pozoruhodné bílé od Gipsy Wines.   | 
Pokud se Vám email nezobrazuje správně, klikněte sem.

Naši milí přátelé ve víně,


sdružení vinařů Gipsy Wines produkuje v malých sériích nekonvenční vína, nekonvenčně pojmenovaná. Už jsme vám u nás ve Vínomatu představili: červeného "Ďábla" i růžovou "Malou smrt". Dnes pro Vás máme bílé do série, pojmenované Le Pendu, česky: Oběšenec (tarotově: Viselec).

V láhvi najdete bílou broskev, téměř doslova. Už po přivonění Vás čeká vůně menší, tvrdší, bílé broskve. Po napití se tento projev ještě zintenzivní a je velmi dlouhý a intenzivní. Tohoto chuťového profilu bylo dosaženo pečlivým kupážováním Chardonnay a Viogneru. Chardonnay tomuto vínu přispělo pěknou krémovitostí a také náznaky banánů. Viogner má naopak na svědomí pikantní kořenitou dochuť. Přijemně zapracovanou, výraznější kyselinku byste pravděpodobně v tomto jihofrancouzském bílém víně nečekali, 13% alkoholu je naopak očekávatelných (proto víno pijte rozhodně dobře vychlazené!).
 
Víno z aktuálního ročníku 2016 pochází z jihofrancouzské oblasti Languedoc a je společným dílem francouzského vinaře Julliena Lagahuzereho a nepřehlédnutelného italského vinařského mága Marca Zanettiho (též činný v Zio Porco Wines) - na fotografii níže.   

Obrázek na etiketě je vlastně 12. tarotová karta: Viselec. O jeho významu se mnoho dozvíte třeba zde. A zde se dokonce dozvíte, že alchymický význam Viselce je: Fermentace ;-)
Marco ZanettiNa našem Vínomatu ho nyní koupíte jen za 199 Kč, místo běžných 229 Kč,
tj. se slevou 13 %.

 

 

www.vinomat.cz

Koupit hned :)
Vínomat
Objednávky z Vínomatu a Víno-klubu vám na požádání rádi sloučíme ;)

Pokud budete chtít počkat, až si do objednávky nastřádáte víc lahví, napište si mailem na info@vino-klub.cz o odložené odeslání, tzv. OO ;)
Pokud Vás tento OBĚŠENEC/VISELEC od Gipsy Wines bude bavit, můžete si dokoupit i jejich růžovou Smrtku Le Petite Mort.


Na zdraví zdraví

Radek z Vínomatu od Víno-klubu
KORKO-KONTO: Aktuálně máte na svém kontě: <<Korky>> bonusových korků

NOVÁ FUNKCE - VYPITO:
Víte, co už jste u nás všechno ochutnali? Po přihlášení to zjistíte na www.vino-klub.cz/vypito.asp

 
Copyright © 2017 Vino-klub.cz, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.


Tento náš vínomail byl odeslán na adresu: <<E-mail>>

Odhlásit si nás můžete kliknutím na tento odkaz |  Změňte své doručovací preference