Copy

City Bum Bum zaprasza na plenerowe warsztaty w Świętokrzyskim Ogrodzie Inspiracji!!!

PLENEROWE WARSZTATY CITY BUM BUM 08-10.03.2019!

City Bum Bum wraz ze Świętokrzyskim Ogrodem Inspiracji u Przybyszów gorąco zapraszają na plenerowy weekend muzyki i tańca Afryki Zachodniej w dniach 8-9-10 marca 2019 – w magicznej przestrzeni Ani i Jacka Przybyszów! 

Świeżo po powrocie z corocznych międzynarodowych warsztatów City Bum Bum organizowanych w Gwinei i w Senegalu pod koniec lutego przyszłego roku, będziemy szczęśliwi móc podzielić się z Wami energią i światłem Afryki! Choćby z tego powodu – i wielu innych też – będzie to szczególny, energetyczny czas. 

Jeśli pociąga Was taniec, (ale macie pietra i nie podejmujecie się próby), to najlepszy moment żeby wziąć udział w naszych warsztatach i zacząć afrykańską przygodę w ciepłej, przyjaznej atmosferze. Nie ma nic lepszego niż taniec z muzyką na żywo. 

Z kolei zajęcia bębniarskie będą doskonałą okazją do rytmicznego rozwoju dla miłośników muzyki i tańca, jak i dla tych, którzy uważają,  że nie mają poczucia rytmu. Bardzo mocno polecamy zajęcia bębniarskie, a przekonacie się o  ich wielopłaszczyznowej  efektywności. 

GDZIE: Świętokrzyski Ogród Inspiracji u Przybyszów, Andruszkowice 60, 27-650 Samborzec: www.swietokrzyskiogrodinpiracjiuprzybyszow.pl

KIEDY: od kolacji 8 marca w piątek do obiadu 10 marca w niedzielę;

ZAPISY: djembe@citybumbum.pl

KOSZT:  420 zł przed 8 lutym 2019 i 460 zł po 8 lutym 2019;


BIOGRAFIA:

WOJCIECH PĘCZEK - BĘBNY (DJEMBE)

Wojtek Pęczek - z wykształcenia politolog, z zawodu i z zamiłowania muzyk -multiinstrumentalista, artysta, animator kultury - swoją przygodę z etnicznymi instrumentami perkusyjnymi rozpoczynał w 1998 r. w Irlandii pod okiem Brendana Perry'ego z legendarnej formacji Dead Can Dance. Naukę zachodnioafrykańskiej sztuki perkusyjnej kontynuował u boku światowego mistrza Djembe, Mamady'ego Keita z Gwinei. Wiosną 2003 r. powstała pierwsza w Polsce szkoła bębniarska "City Bum Bum" z siedzibą w Łodzi, która szybko zdobyła status kultowej i zaczęła przyciągać ludzi z całego kraju. Wojtek jest cenionym mówcą, inspiratorem, trenerem i ekspertem zapraszanym na szkolenia firmowe w celu integrowania i motywowania ludzi. Zdobywca Platynowej Płyty za współpracę ze znaną polską piosenkarką, Melą Koteluk. 

Parę słów od Wojtka dla uczestników:

"Kiedy w 2001 r. po raz pierwszy miałem okazję poznać osobiście wielkiego mistrza djembe, Mamady'ego Keita z Gwinei, ten - z nieznanego bardziej mi powodu podszedł do mnie i powiedział słowa, które od tamtej pory są ze mną zawsze: "Widzę w Tobie radość i słyszę w Tobie muzykę. Pamiętaj, aby zawsze te dwie rzeczy były ze sobą nierozerwalnie związane. Kiedy w muzyce nie ma radości, dla nas (mistrzów djembe) - nie ma ona sensu. Kiedy dawać będziesz innym ludziom muzykę i radość, wtedy dawać będziesz samego siebie". Kilka lat później podczas pobytu w Fissadou w regionie Hamanah w Gwinei starszyzna wioski nadała mi uroczyście tytuł syna wioski i afrykańskie nazwisko: Mamady Keita. Słowa mistrza i mojego imiennika zarazem stały się dla mnie wtedy jasne. Jeszcze przed spotkaniem z wielkim Mamadym, mój inny mentor, Brendan Perry z legendarnego zespołu Dead Can Dance powiedział mi pewnego dnia w Irlandii: "Nie ma potrzeby, aby życie traktować z wielką powagą. Ale muzykę - jak najbardziej". Wielcy artyści i mistrzowie, których miałem szczęście poznać w swoim życiu spowodowali, że poszedłem drogą, na której rozwijam autorski program nauczania. Muzyka jest w nim kluczem do opowiadania o życiu i przede wszystkim - do bycia z innymi ludźmi. W tym współistnieniu najważniejsze jest dla mnie, aby dzielić się z innymi ludźmi autentyczną, czystą energią serca. W czasie warsztatów chcę przekazać rzeczy, które pomogą Wam odnaleźć w sobie energię i radość, być uważnym liderem i budować inspirujący zespół."

