Vína, která zachrání rodinnou pohodu  | 
Pokud se Vám email nezobrazuje správně, klikněte sem.

Naši milí přátelé ve víně,

Určitě se Vám již stalo, že jste se doma ocitli v situaci, kdy jste zrovna neměli po ruce adekvátní lahev vína. My jsme na rozsáhlém (!) vzorku všech zaměstnanců Víno-klubu vyzkoumali a identifikovali nejčastější modelové situace, kdy v domácnostech dochází ke kritickému nedostatku vína.


Naším řešením je mít po ruce KPZ - Krabici poslední záchrany - takovou plnoletou sestru skautsko-pionýrské KáPéZetky, ve které najdete šest speciálně vybraných vín pro následující nečekané situace:

Situace 1/ Nečekaná, vína ne-znalá, návštěva. (typický zástupce: tchýně; právě plnoletý nový přítel dcery; instalatér, na něhož se zřítil váš bojler)

- zde chcete nabídnout lehké, levné, bílé, suché víno, přitom by mělo chutnat o několik tříd lépe, než na kterou je Vaše návštěva pravděpodobně zvyklá…Volíme jednoznačně Ryzlink vlašský ročníku 2016 z vinařství Mikrosvín, který splňuje výše uvedené parametry včetně skvělého poměru ceny a výkonu.

Situace 2/ Nečekaná, vína-znalá, návštěva. Vy sami svou znalostí vína potřebujete na tuto návštěvu zapůsobit (typický zástupce: váš šéf; mladík žádající o ruku dcery; zbohatlý spolužák)

- vybrali jsme Vám Herrgottsacker Riesling z Pfalzu, protože jeho typická, velmi suchá chuť nabízí spoustu příležitostí k dlouhému zasvěcenému monologu. Pokud se o tomto víně naučíte následující povídání, máte vyhráno: vůni má silně podbízivou s tóny limetky, rozkrojené mochyně, bylinkové zahrádky s trochou kouře. Chuť je delikátní až jemně krémovitá, ovocně šťavnatá se svěžími tóny nezralé meruňky a kdoule. Dochuť má dlouhou, křupavou až lehce pikantně slanou.

Na návštěvu uděláte dojem i svými geografickými znalostmi, pokud se zmíníte, že na Mosele bývají Rýňáky typicky trochu sladší a ve Pfalzu zase sušší. 

Situace 3/ Na usmířenou. V našem zkoumání jsme dospěli k závěru, že nejčastější nečekané domácí popíjení vína bývá na usmířenou (typické příklady: zapomenuté výročí svatby, seznámení, narozenin; pozdní příchod domů; rychlý odchod z domu)

- tuto lahev budete pít ve dvou, proto je třeba, aby víno mělo dost alkoholu, aby došlo k žádoucímu ovínění... A taky aby ve víně bylo trochu cukru, protože cukr má blahodárné účinky na nervy.

- vybrali jsme vám proto Portské, které nemusíte vypít hned na posezení. Vydrží vám otevřené i delší dobu, takže se můžete usmiřovat dle libosti.

Situace 4/ Na splín. Pokud se vám nepodařilo využít předchozí lahev na usmířenou, budete asi brzy potřebovat lahev na přicházející splín. Tuto lahev budete pít určitě sami a určitě ji nakonec dopijete. Proto je ze zdravotních důvodů nutné, aby měla málo alkoholu a snadno se pila. dobrým vzorkem je Eifel Pfeiffer - Riesling Kabinett, 2015. (Variantně je možné ji použít i na situaci č. 1, pokud bude potřeba).
  
Situace 5/ Na oslavu. Máte-li to štěstí, že Vám výročí svatby po ránu připomene tchýně SMSkou, stačí abyste vytáhli bublinky. (Pozor, opakujeme: při zapomenutém výročí se otevírá lahev na usmířenou!) Lahev bublinek z vinařství Šilinek mějte z preventivních důvodů vždy vychlazenou.

Situace 6/ Kdy se hodí červené: červené víno působí obecně slavnostněji než bílé, proto nám lahev červeného pokryje mnoho dalších důvodů k pití vína:

1. hodí se jako další lahev po vypití všech výše zmíněných
2. hodí se i v případě, když Vás sousedi přes plot pozvou nečekaně na grilovačku (nakoupili moc masa...)
3. určitě se hodí i na rozloučenou (ať se loučíte ve dvou, nebo jste na loučení zůstali sami. V tomto případě zkuste nejdříve otevřít lahev na splín. Pokud bude loučení náročné, bude se ale stejně muset přepít i červeným...)

K těmto situacím si otevřete italské Primitivo, které má plnou, sametově ovocnou chuť s tóny třešní, koření a čokolády.

Pokud budete mít těchto šest vín po ruce, zaručeně vás žádná návštěva nepřekvapí! 

KPZ => KLIK SEM
RAKOUSKÝ VÍNOMAT: DRINK-FINK
Na našem Vínomatu právě najdete sedm krásných vín od rakouského vinaře Finka. Mezi nimi i úžasný Wachau Grüner Veltliner, který Fink označil za svůj nejlepší Veltlín za posledních 5 let!

=> www.vinomat.cz
Na zdraví zdraví 

a nostalgicky vzpomíná na svá pionýrská léta


Radek z Víno-klubu
KORKO-KONTO: Aktuálně máte na svém kontě: <<Korky>> bonusových korků

NOVÁ FUNKCE - VYPITO:
Víte, co už jste u nás všechno ochutnali? Po přihlášení to zjistíte na www.vino-klub.cz/vypito.asp

 
Copyright © 2017 Vino-klub.cz, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.


Tento náš vínomail byl odeslán na adresu: <<E-mail>>

Odhlásit si nás můžete kliknutím na tento odkaz |  Změňte své doručovací preference