světem fair trade, pracovních podmínek nebo globálním rozvojovým vzděláváním.

22. května: Světový den biodiverzity

Vandana Shiva

Připomeňte si Světový den biodiverzity promítáním půlhodinového snímku Semínka svobody a návaznou diskuzí. Film pojednává o tom, jak malí pěstitelé v Indii a na Srí Lance vidí dál než západní civilizace, chrání rozmanitost semen a žijí ekologicky udržitelně. Filmem provází světově proslulá indická přírodovědkyně a ekoložka Vandana Shiva.

Volím fair trade

Jsme na Facebooku - buďte tam s námi! Přidejte se k nám na stránkách:

NAZEMI | PODPORUJI FAIR TRADE |  UŠILI TO NA NÁS!
FAIR TRADOVÁ MĚSTA

Sledujte nás na Twitteru.

Přihlašte si i náš Zpravodaj pro učitele.

bottom side effect

Přeposlali vám tento newsletter známí a chcete jej dostávat sami? Zaregistrujte se na webových stránkách www.nazemi.cz nebo napište na info@nazemi.cz.

Pokud už Newsletter NaZemi nechcete nikdy dostat, odhlaste se z adresáře NaZemi.

NaZemi, www.nazemi.cz, e-mail: info@nazemi.cz