logo NaZemi

Pokud se Vám tento e-mail nezobrazuje správně, klikněte prosím zde.

08/2016
Newsletter NaZemi

Milí přátelé NaZemi,

rádi bychom vás pozvali na jednu z našich podzimních akcí, a to Výstavu na stromech. Desítky českých a moravských parků budou v Týdnu důstojné práce od 1. do 8. října hostit výstavu plakátů s fotografiemi od mezinárodně uznávaného fotografa GMB Akashe, které nafotil v bangladéšských koželužnách a továrnách na výrobu obuvi. Letošní ročník tedy nese jméno Poznej své boty. Najděte si svůj park na www.vystavanastromech.cz či se s naší pomocí staňte organizátory akce ve vašem městě. 
V newsletteru samozřejmě najdete i mnohé další informace. 

Příjemné čtení
Gabriela Štěpánková
www.nazemi.cz

P.S.: doporučujeme podzim začít s naším kurzem Kritické myšlení a globální témata

TÉMA

Poznej své boty: Výstava na stromech přiblíží podmínky při výrobě bot

Výstava na stromech

Zveme vás na celorepublikový happening Výstava na stromech, který se koná během Týdne důstojné práce a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. Letošní ročník má podtitul „Poznej své boty“ a proběhne v desítkách českých a moravských parků od 1. do 8. října 2016. Snímky nafotil mezinárodně oceňovaný fotograf GMB Akash. Ilustrují pracovní podmínky v koželužnách a při výrobě obuvi v Bangladéši.
Dostaňte výstavu i do svého parku! Je to jednoduché, zaregistrujete se přes formulář na www.vystavanastromech.cz, domluvte si místo ve vybraném parku a do mailu vystavanastromech@nazemi.cz nám potvrďte místo konání výstavy. Více informací zde či na facebooku.

Do hloubky, rozumem i srdcem, v souvislostech – kurz kritického myšlení se blíží

Kritické myšlení a globální témata

Pokud zvažujete účast v kurzu Kritické myšlení a globální témata, je nejvyšší čas se přihlásit. Jako každý rok se potkáme během osmi celodenních setkání, ve kterých budeme zkoumat  původ postojů a názorů vlastních i druhých či rozvíjet dovednosti potřebné k vedení smysluplné diskuze a informovanému rozhodování. Chceme  společně s pedagožkami a pedagogy hledat cesty,  jak strukturovat a plánovat výuku a učit smysluplně tak, aby to bavilo všechny účastníky a účastnice procesu. Více zde.

Založili jsme tísňovou linku globálního rozvojového vzdělávání

Tísňová linka GRV

Lámete si hlavu nad tím, jak žákům a žákyním ve výuce ukázat globální souvislosti? Dá se globální rozměr dostat i do hodin tělesné výchovy? Potřebujete nakopnout? Zavolejte na tísňovou linku globálního rozvojového vzdělávání. Je vám k dispozici nonstop na telefonním čísle  777 110 434 (zpoplatněno vaším běžným tarifem).

STRUČNĚ

Máte rádi třtinový cukr?

Z FT družstva Cepicafe

Doporučujeme krátké video, v němž se dozvíte, jak se získává třtinový cukr a jakou roli v tom hraje fair trade. Záběry natočil Standa Komínek z NaZemi v peruánském fairtradovém družstvu Cepicafé.

Veřejní zadavatelé, máme pro vás příklady dobré praxe

Za etickou výrobu

Vydali jsme brožuru Za etickou výrobu. Věnuje se společensky odpovědnému zadávání veřejných zakázek, ukazuje několik příkladů dobré praxe i první kroky v nakupování fairtradového občerstvení a etických oděvů.
Zdarma si ji můžete stáhnout zde.

Odhalujte světové souvislosti s NaZemi

Odhal souvislosti

Baví vás odhalovat globální souvislosti? S naším novým infomateriálem plným kreseb Dalibora Krcha k tomu stačí pětikačka a pár rychlých pohybů zápěstí. Vyzkoušejte to. Stačí se pro letáček „Odhal souvislosti“ stavit u nás na Kounicově 42 v Brně.

Inspirujte se etickým kodexem NaZemi

Etický kodex NaZemi

Podívejte se na náš nově nasázený etický kodex. Kodex stanovuje základní pravidla, kterými se v NaZemi řídíme při získávání a přijímání všech druhů podpory a při svém fungování. Může pro vás být inspirací k vytvoření vašeho vlastního etického kodexu.

Jsme na Facebooku - buďte tam s námi! Přidejte se k nám na stránkách:

NAZEMI | OBUJ SE DO TOHO | PODPORUJI FAIR TRADE |  UŠILI TO NA NÁS!
FAIRTRADOVÁ MĚSTA

Sledujte nás na Twitteru.

Přihlaste si i náš Zpravodaj pro pedagogy a pedagožky.

Konec stránky

Přeposlali vám tento newsletter známí a chcete jej dostávat sami? Zaregistrujte se na webových stránkách www.nazemi.cz nebo napište na info@nazemi.cz.

Pokud už Newsletter NaZemi nechcete nikdy dostat, odhlaste se z adresáře NaZemi.

NaZemi, www.nazemi.cz, e-mail: info@nazemi.cz