Copy

Nezobrazuje se vám newsletter správně? Přečtěte si jednotlivé články ve Vašem prohlížeči.


Vládní jaderný propadák

Státní úřady nezvládají řešení problému s radioaktivním odpadem a vyhlídky nejsou dobré. Přečtěte si více o tomto palčivém tématu. Situaci pro vás shrnul náš expert Daniel Vondrouš.

 


Škola občanské iniciativy
Záleží vám na tom, co se kolem vás děje, a chcete to aktivně ovlivňovat? Rádi se učíte nové věci nebo sdílíte své zkušenosti? Plánujete založit vlastní občanskou iniciativu? Pak právě pro vás je tady škola občanské iniciativy. Neváhejte a přihlašte se - už jen do neděle 11. září!Na spadnutí
Festival ptactva
První říjnový víkend je již tradičně zasvěcen Festivalu ptactva. Udělejte si čas a pojďte spolu s ornitology z České společnosti ornitologické  pozorovat ptáky do podzimní přírody!

Zažít město jinak
Auto*mat zve na sousedské slavnosti Zažít město jinak! Můžete se těšit na koncerty, divadla, vaření na ulici, workshopy i sport. Letos už na 90 lokalitách. Již za týden můžete zažít své město jinak, nenechte si to ujít.

Sdílený prostor NESEHNUTÍ
Zajímají tě témata NESEHNUTÍ a chceš se o nich dozvědět interaktivní formou? Zajímá tě aktivismus a chceš se naučit víc o práci s médii, sociálními sítěmi nebo komunikaci? Přijeď na víkendový workshop získat nové podněty, diskutovat a setkat se s lidmi, kteří za NESEHNUTÍ stojí.

Poběž s maskou za Čisté nebe!
Víte, že běhat v zimě v Ostravě se rovná riziku vystavovat se až devítinásobně zvýšeným koncentracím rakovinotvorných látek? Vyjádřete, že vám není lhostejný stav ovzduší. Poběžte spolu s Čistým nebem 25. září v rámci ostravského RunFestu v roušce nebo plynové masce.V roce 2015 vydala asociace ekologických organizací Zelený kruh
www.zelenykruh.cz