Večerní samostudium nikdy nebylo přijemnější...
Pokud se Vám email nezobrazuje správně, klikněte sem.

Naši milí přátelé ve víně,


dnes je (už) třetí pátek v měsíci září, na který připadá Mezinárodní den odrůdy Grenache. My z Víno-klubu chápeme dnešní den nejen jako příležitost k oslavě, ale také ke studiu. Proto jsme Vám připravili studijní kolekci vín: FRANCOUZSKÉ GRENACHE, kterou jen a pouze dnes, abychom vinné vzdělávání přiblížili širokým masám, zlevňujeme o celých 150 Kč.

Proč byste se měli chtít s odrůdou Grenache noir seznámit?

- jedná se o čtvrtou nejpěstovanější modrou odrůdu na světě
- je to nejpěstovanější odrůda v oblasti jižní Rhony
- potřebuje spoustu slunce a dozrává pomalu
- vína z ní jsou výrazná, ovocitá, mají méně tříslovin a více alkoholu
- a proto jsou často používána také jako základ pro následné kupážování
- mutací vznikly i bílé odrůdy Grenache Blanc a Grenache Gris

- třešničkou na dortu je pak veledůležitých 6 % Grenache noir v našem Klub-víně - Cuvée 636.

Dnešní výhodnou studijní kolekci jsme postavili na jihofrancouzských grenaších. Mimo jiné můžete poznat, že síla a intenzita grenaší na jihu Francie výrazně variuje, spojující linkou je pak jejich ovocitý projev. 


Francouzské GrenacheStudijní kolekce 
FRANCOUZSKÉ GRENACHE 
jen za 1380 Kč
obsahuje:


 

 • Kolekci otvíráme růžovým gastro vínem, které je vyrobeno převážně z Grenache gris, jež by však sama nestačila na vyrobení této krásné růžové barvy, proto se víno tradičně "dobarvuje" kapkou modré odrůdy Grenache noir, o kterou jde v tomto Mezinárodním dni především. Grenache gris rosé podávejte ke studeným masovým mísám, ke grilovanému masu či k salátům.
   
 • Charivari = mladá Grenache noir 2015 vyrobená z bio hroznů jako bio víno. Vinař a filozof Michel Escandu o ní říká, že je ideální pro vlahé večery, kdy je vzduch lehký jako dívčí sukýnky. Výjimečné víno, které i Francouz doporučuje k samostatnému pití bez nutnosti zajišťovat k ní gastronomický doprovod. Tak toho využijte, příležitostí se najde jistě mnoho!
   
 • Little James je neročníková 100% Grenache noir, která byla vyrobena metodou Solera. Ta spočívá v tom, že dochází k míchání jednotlivých ročníků (v tomto případě ročník 2013) s předchozím ročníkem 2012, který obsahuje mix starších ročníků, 1999 – 2012. Díky tomu je toto víno rok od roku jemnější, strukturovanější a ukazuje variace odrůdy Grenache, která se může chovat jako chameleon.
   
 • Studijně jsme do kolekce zařadili i náš oblíbený Marselan, které coby kříženec v sobě snoubí plnost a hloubku Grenache s jemností noblesního Cabernetu. Ročník 2015 byl vynikajícím ročníkem v mnoha vinařských oblastech Evropy, v Languedocu jej dokonce považují za výjimečný. Přezdívají mu ročník Languedocu.

  Výjimečný je tedy i tento Marselan 2015. Je hustý! To ucítíte už na jazyku. Svou krémovitou strukturou nám v ústech evokoval pocit, jako když jíte panna cottu, která se vám postupně rozplývá na jazyku. V jeho plné chuti odhalíte tóny zralých borůvek a ostružin. Fajnovou strukturu mu dělají i pěkně zralé třísloviny, díky kterým si drží formu až do konce a není rozplizle marmeládovitý. V dochuti svůj dojem završí tónem vysoceprocentní hořké čokolády, který vás nabádá k dalšímu napití. Na jazyku ho budete nakonec žmoulat tak dlouho, až ho budete mít jako od borůvek ;-)
   
 • Grenache noir kraluje i v základním Cotes du Rhone od skvělého a úspěšného vinaře Pascala Lafonda. Odrůda Grenache mu do vůně promítá tóny malin, zralých višních a černého rybízu. Tot čerstvé a šťavnaté ovoce převládá také v chuti, která je obohacena o svěží kyselinku a měkké, ale znatelné třísloviny. Je to skvělé víno k červeným masům a jemným plísňovým sýrům.
   
 • Údolí řeky Rhony je francouzská vinařská oblast s nejdelší tradicí. Můžeme je podle rozdílných klimatických a geomorfologických podmínek rozdělit na severní a jižní část. 95 % vína se ale vyprodukuje na jihu, a to zejména v apelaci Cotes du Rhone, která je dokonce největší francouzskou apelací na výrobu červených vín vůbec. 95 obcí z této apelace je zařazeno do vyšší apelační úrovně - Cotes du Rhone Villages, z nichž může 18 vesnic na etiketu připojit i svůj název, jako např. Sablet.

  Sablet je Veroniky oblíbené víno vyrobené z odrůd Grenache a Mourvedre. Má hlubokou fialově- červenou barvu a ve vůni i chuti jsou cítit tóny lékořice, nádech bobkového listu a jemného koření. Je hladké na patře a má krásně zakomponované, harmonické taniny.
Koupit hned - o 150 Kč výhodněji :)
Kolekci FRANCOUZSKÉ GRENACHE koupíte DNES jen za 1380 Kč, tj. o 150 Kč levněji. 

Nejvíce studijního materiálu o Grenache najdete na našich Vínovinách - zde.

Pro úplnou představu, proč je Grenache tak světově významnou odrůdou, potřebujete tuto knihu

Všechny naše jednoodrůdové Grenache najdete zde: www.vino-klub.cz/grenache
Vínomat
Když ve výše zmíněné knize najdete etiketu nějakého vinaře, znamená to pro něj velkou prestiž a pro nás je zárukou jeho kvality. Najdete tam i etiketu slavného německého vinaře Dreissigackera, jehož ryzlink je právě u nás na Vínomatu o 100 Kč levněji. 
 
Objednávky z Vínomatu a Víno-klubu vám na požádání rádi sloučíme ;)
Na zdraví zdraví

a mnoho vínovědných zážitků přejí


Radek z kanclu (Víno-klubu)

a Veronika z dovolené (mateřské)

 
Ochutnávka Mikrosvín
25. 9. 19:00
objednávejte se na:
ochutnavky@vino-klub.cz
KORKO-KONTO: Aktuálně máte na svém kontě: <<Korky>> bonusových korků

NOVÁ FUNKCE - VYPITO:
Víte, co už jste u nás všechno ochutnali? Po přihlášení to zjistíte na www.vino-klub.cz/vypito.asp

 
Copyright © 2017 Vino-klub.cz, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.


Tento náš vínomail byl odeslán na adresu: <<E-mail>>

Odhlásit si nás můžete kliknutím na tento odkaz |  Změňte své doručovací preference