Copy
Use this area to offer a short teaser of your email's content. Text here will show in the preview area of some email clients.
Děkujeme, že jste s námi!

Vánoční zpravodaj 2017

Rok 2016 se pomalu chýlí ke konci. Nabitý pro nás byl ažaž. Co nejzajímavějšího se v Čistém nebi odehrálo? Co se nám povedlo? A co pro vás chystáme do roku 2017? Přečtěte si vše v našem vánočním zpravodaji. 
Dýchá se nám čím dál tím lépe? Podle ročenky ČHMÚ za rok 2015 ano. Přesto patří Slezsko k nejzamořenějším regionům v Evropě

Čistý komín nově funguje v celé České republice.
Za 84 % benzo(a)pyrenu stojí v současnosti v ČR lokální vytápění, proto nám přijde důležité šířit v této oblasti osvětu. 

Zúčastnili jsme se EnvironHackathonu v Ostravě. Hlavním tématem byly projekty propojující internet věcí a životní prostředí. Vznikly zajímavé projekty, jedním z nich jsou třeba senzory kluků z labky. Chystáme spolupráci.

Ve spolupráci s Antikvariátem a klubem Fiducia jsme uspořádali předvolební debatu Volím čisté ovzduší. Co slíbil nový hejtman Ivo Vondrák? 

V Provozu Hlubina jsme promítali dokument Disobedience o globálním klimatickém hnutí. 

Na základě naší prosby odemknul Týdeník Respekt článek Martina Uhlíře Velké mlčení kolem jedů. Skvěle shrnuje náladu české společnosti co se ekologických témat týče.

Napsali jsme článek o výzkumu doktora Šráma. Vyšel v Deníku Referendum. Doporučujeme. 

Běželi jsme s maskou za Čisté nebe. Proč? Více info tady.

Žalovali jsme MŽP kvůli Programu zlepšování kvality ovzduší. Bohužel jsme neuspěli, soud žalobu zamítnul. I tak si ale myslíme, že podobné projevy jsou zásadní - a rozhodně budeme pokračovat. Proč? V Anglii se toto úsilí vyplatilo. Soud nařídil státu snížit znečištění ovzduší. 

Tomasz Borejza z Krakowski Alarm Smogowy přijel za námi do Ostravy. Porovnávali jsme situaci kolem ovzduší na obou stranách hranice. Článek v polštině si můžete přečíst zde

Pavla Skýbová a Vladimír Burda z Radvanic žalovali stát za nemajetkovou újmu, kterou jim způsobuje znečištěné ovzduší. Soud žalobu zamítnul. Přesto považujeme tyto žaloby za zásadní. 

 

Co chystáme na rok 2017? 

 
SmogAlarm
Během února vám přineseme novou, svěží podobu oblíbené aplikace, díky níž přehledně zjistíte aktuální kvalitu ovzduší.

Smogový ples
I v roce 2017 budeme smogově plesat. Kde? Kdy? Informace již brzy na našich fb/webových stránkách.

Česko-polskou spolupráci
S neziskovou organizací CRIS z polského města Rybnik společně žádáme o projekt, který se bude zabývat mýty kolem ovzduší na obou stranách hranice. 

Kampaň za čistý vzduch
Ovzduší se sice lepší, jako občané ale máme právo vyjádřit znepokojení nad tím, jak dlouho všechna opatření trvají. A to i přes závažný vliv na lidské zdraví. 

Debaty v centru PANT
V Ostravě vznikl zajímavý prostor, kulturní a vzdělávací centrum, zaměřený na moderní dějiny, ve kterém bychom moc rádi v roce 2017 uspořádali sérii debat s odborníky (i zahraničními) věnující se problematice znečištění ovzduší. 


...a nejen to!
Copyright © 2016 Čisté nebe o.p.s., All rights reserved.
http://www.cistenebe.cz/media-2/zpravodaj 

Our mailing address is:
info@cistenebe.cz

Podpořte naši činnost. Děkujeme!
K odebírání zpravodaje jste se přihlásil/a. Nechcete zpravodaj dále dostávat do své emailové schránky? Klikněte na: unsubscribe from this list