Copy

Harouna Dembele i Sellou Blagone na plenerowym warsztacie City Bum Bum!!!

PLENEROWE WARSZTATY CITY BUM BUM Z HAROUNA DEMBELE I SELLOU BLAGONE 29.09-01.10.2017!!!
https://www.facebook.com/events/1886042848386078


Wassa Wassa Wassa!!!
City Bum Bum ma zaszczyt zaprosić na weekendowe warsztaty plenerowe djembe i afro, które poprowadzą: mistrz djembe z Burkina Faso, Harouna Dembele oraz wybitna tancerka z Wybrzeża Kości Słoniowej, Sellou Nadege Blagone.
Nie ma lepszego sposobu na otwarcie 15. sezonu działalności City Bum Bum, a zarazem na rozpoczęcie przygotowań do naszych "zimowych" warsztatów w Senegalu i w Burkina Faso na początku 2018!!!
Będą to niezwykłe, pierwsze warsztaty Harouna Dembele we współpracy z City Bum Bum oraz pierwsza wizyta w Polsce Sellou Blagone - ekscytująca okazja dla wszystkich miłośników muzyki i tańca Afryki Zachodniej!
Dodatkiem do warsztatów, które poprowadzą afrykańscy artyści będą zajęcia Wojtka Pęczka i Nory Mc Gettigan. Warsztaty artystów City Bum Bum przeznaczone są dla osób mniej doświadczonych, które nie grają i nie tańczą od lat ;) Będzie to wstęp do mistrzowskich warsztatów z Harouna Dembele i Sellou Blagone.
Poziom zajęć Wojtka i Nory wyznaczy ogólny poziom osób zainteresowanych tym blokiem warsztatów.
Wszyscy uczestnicy weekendowego warsztatu mogą wziąć udział we wszystkich zajęciach. Zajęcia z Harouna Dembele i z Sellou Blagone będą na poziomie zaawansowanym. Osoby mniej doświadczone w grze na djembe będą mogły grać podstawowy akompaniament na warsztatach Harouna Dembele. Osoby na podstawowym poziomie tanecznym mogą dołączyć do warsztatów Selou Blagone, ale w tej sytuacji wezmą udział w zajęciach zaawansowanych.
To prawdziwa uczta dla duszy i ciała: 20 godzin warsztatów w czasie weekendu w pięknym ośrodku Wytwórnia Ciszy - w kontakcie z naturą, która pozwala na nieograniczoną wolność tworzenia muzyki i tańca!
Osoby, które nie biorą udziału w warsztatach tanecznych mogą dołączyć do akompaniamentu djembe lub dundun do zajęć afro! To zawsze znakomita lekcja móc zagrać obok mistrza; grać z Harouna Dembele i oglądać jego solo do tańca - to marzenie każdego djembefola :)
UWAGA: za dodatkową opłatą możliwe będzie również zorganizowanie warsztatów gry na balafonie!
MIEJSCE:
Warsztaty odbędą się znanym i cenionym ośrodku Wytwórnia Ciszy w Brzozówe pod Uniejowem w bezpośrednim sąsiedztwie łąk, lasów i słynnych uniejowskich gorących term. Pokoje przeznaczone są dla dwóch, trzech bądź czterech osób. Za dodatkową opłatą możliwe jest wynajęcie pokojów pojedynczych.
W piątek 29.09 o godz. 20 rozpocznie się kolacja otwierająca plener. W sobotę 30.09 podane zostaną śniadanie, obiad i kolacja, a w niedzielę 01.10 - śniadanie i obiad;
Strona ośrodka Wytwórnia Ciszy: www.wytworniaciszy.pl
KOSZT:
Przed 20 sierpnia - 550 zł (z tego 200 zł depozytu)
Po 20 sierpnia - 600 zł (z tego 250 zł depozytu)
Końcowa cena uzależniona jest od wybranego pokoju i może wahać się +/- 10 zł za noc.
Im szybciej zarezerwujecie miejsca, tym lepszą cenę będziecie mieć!
KONTAKT I ZAPISY:
cbbensemble@gmail.com

