Copy

Nezobrazuje se vám newsletter správně? Přečtěte si jednotlivé články ve Vašem prohlížeči.


Přelomová dohoda vstoupila v platnost
Přidáme se k ochraně klimatu a modernizaci ekonomiky domácí a komunitní obnovitelnou energetikou? Přelomová dohoda o ochraně klimatu z Paříže vstoupila v pátek 4. 11. 2016 celosvětově v platnost. Pro ČR jako zemi s nízkou energetickou efektivitou a vysokými emisemi CO2 na osobu má praktická aplikace dohody velký význam. Kromě průmyslu, dopravy a dalších odvětví mají i obce a občané velké možnosti, jak přispět ke snižování emisí skleníkových plynů.
 

Foto: CC BY 2.0


Vánoce s klidem, láskou, rozumem a bez obalu
Kromě všemi opěvovaného klidu a pohody, zkusme letos vánoce pojmout trochu jinak: Až budete Ježíškovi psát, přejte si dárky, které opravdu potřebujete, které svou výrobou a dopravou nezatěžují zbytečně životní prostředí. Dejte přednost regionálním dárkům, či dárkům vyrobeným v České republice, dárkům z přírodních materiálů, s minimálním množstvím obalů.
 Na spadnutí

Zelený kruh: Smart café Děti venku? Realita, přínosy a výzvy
Diskuzní setkání se uskuteční v úterý 22. 11 v kavárně Pracovna v Praze. Pozvání přijali Petr Daniš (ředitel vzdělávacího centra TEREZA a Jan Krajhanzl, ekopsycholog, MU Brno). Více informací najdete zde.
 
Přijďte oslavit 25. narozeniny Greenpeace v České republice
Chcete se podívat na film, zaskotačit si na koncertě a ještě se něčemu přiučit na přednáškách a workshopech? Tak neváhejte a přijďte na oslavu 25. narozenin Greenpeace Česká republika. Uskuteční se v pátek a v sobotu 25. a 26. listopadu v Brně. Proč právě tam? Protože výročí letos slaví i místní skupiny ekologických organizací - lokálka Hnutí Duha 20 let a Greenpeace 5 let. Více informací najdete zde.
 
Hnutí DUHA: Rysí hlídky
Máte rádi pobyt v přírodě? Zajímáte se o návrat velkých šelem do ČR? Nemáte co dělat o víkendech 25.-27.11. a 9.-11.12? Pokud jste na všechny otázky odpověděli kladně, pojeďte na Rysí hlídky!  
 
 

 


V roce 2016 vydala asociace ekologických organizací Zelený kruh
www.zelenykruh.cz


 This email was sent to hynek@pratele-prirody.cz
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Zelený kruh · Lublaňská 18 · Praha 2 · Praha 12000 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp