Copy

Nezobrazuje se vám newsletter správně? Přečtěte si jednotlivé články ve Vašem prohlížeči.


Zelený kruh: Výzva za spravedlivé rozhodování
Nadace VIA a Zelený kruh vyzývají k zavedení spravedlivých, rychlejších, lepších a jednodušších pravidel pro rozhodování o stavbách i kvalitnějšího a rychlejšího rozhodování úřadů i správních soudů. Nové stavby proměňují život v místech, kde žijeme. Mohou rovněž přispívat k rozvoji měst a obcí i kulturnímu životu v naší zemi. Nebo také nemusí. Pro naši společnost je proto důležité, kdo a podle jakých pravidel o chystaných stavbách rozhoduje. Pokud jste tak ještě neučinili, podpořte naši výzvu i vy. Svůj podpis můžete připojit zde.
 
 

 Hnutí DUHA: Senátoři ve středu 18. ledna navrhli zničit české národní parky. Nechtějí vyslyšet veřejné mínění, které si přeje víc divoké přírody

Senátoři ve středu 18. ledna večer schválili pozměňovací návrhy k novele zákona o ochraně přírody a krajiny, které znamenají popření smyslu národních parků. Odmítli vládní předlohu zákona, která mění a zpřesňuje pravidla pro čtyři české národní parky. Schválili i třicet bodů předložených senátorem Jaroslavem Větrovským (ANO), z nichž většina doslova torpéduje ochranu přírody a harmonické krajiny národních parků.

 Na spadnutí

ČSO: Ples
Česká společnost ornitologická zve všechny přátele ptactva i dobré zábavy na již desátý ornitologický ples. Konat se bude v Praze v pátek 27. ledna v obvyklém sále Barikádníků, Saratovská 20, kousek od metra Strašnická.

SEVER: Ekologické zemědělství v souvislostech
Komplexní vzdělávací cyklus pro začínající zemědělce, kteří se zajímají o ekologické a udržitelné hospodaření a všem dalším zájemcům o tuto problematiku. Podrobné informace a přihlášku naleznete zde.
 

 


V roce 2017 vydala asociace ekologických organizací Zelený kruh
www.zelenykruh.cz


 This email was sent to hynek@pratele-prirody.cz
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Zelený kruh · Lublaňská 18 · Praha 2 · Praha 12000 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp