JEDE HNED - o víkendu si už můžete (p)ochutnávat   | 
Pokud se Vám email nezobrazuje správně, klikněte sem.

Naši milí přátelé ve víně,co se vám vybaví, když se řekne Pálava? Romantická scenérie pálavských vrchů se zříceninou hradu Děvičky nebo krásná vůně slaďoučké Pálavy, kterou si hrdě troufáme označit za naši národní odrůdu? Asi oboje, co? A úplně nejideálněji najednou. Pálavu přímo z Pálavy!

Nejlepší PálavyNyní vám konečně nabízíme výběrovou kolekci šesti nejlepších Pálav z jižní Moravy: NAŠE NEJLEPŠÍ PÁLAVY.

Díky tomu, že se na trh stále častěji uvádí sušší a sušší Pálavy, rozšířila se znatelně i fanouškovská základna této odrůdy. A to dokonce i mezi muži. Proto dnes naše kolekce NAŠE NEJLEPŠÍ PÁLAVY obsahuje vyšší podíl suchých Pálav než v minulosti. Sušší verze Pálavy lépe odkryjí jinak cukrem zahalená chuťová zákoutí této odrůdy a také se dají lépe kombinovat s pokrmy.

Kdo to ještě neví, tak Pálava byla šlechtěna ve Velkých Pavlovicích a došlechtěna v Perné z Tramínu červeného a Mülleru Thurgau. Pálava v sobě nese to nejlepší z obou rodičů. Po mamince Müllerce zdědila velkou výnosnost a po tatínkovi pak výraznou aromatiku. 


V naší nové kolekci NAŠE NEJLEPŠÍ PÁLAVY ochutnáte naše nejlepší Pálavy v různých stupních sladkosti. Tak do toho:
  Kolekci otevíráme nejsušší Pálavou z naší nabídky. Dříve byla suchá Pálava raritou, v posledních letech ovšem zažívá svůj vzestup. Vinaři se snaží stáhnout cukr na minimum a zároveň zachovat ve víně typickou pálavskou aromatiku. V této suché Pálavě najdete jak typickou vůni přezrálých mandarinek, tak vyšší kyselinky.  Tato suchá Pálava se bude líbit i pánům, a to nejen díky vyššímu alkoholu, ale hlavně díky nízkému zbytkového cukru ;-). V její vůni se objevují tóny bylinek (např. divizny). V chuti je víno plné, ovocná sladkost v kombinaci s vyšším alkoholem je ve víně krásně vyvážena.  Pálava, která se hodí i do diety! V její vůni dominují tóny sušených meruněk a ananasu, v chuti pak převládají citrusové plody: mandarinka a pomeranč, s trochou exotiky: papája. Bezpečně s ní zaženete chuť na sladké. Na Prague Wine Trophy 2017 získala zlatou medaili! Víno barvy starého zlata. Květnatá vůně fialek a konvalinek je doplněna jemnými citrusovými tóny. V chuti je šťavnaté, extraktivní s výrazem kompotovaných mandarinek a manga. Největší machr na Pálavu je strýc naší Veroniky z Víno-klubu - Jirka Šilinek. Bydlí v pálavském Pavlově a vlastní dokonce genetickou vinici Pálavy (tj. jen z této vinice se můžou brát očka na výrobu všech nových sazenic Pálavy). Letos na Valtických vinných trzích získal za své dvě Pálavy (suchou a polosladkou) dvě nejvyšší ocenění, takže jsme ho pasovali na Krále Pálav. 

Ve vůni této klasické polosladké Pálavy z Pálavy ucítíte mandarinky a pomelo. Její ovocně medová chuť je obohacena o kořeněné podtóny.  První (panenský) sběr vlastní vinice je vždycky výjimečný. A když se to náhodou povede ve výjimečném ročníku s vyzráním do výjimečného přívlastku výběru z bobulí je důvod hned k trojnásobné oslavě! Tohle koncentrované víno je lék, který je radost užívat. A úplně stačí jen v malých dávkách na chuť, společně nebo místo dezertu ;-)


P. S. Pálavou můžete 28. září zapít svátek sv. Václava. Podle legendy měl Václav víno velmi rád, a dokonce založil i několik vinic! Nejslavnějším příkladem je svatováclavská vinice na Pražském hradě.
 
DOPORUČUJEME: NAŠE NEJLEPŠÍ VLAŠÁKY

Stejně jako Pálava i nejlepší a nejminerálnější Ryzlink vlašský se rodí na úpatí pálavských kopců. Ty nejlepší ochutnáte v kolekci NAŠE NEJLEPŠÍ VLAŠÁKY.

Koupit zde ->  jen za 1399 Kč.
NÁŠ TIP: FRANCOUZSKÉ GRENACHE

Jste-li spíš na červené, doporučujeme naši novou výběrovou kolekci uvedenou k oslavě Mezinárodního dne odrůdy Grenache.

Koupit zde -> za 1499 Kč.
POČTĚTE SI: VÍNOVINY
Krásný článek o Pálavě na vás čeká na našich Vínovinách. 


Na zdraví zdraví  


Radka a Veronika z Víno-klubu
KORKO-KONTO: Aktuálně máte na svém kontě: <<Korky>> bonusových korků

NOVÁ FUNKCE - VYPITO:
Víte, co už jste u nás všechno ochutnali? Po přihlášení to zjistíte na www.vino-klub.cz/vypito.asp

 
Copyright © 2017 Vino-klub.cz, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.


Tento náš vínomail byl odeslán na adresu: <<E-mail>>

Odhlásit si nás můžete kliknutím na tento odkaz |  Změňte své doručovací preference