BIOGRAFIE ARTYSTÓW:
Harouna Dembele - urodził się w Bobo Djoulaso w Burkina Faso w rodzinie griotów. Od najmłodszych lat inicjowany był w grę na tradycyjnych instrumentach kultury Mandinka i kształtowany na artystę-strażnika artystycznego dziedzictwa Afryki Zachodniej. W 1991 r. dołączył do zespołu Djolm i razem z nim po raz pierwszy występował w Europie. W 1994 r. został pierwszym solistą legendarnej formacji "Yelemba d'Abidjan" z Wybrzeża Kości Słoniowej. Po rozwiązaniu grupy w 2004 r. stworzył własny zespół: "Troupe Parissi", do którego zaprasza utalentowanych artystów z Burkina Faso i z Wybrzeża Kości Słoniowej. Od tego czasu, jako niekwestionowany mistrz djembe, występuje i naucza na całym świecie. Harouna Dembele to obecnie jeden z najbardziej pożądanych i rozchwytywanych djembefola na świecie.

Sellou Nadege Blagone - od wczesnych lat inicjowana w tradycyjne tańce Wybrzeża Kości Słoniowej na początku swej artystycznej drogi występowała z różnymi grupami taneczno-muzycznymi w Abidjan, m.in. ze znaną formacją Kavochia. Następnie dołączyła do Narodowego Baletu Wybrzeża Kości Słoniowej, gdzie stała się pierwszą tancerką występującą w legendarnych maskach Zaouli i Flali, aby wkrótce pełnić również funkcję asystentki pierwszego cheoreografa zespołu.
Po przyjeździe do Europy Sellou Blagone miała okazję współpracować na scenie z tak wielkiimi artystami, jak Papa Wemba czy Salif Keita i szybko wzbogaciła swój warsztat o nowe inspiracje, takie jak: taniec współczesny, afro-jazz, hip-hop i wiele innych elementów. Artystka jest obecnie jedną z najciekawszych tancerek nurtu afro, o czym świadczą zaproszenia na warsztaty, jakie spływają do niej z całego świata: od Japonii po Amerykę Południową. W jej warsztatach tanecznych grają zawsze wielcy mistrzowie djembe.

Wojtek Pęczek (aka Mamady Keita de Pologne) - twórca City Bum Bum, najstarszej w Polsce szkoły muzyki i tańca Afryki Zachodniej oraz założyciel i lider CBB Ensemble, najdłużej działającego w kraju zespołu specjalizującego się w szeroko pojętym nurcie afro. Wspólnie z Norą Mc Gettigan, od wielu lat organizator Nocy Żywych Bębnów - największego w kraju festiwalu muzyki afrykańskiej, a także corocznych międzynarodowych warsztatów muzyki i tańca w Abene w Senegalu. W pracy pedagogicznej, przy poszanowaniu tradycji zachodnioafrykańskich rytmów i kultury djembe słynie z charyzmy i wyjątkowej umiejętności wydobycia z muzyki czystej radości, która otwiera i jednoczy ludzi. O inspirującej sile spotkania z Wojtkiem niech świadczy fakt, że wiele osób, które miały okazję uczyć się pod jego okiem, dzisiaj zajmuje się instruktażem gry na djembe.
Afryka jest jego drugim, choć pod wieloma względami - pierwszym domem. Szanowany i traktowany jak rodzina przez największych mistrzów i wirtuozów muzyki djembe, nosi nazwisko: Mamady Keita de Pologne. Na polu rodzimej branży muzycznej, m.in. zdobywca Platynowej Płyty za współpracę z Melą Koteluk.

Norah Mc Gettigan - od 10 lat członkini CBB Ensemble, w którym tańczy i gra na balafonie; instruktorka afro w City Bum Bum. Od 2007 r. regularnie podróżuje do Afryki Zachodniej, gdzie rozwija swoją wiedzę i doświadczenie tańca i muzyki. Miała okazję uczyć się m.in. w Gwinei pod okiem artystów dwóch znakomitych baletów: Les Ballets Africaines oraz Surakata Ballet. Norah jest na co dzień reżyserką filmową i wykładowczynią w łódzkiej Szkole Filmowej, a taniec i muzyka stały się ważną i nieodzwoną częścią jej artystycznej drogi. Znana za swoje wielkie serce, które jako instruktorka wkłada w pracę pedagogiczną. Wspólnie z Wojtkiem Pęczkiem stworzyła "Noc Żywych Bębnów", największy i najstarszy w Polsce festiwal muzyki i tańca Afryki Zachodniej.
City Bum Bum School Of West African Percussion & Dance
Pasaż Schillera, LDZ Poland
Email Marketing Powered by Mailchimp