Nová kolekce suchých bílých vín ročníku 2016   | 
Pokud se Vám email nezobrazuje správně, klikněte sem.

Naši milí přátelé ve víně,


Elena Walchdnes vám chceme blíže představit úžasnou severoitalskou vinařku Elenu Walch, jejíž vína jste už mohli ochutnat v naší kolekci od Žen vinařek. S některými z vás jsme dokonce její krásné vinařství letos navštívili v rámci našeho Lyžovínování v Tramínu. Pravdu je, že Elenina vína i Elenina dcera Julia nás úplně uchvátila!

Elenin životní příběh je stejně zajímavý jako její vína. Narodila se v Miláně, kde vystudovala architekturu. Díky svým poznávacím cestám po vinařských krajích celého světa zavítala i do městečka Tramín v oblasti Alto Adige, nacházející se v nádherném ledovcovém údolí obklopeném horskými velikány, které se trochu paradoxně pyšní titulem třetího nejteplejšího místa v Itálii! 

Elena se zamilovala nejen do Alto Adige, ale také do Wernera - majitele tradičního vinařství Wilhelm Walch. Pro její náturu ale bylo Wernerovo vinařství příliš konzervativní, a tak vzniklo samostatné vinařství Elena Walch

Elena způsobila vinařskou revoluci nejen v rodině, ale i ve městě Tramín a následně pak v celé oblasti Alto Adige. Namísto tehdy nejrozšířenější, tradiční červené odrůdy Schiava, která zde rostla až na 85 % vinic, vysázela moderní, bílé odrůdy jako např. Chardonnay. Soustředila se také na plné využití potenciálu skvělých viničních tratí Castel Ringberg a Kastelaz, co do jejich podloží a polohy. Do výroby bílých vín zavedla tehdy nemyslitelné použití malých dubových sudů. 

Elena se ke svým vínům se staví jako ke své milované architektuře. Je perfekcionalistka, ale nechybí ji ženský šmrnc. Její vína jsou elegantní a mají vycizelovanou čistou chuť. 


Co v naší nové kolekci BEST OF... ELENA WALCH ochutnáte?
 

 • Stále populárnější odrůdu Pinot Grigio 2016. Chutná po mladých hruškách a voní po šalvěji. 
   
 • Šťavnaté Chardonnay 2016 s tóny manga a dlouhou minerální dochutí. 
   
 • Pravý a suchý Tramín z Tramínu 2016, který voní jako okvětní lístky čajové růže a liči. Nebojte se napít z plna hrdla, jedná se o dietní aromatické víno s pouhými 1,5 g/l cukru. 
   
 • Favorita naší ochutnávky - Cardellino 2016 - což je Chardonnay pojmenované po pestrobarevném ptáčkovi stehlíkovi, který prý rád sedává na vinici a zobe kuličky Chardonnay.
   
 • K rizotu s lososem a šalvějí si nalijte Pinot Grigio 2016 z vinice Castel Ringberg, na kterém si pochutnávají i hosté Michelinských restaurací po celém světě!
   
 • Elegantní Sauvignon 2016, který také pochází z Eleniny nejprestižnější vinice Castel Ringberg. Ve vůni má tóny angreštu, papayi a bezového květu. Je krásně elegantní a moc příjemný na pití.


Celý Elenin příběh se dočtete na našich VÍNOVINÁCH.
 
BEST OF... Elena Walch - koupit hned :)
VínomatNa VÍNOMATU nám právě běží široká nabídka vín z Mělnického školního statku. Skvělou koupí i skvělým pitím jsou oba jejich Ryzlinky rýnské, největším překvapením naší degustace byl ovšem Müller.
 
Objednávky z Vínomatu a Víno-klubu vám na požádání rádi sloučíme ;)
 
NOVÁ KOLEKCE: BEST OF... ELENA WALCH

Kolekce bílých vín ročníku 2016 od skvělé ženy, vinařky a architektky, jenž jsme měli možnost ochutnat ještě před prodejem při našem jarním putování za Tramínem v Tramínu.

Koupit zde -> jede hned
DOPORUČUJEME TAKÉ: MOSELSKÉ RÝŇÁČKY

Suché a minerální Ryzlinky rýnské z příkrých břidlicových svahů slavné a extra klikaté řeky Mosely.

Koupit zde -> jede hned

Na zdraví zdraví

a více vinařek v odvětví si přejeRadka z Víno-klubu
KORKO-KONTO: Aktuálně máte na svém kontě: <<Korky>> bonusových korků

NOVÁ FUNKCE - VYPITO:
Víte, co už jste u nás všechno ochutnali? Po přihlášení to zjistíte na www.vino-klub.cz/vypito.asp

 
Copyright © 2017 Vino-klub.cz, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.


Tento náš vínomail byl odeslán na adresu: <<E-mail>>

Odhlásit si nás můžete kliknutím na tento odkaz |  Změňte své doručovací preference