Copy
חברות וחברים יקרים,

בעיצומה של תקופת החגים, עיד אל אדחא ("חג הקורבן" שמתחיל היום), חג סוכות שמחכה לנו מעבר לסוף השבוע, אני שמחה ואף נרגשת להציג בפניכם את חברי ההנהלה החדשים שלנו שנבחרו בסוף השבוע שעבר (לאחר עיכוב מסוים בשל עבודה לא סדירה של דואר ישראל):

אייל גרוס, פרופסור למשפטים באוניברסיטת תל-אביב והפרשן המשפטי של עיתון הארץ, הוא חבר הנהלה ותיק שנבחר לכהונה נוספת. גרוס חוקר ומלמד בתחום זכויות אדם, משפט חוקתי ומשפט בינלאומי. כחבר הנהלת האגודה גרוס תרם למען הרחבת פעולתה של האגודה בתחום הזכויות החברתיות, כאשר הנושא טרם היה על סדר היום הציבורי. המחקר והפעילות של גרוס מתמקדים בתחומים מגוונים שלכולם יש חפיפה לפעילותה של האגודה: זכויות חברתיות (בתחומי בריאות, ביטחון תזונתי וכו'), זכויות אדם בהקשר של הכיבוש, ואפליה על רקע נטייה מינית וזהות מגדרית.

אתי קני היא מתנדבת ותיקה באגודה: מזה למעלה מעשר שנים היא מתנדבת במחלקת פניות הציבור שלנו. קני מגיעה מתחום הייעוץ הארגוני ומשאבי האנוש, ובין היתר ניהלה את תחנת ער"ן בתל אביב ועזרה בהקמת קו החירום בוועד למלחמה באיידס. קני רואה חשיבות מהותית בקירובה של האגודה אל כלל הציבור ובהרחבת המודעות למגוון התחומים שבהם האגודה מטפלת בפועל כמו המאבק לחופש הביטוי, השוויון והמאבק בגזענות.

רומן ברונפמן הוא פעיל ציבורי בתחום קליטת העלייה וחבר כנסת לשעבר. הוא כיהן בעבר כחבר מועצה בעיריית חיפה וכנשיא "הפורום הציוני של יוצאי ברה"מ". כמו כן היה העורך הראשי של עיתון vremia (מקבוצת מעריב). ברונפמן מקווה לחבר את האגודה לקהילת יוצאי ברה"מ לשעבר ולקבוצות מוחלשות, ויש לו רעיונות שונים לקידום ההכרה הציבורית באגודה.

רותי יובל היא עיתונאית בכירה וותיקה, שכיהנה כעורכת "7 ימים" של ידיעות אחרונות, כעורכת שותפה של העיתון "מעריב" וכן בטלוויזיה כעורכת "אולפן שישי" של חדשות ערוץ 2 ועורכת מגזין שישי של חדשות ערוץ 10. יובל עוסקת היום בעיקר בתחום ההפקות הדוקומנטריות. לאורך כל שנות עבודתה העיתונאית שמה יובל דגש מיוחד על הטיפול בנושאי זכויות האדם, מתוך אמונה שלעיתונות יש תפקיד מרכזי בשמירה על מעמדו וכוחו של האזרח מול המערכות הממסדיות ומול בעלי הכוח וההון. יובל מקווה לתרום לחיזוק השפעתה וקולה של האגודה בציבוריות הישראלית.

רחל עמרם, פעילה לזכויות נשים, שלום ודו-קיום, ממייסדות קואליציית נשים לשלום וכתב העת הפמיניסטי נגה. היא חברה בתנועה הערבית-יהודית תראבוט וחברת הנהלה באגודה ללימודים פמיניסטיים וחקר המגדר. עמרם היא בעלת תואר מאסטר במדיניות ציבורית וישוב סכסוכים בינלאומיים מנקודת מבט פמיניסטית באוניברסיטת פיטסבורג, ארה"ב, ותעודה במיזוג זכויות אדם וקידום השלום בסכסוך הישראלי-הפלסטיני מטעם האוניברסיטה האמריקנית, וושינגטון. עמרם מבקשת להעמיק באגודה את המאבק על השירותים החברתיים בישראל.

אורי זכי משמש כיועץ לקידום מדיניות בישראל בארגון זכויות האדם הבינ"ל Human Rights Watch. זכי ניהל במשך ארבע שנים את נציגות בצלם בארה"ב והוא לקראת סיום תואר שני במשפטים ובזכויות אדם. זכי מביא איתו ניסיון רב, מעשי כמו גם אקדמי, בתחום זכויות האדם כמי שמכיר היטב את עבודתן של הנהלות ארגוני זכויות אדם ועמותות בישראל ובארה"ב.

ששת חברי וחברות ההנהלה החדשים מהווים תוספת משמעותית ומגוונת לחברי הנהלת האגודה המכהנים: יושבת הראש ד"ר גילה שטופלר, זוהר אביטן, ד"ר מירב אלוש-לברון, עו"ד זקי דיאב, פרופ' ניסים מזרחי, פרופ' עבד אלפתח מחמוד נאסר וד"ר אדריאנה קמפ. אני בטוחה שיחד יובילו אותנו השנה חברי ההנהלה להחלטות משמעותיות, שיאפשרו לאגודה להגדיל את האפקטיביות שלה בקידום זכויות האדם ולהרחיב את התודעה הציבורית שבלי הבטחת זכויות אדם אין דמוקרטיה.

אני מאחלת לחברי וחברות ההנהלה הצלחה רבה, ומאחלת לכם שהשנה שנפתחת כעת תהיה טובה יותר מקודמתה, שתהיה שנה של זכויות, של אזרחים, של נשים ואנשים, שנה של סובלנות ואחווה.

עיד אל אדחא מבורך ושנה טובה,
 

שרון

עו"ד שרון אברהם-ויס
מנכ"לית האגודה לזכויות האזרח

 
Share
Tweet
Forward
                           
Website
Website
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
YouTube
YouTube
Instagram
Instagram
2015 ACRIHebrew


להסרה מרשימת התפוצה  | להצטרפות לרשימת התפוצה