https://www.facebook.com/citybumbum/

https://www.facebook.com/lepszastronaintegracji/

https://www.facebook.com/CBBEnsemble/

www.citybumbum.pl

www.lepszastronaintegracji.pl

NORAH MC GETTIGAN – AFRO DANCE

Urodzona w północno-zachodniej Irlandii, Norah Mc Gettigan zawodowo jest reżyserką filmową. Oprócz filmu jej wielką pasją jest muzyka i taniec Afryki Zachodniej. Norah jest tancerką i balafonistką w znanym zespole CBB Ensemble, który wykonuje tradycyjną muzykę afrykańską. Artystka zajmuje się zachodnioafrykańskim tańcem od czasu swojej pierwszej podróży do Gwinei Konakry w 2007 r. Norah pobierała nauki od wybitnych solistek Les Ballets Africains oraz Ballet Sourakhata, a także pracowała z takimi osobowościami sceny afro dance, jak Bobzi Record, (Gwinea), Aminata Sanou, (Burkina Faso), Seny Bangoura, (Gwinea), Oumar Ouattara, (Cote d’Ivoire), Sellou Blagone, (Cote d’Ivoire), Landing Mane (Senegal), Norma Schulz (Niemcy/Australia).

Norah prowadzi obecnie regularne cotygodniowe zajęcia afro dance dla ludzi z różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania, a także występuje z zespołem CBB Ensemble.

Razem z Wojtkiem Pęczakiem, (założycielem City Bum Bum), stworzyli "Noc żywych bębnów", coroczną wielką uroczystość muzyki zachodnioafrykańskiej w Polsce. Od 2010 roku, organizują wyjazdy, (warsztaty taneczne i bębniarskie) do Senegalu. 

https://www.facebook.com/Afro-Dance-City-Bum-Bum-1424144131159027/

https://www.facebook.com/CBBEnsemble/

Parę słów od Nory dla uczestników:

Można powiedzieć, że tradycyjny taniec zachodnioafrykański jest jednym z głównych czynników jakie wpłynęły na kształt wszystkich współczesnych form tańca. 

W Afryce Zachodniej, taniec jest nieodłączną częścią życia codziennego. Dzieci od urodzenia noszone są na plecach swoich matek i podczas lokalnych uroczystości dzieci automatycznie poruszają się w rytmie muzyki. Ich filozofia jest prosta: jeśli masz serce które bije, masz też i rytm, a więc masz wszystko co potrzebne jest do tańca. Wniosek: powinieneś tańczyć.

Każdy taniec ma określone znaczenie i tradycyjnie przypisany był do uroczystości podczas której można go było wykonywać. Jednak czasy się zmieniły i możemy obserwować przemianę tradycyjnych form na nowe style tańca i ich rozprzestrzenianie się po całym świecie. Dlatego zapraszamy Cię do ponownego połączenia się z korzeniami i doznania niezapomnianego zastrzyku czystej, pozytywnej energii. 

To niepowtarzalna okazja, aby tańczyć przy zachodnioafrykańskiej MUZYCE NA ŻYWO!

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU OD CITY BUM BUM!!!

City Bum Bum West African Percussion & Dance
Schiller's Passage, LDZ PL
Email Marketing Powered by Mailchimp