logo NaZemi

Pokud se Vám tento e-mail nezobrazuje správně, klikněte prosím zde.

06/07 2016
Newsletter NaZemi

Milí přátelé NaZemi,

budeme rádi, když si mezi své prázdninové čtení zařadíte i náš Newsletter NaZemi. Dozvíte se například, jak dopadlo 23 obuvnických firem, které jsme zkoumali s ohledem na jejich sociální odpovědnost. Najdete také jeden tip na prázdniny – zážitkově vzdělávací akademii Hejbej – či termíny našeho kurzu kritického myšlení pro školní rok 2016/2017. Pustit si můžete také video o pěstitelích kávy, které jsme natočili v peruánských fairtradových družstvech Cepicafé a Cenfrocafé.

Pěkné léto
Gabriela Štěpánková

WWW.NAZEMI.CZ

TÉMA

Evropské obuvnické firmy negativní sociální dopady výroby v podstatě neřeší

Pošlapaná pracovní práva

Jak dbají evropské obuvnické firmy na pracovní podmínky zaměstnanců a zaměstnankyň ve svém dodavatelském řetězci? Berou ohled na životní prostředí? Uvádí tyto informace veřejně, jakož i informace kde vyrábí a za jakých podmínek? Odpovědi na tyto otázky naleznete v námi zveřejněném výzkumu provedeném mezi 23 obuvnickými firmami. Za vyloženě etickou a transparentní nelze dle výzkumu označit žádnou z firem. Přesto mezi nimi existují značné rozdíly. Výzkum jsme vydali v rámci našeho působení v mezinárodní iniciativě Change Your Shoes (v ČR Obuj se do toho).

Více informací se dozvíte zde.

Vypsali jsme nové termíny kurzu Kritické myšlení a globální témata pro rok 2016/17

Kritické myšlení 2016/2017

V říjnu opět zahájíme kurz Kritické myšlení a globální témata. V průběhu osmi celodenních setkání budeme společně zkoumat původ postojů a názorů vlastních i druhých, rozvíjet dovednosti potřebné k vedení smysluplné diskuze a informovanému rozhodování. Kurz podporuje pedagožky a pedagogy v tom jak strukturovat a plánovat výuku, která tyto dovednosti rozvíjí, jak učit smysluplně tak, aby to bavilo všechny zúčastněné.

Více informací včetně přesných termínů najdete zde, případně pište na vzdelavani@nazemi.cz.

Nabízíme facilitaci skupinových procesů

Akce pořádaná COV

Potřebujete ve vaší organizaci formulovat vizi či strategii, zkvalitnit diskuzi, vyjasnit si spory nebo udělat důležité rozhodnutí? Pak vám pomůže naše facillitace skupinových procesů. V NaZemi chceme přispívat k tomu, aby se změny děly participativně, demokraticky a s respektem. Facilitace spočívá v partnerském vedení skupiny, zajištění bezpečného prostředí a vytváření prostoru pro diskuzi, ve které mají slovo všichni zúčastnění. Facilitátor/ka usnadňuje komunikaci, volí metody podle aktuálních potřeb skupiny, je zodpovědný/á za proces jednání, ale výsledná řešení a závěry vycházejí od účastníků a účastnic. Máme za sebou např. plánování pro Aslido – akční skupinu s lidmi bez domova, hledání vize a poslání s Nadací pro půdu nebo komunitní plánování kavárny Tři ocásci.

STRUČNĚ

Kolik práce se skrývá za šálkem kávy

Z peruánských družstev Cepicafé a Cenfrocafé

Pokud máte rádi kávu, pusťte si naše video o životě pěstitelů kávy. Uvidíte mimo jiné, jak se sklízí a zpracovávají kávová zrna a jakou roli v tom hraje fair trade. Záběry natočil kolega Stanislav Komínek v peruánských fairtradových družstvech Cepicafé a Cenfrocafé.

Sběr kávy

Co se nám loni povedlo

Výroční zpráva NaZemi 2016

Udělejte si ucelenou představu o nejvýznamnějších aktivitách, které jsme loni v NaZemi realizovali. Postačí vám naše stručná, a doufáme, že i vizuálně zajímavá, výroční zpráva. Najdete ji zde.

Výroční zpráva NaZemi 2016

Doporučujeme Letní akademii Hejbej

Akademie Hejbej

Pokud jste si ještě letos nezaplnili svůj letní „kurzový čas“, vydejte se na akademii Hejbej. Pořád prý ještě pár volných míst zbývá. Hlavními tématy akce jsou média, moc a vládnutí, klimatické změny a konflikty. Se skvělými hosty a zajímavým programem. Zažijte skvělou kombinaci zážitkového přístupu a diskuze s odborníky a odbornicemi. Akademie je určena všem od 17 do 21 let, kdo se zajímají o dění kolem sebe. Koná se jeden celý srpnový týden v Orlických horách. Více informací najdete zde.

Jsme na Facebooku - buďte tam s námi! Přidejte se k nám na stránkách:

NAZEMI | OBUJ SE DO TOHO | PODPORUJI FAIR TRADE |  UŠILI TO NA NÁS!
FAIRTRADOVÁ MĚSTA

Sledujte nás na Twitteru.

Přihlaste si i náš Zpravodaj pro pedagogy.

Konec stránky

Přeposlali vám tento newsletter známí a chcete jej dostávat sami? Zaregistrujte se na webových stránkách www.nazemi.cz nebo napište na info@nazemi.cz.

Pokud už Newsletter NaZemi nechcete nikdy dostat, odhlaste se z adresáře NaZemi.

NaZemi, www.nazemi.cz, e-mail: info@nazemi.cz