Copy

Nezobrazuje se vám newsletter správně? Přečtěte si jednotlivé články ve Vašem prohlížeči.


Kuchařka pro kavárníky aneb jak uspořádat vědeckou kavárnu

Už jste možná o nich slyšeli a určitě vás napadla otázka, k čemu slouží a proč se tak jmenují. Řeč je o vědeckých kavárnách, někdy zvaných science café. Zelený kruh pořádá taková setkání už řadu let a za tu dobu posbíral mnoho cenných zkušeností, o které bychom se s vámi chtěli podělit. 

 


Články a rozhovory
O ochraně přírody na vědeckých kavárnách
V průběhu roku jsme s různými vědci diskutovali o tématech  mezi vědou, společností a životním prostředím. Podívejte se, kde všude jsme byli a jak se nám dařilo.Legislativní okénko
Střípky z legislativy
Co se v událo v Poslanecké sněmovně, Senátu a ve vládě.Na spadnutí
E-learningové kurzy dostanete od Arniky zdarma
Arnika právě spustila vzdělávací online kurzy, díky kterým se můžete naučit, jak zjišťovat informace o lokálních zdrojích průmyslového znečištění – třeba právě v okolí vašeho domova. 

Vycházky ke Světovému dni mokřadů 2016
 
Blíží se 2. února, kdy si každoročně připomínáme Světový den mokřadů. Stejně jako v loňském roce i letos připravili Česká společnost ornitologická vycházky k vodním plochám spojené s pozorováním ptáků.

Druhé kolo e-learningových kurzů o ochraně přírody začíná
Rádi byste se vzdělávali v ochraně přírody, ale nevíte jak to skloubit se svým zaměstnáním? Chtěli byste se dozvědět o nejnovějších poznatcích a příkladech z praxe z oblasti ochrany životního prostředí? Pak právě pro vás spouští Fórum ochrany přírody druhé kolo e-learningových kurzů o ochraně přírody.
 Pozvánky
Nenechte si ujít
 V roce 2015 vydala asociace ekologických organizací Zelený kruh
www.zelenykruh.cz