Copy

Nezobrazuje se vám newsletter správně? Přečtěte si jednotlivé články ve Vašem prohlížeči.


Evropský parlament ratifikoval klimatickou dohodu z Paříže, ta tím vejde v platnost
 
Evropský parlament souhlasil s ratifikací pařížské klimatické dohody. Tím by měly být splněny právní podmínky (tedy ratifikace minimálně v 55 státech, které zároveň vypouštějí minimálně 55 procent emisí skleníkových plynů) pro to, aby přelomová dohoda o ukončení fosilní závislosti světa vešla v platnost.

Foto: CC BY 2.0


Dávkami pro horníky byly stvrzeny limity těžby

Vláda ve čtvrtek 6.10 rozhodla, že zaměstnanci odcházející z končícího hnědouhelného velkolomu Československé armády v Ústeckém kraji dostanou speciální sociální dávky. Asociace ekologických organizací Zelený kruh, ekologické organizace Hnutí DUHA a Greenpeace spolu s místním sdružením Kořeny Litvínov a občanskou iniciativou Limity jsme my to považují za tečku za úvahami o pokračování těžby na tomto velkolomu. Zároveň však navrhují, aby stát získal peníze na dávky vyšším zpoplatněním těžby státního uhlí a snížil neadekvátní tak miliardové zisky těžařů.
 Na spadnutí

Ekofilm - 42. Mezinárodní filmový festival
Ve dnech 13.–15. října se do Brna opět vrací mezinárodní filmový festival s tematikou životního prostředí EKOFILM. Letošní ročník je zaměřen na téma Voda a sucho. EKOFILM je jedním z nejstarších environmentálně založených filmových festivalů na světě a patří mezi oblíbené akce nejen pro odbornou veřejnost, ale i pro laické publikum se zájmem o kvalitní snímky a téma životního prostředí. 

Fórum 2000: Odvaha převzít odpovědnost
20. ročník konference FORUM 2000 se uskuteční 16. až 19. října 2016. Světoví lídři se potýkají s nedostatkem vize, odvahy rozhodovat či převzít na sebe odpovědnost. Jsou současné demokratické systémy schopné generovat skutečné politické osobnosti? Diskuze, přednášky a velmi zajímaví hosté. Více v programu.

Festival Země na Talíři 2016
6. ročník filmového festivalu Země na Talíři přináší sedm filmů, které vám prozradí fakta o zemědělských alternativách, permakultuře, o záborech půdy, produkci palmového oleje, o osivech, glyfosátu, o GMO nebo o tom, jak v roce 2050 nakrmit 10 miliard lidí. Odhalíte, jak výroba a spotřeba potravin ovlivňuje dění v blízkých i vzdálených koutech planety. Jaká je budoucnost potravin? Jaká je tvář zítřka?...Je to tvář změny?

 


V roce 2016 vydala asociace ekologických organizací Zelený kruh
www.zelenykruh.cz


 This email was sent to hynek@pratele-prirody.cz
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Zelený kruh · Lublaňská 18 · Praha 2 · Praha 12000 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp