logo NaZemi

Pokud se Vám tento e-mail nezobrazuje správně, klikněte prosím zde.

2/2014
Newsletter NaZemi

Milí příznivci NaZemi,

podívejte se na fotografie, které vám připomenou, co jsme v NaZemi dělali v loňském roce. Můžete si také přečíst, jak reagoval prezident republiky Miloš Zeman na náš otevřený dopis ohledně plánované návštěvy uzbeckého prezidenta Islama Karimova v ČR. Nadále pro vás sledujeme situaci kolem pracovních podmínek v Kambodži a Bangladéši. A na závěr bych vás také ráda upozornila na slevy v našem kamenném obchodě v Brně i v e-shopu.

Hezké únorové dny vám za NaZemi přeje
Gabriela Štěpánková

WWW.NAZEMI.CZ

TÉMA

Co všechno jsme dělali v roce 2013? Podívejte se na fotky i video

Školení v Praze

Loni jsme oslavili 10 let naší činnosti! Motivovali jsme veřejné podporovatele fair trade, spustili jsme kampaň „Za důstojnou mzdu“, vedli jsme školení a workshopy k podpoře fair trade, pilotovali jsme metodiku Global Storylines na českých školách, uspořádali jsme komunitní akci v Björnsonových sadech v Brně či happening v centru Brna a mnoho dalšího.
Podívejte se na fotky a video z akcí, které jsme uspořádali v loňském roce.

Poslali jsme otevřený dopis prezidentu republiky ohledně návštěvy uzbeckého prezidenta v ČR

Protest FIDH

Uzbecký prezident Islam Karimov, představitel jednoho z nejrepresivnějších režimů na světě, měl ve dnech 21. a 22. února navštívit Prahu. NaZemi společně s dalšími lidskoprávními organizacemi apelovalo na prezidenta, aby tuto návštěvu znovu zvážil. Mluvčí českého prezidenta Jiří Ovčáček ve čtvrtek 13. února oznámil, že se návštěva neuskuteční. Podle Hradu se nicméně pouze odkládá – o odklad požádala uzbecká strana. Co odpověděl prezident Zeman na náš dopis a jak na to reagovaly lidskoprávní organizace? Přečtěte si v článku zde.

Human Rights Watch: bangladéšským zaměstnancům bývá vyhrožováno smrtí

Protestující Rana Plaza

Průzkum, který zveřejnila 6. února organizace Human Rights Watch (HRW), poukazuje na smutnou skutečnost, že pracovní podmínky v Bangladéši se i přes dílčí změny v zákonech zatím příliš nelepší. Z rozhovorů se 47 dělníky v 21 oděvních továrnách, které se nacházejí v samotné Dháce a jejím blízkém okolí, vyplývá, že pracující jsou stále zneužíváni, zastrašováni a fyzicky napadáni.
Více se dočtete zde.

STRUČNĚ

Připojujeme se k protestu: propusťte 23 zadržených!

Free 23, Kambodža

Společně s organizacemi obhajujícími důstojné pracovní podmínky požadujeme okamžité propuštění 23 kambodžských pracujících, kteří byli zadrženi v lednu v průběhu demonstrací za navýšení minimální mzdy. Přečtěte si více informací a podepište petici za jejich propuštění. Zde a zde.

Slevy v obchodě

Konvice na čaj

V naší prodejně NaZemi na Pekařské 22 v Brně ale i v našem e-shopu jsme zlevnili desítky řemeslných výrobků – hračky, vybavení do domácnosti, taštičky, zápisníky a mnoho dalšího. A protože děláme ve skladu místo na nové zboží, prodáváme některé zboží dokonce i za nižší než pořizovací ceny. Takže u nás najdete slevy až 50 %.

Náhrdelník

Podívejte se na video z happeningu „Zamyslete se, kdo a jak na vás šije“

Happening na České

Na Mezinárodní den lidských práv jsme uspořádali na České ulici v Brně happening, abychom upozornili na pracovní podmínky, za kterých vzniká na globálním Jihu většina našeho oblečení. Fotogalerii z akce najdete zde. Podívejte se na video z akce.

Jsme na Facebooku - buďte tam s námi! Přidejte se k nám na stránkách:

NAZEMI | PODPORUJI FAIR TRADE |  UŠILI TO NA NÁS!
FAIR TRADOVÁ MĚSTA

Sledujte nás na Twitteru.

Přihlašte si i náš Zpravodaj pro učitele.

bottom side effect
 

Přeposlali vám tento newsletter známí a chcete jej dostávat sami? Zaregistrujte se na webových stránkách www.nazemi.cz nebo napište na info@nazemi.cz.

Pokud už Newsletter NaZemi nechcete nikdy dostat, odhlaste se z adresáře NaZemi.

NaZemi, www.nazemi.cz, e-mail: info@nazemi.cz