כל המידע על זכויות האדם שלנו בכנסת בשבוע הקרוב
זכויות האדם בכנסת
האגודה לזכויות האזרח - לקט כנסת

חמישי, 22.5.2014
Like זכויות האדם בכנסת בשבוע הקרוב on Facebook share on Twitter
 

העבירו לכם את העדכון השבועי הזה ואתם רוצים להמשיך ולקבלו  גם בעתיד? להרשמה
עדכון מהכנסת גם באנגלית להרשמה

 


מצוקת מערכת החינוך בירושלים המזרחית
חינוך במזרח ירושלים: 1. תהליך איתור קרקעות לצורך בניית בי"ס, 2. איוש תפקידים (קבסי"ם, יועצים ועוד) - יום ירושלים

ועדת החינוך, התרבות והספורט | יום רביעי, 28.5.2014 | דיון 

עמדת האגודה: מערכת החינוך בירושלים המזרחית סובלת ממחסור קשה בתקציבים, בכיתות לימוד, באנשי מקצוע ועוד. רק 53% מהתלמידים הפלסטינים לומדים בבתי הספר העירוניים הרשמיים, והיתר לומדים במוסדות חינוך "מוכר שאינו רשמי", במוסדות חינוך פרטיים או שאינם לומדים כלל; במערכת החינוך בעיר המזרחית חסרות כ-2,000 כיתות, ותלמידים רבים נאלצים להצטופף בדירות מגורים שהוסבו לבתי ספר. על אף התחייבויות לבג"ץ לצמצם את הפערים עד שנת 2016, כל שנה מסתיימת בנייתן של כמה עשרות כיתות בלבד.

המחסור הקשה בכיתות לימוד ובבתי ספר, פיזור חסר של בתי הספר ובעיות בהסדרת ההסעות, מצבם הפיסי הקשה של חלק מהמבנים, יחד עם מחסור באנשי מקצוע כגון יועצים חינוכיים וקציני ביקור סדיר –  כל אלה משפיעים באופן דרמטי על אחוזי הנשירה מהלימודים. 36% מהתלמידים בירושלים המזרחית אינם מסיימים 12 שנות לימוד - אחוז הנשירה הגבוה ביותר בארץ, ופי שלושה משל התלמידים הערבים בישראל. להרחבה
 

חופש הביטוי באוניברסיטאות
גבולות השיח והחופש להבעת דעה בנושאים פוליטיים בקמפוסים האקדמיים

ועדת החינוך, התרבות והספורט | יום רביעי, 28.5.2014 | דיון 

עמדת האגודה: לאחרונה פנתה האגודה לאוניברסיטת חיפה ולאוניברסיטה העברית, בעקבות הגבלות על חופש הביטוי של סטודנטים. האגודה מבקשת להזכיר כי חופש הביטוי אינו פריבילגיה כי אם זכות יסוד חוקתית, והוא נועד גם, ובמיוחד, לביטויים צורמים, מקוממים ומרגיזים. תפקיד האוניברסיטה כולל גם הכשרת אזרחים להשתתפות פעילה בהליך הדמוקרטי, וחופש הביטוי הוא חלק בלתי נפרד מחיי הקמפוס ומההצדקה לקיומו.
 


הביטוח המשלים - הרצוי מול המצוי

כנס | יום רביעי, 28.5.2014

כנס של שדולת הבריאות, בראשות חברי הכנסת אילן גילאון ושולי מועלם. בכנס יוצג מתווה האגודה לזכויות האזרח ורופאים לזכויות אדם לרפורמה בביטוחי הבריאות.