Copy

City Bum Bum zaprasza w kolejną podróż życia do Afryki Zachodniej!!!

MUZYCZNO-TANECZNE WARSZTATY CITY BUM BUM W SENEGALU!!!


Tegoroczny staż będzie ekscytującą i pełną świeżości wyprawą do serca zachodnioafrykańskiej kultury w towarzystwie mistrzów i mistrzyń nowej generacji: djembefoli i djembefolette przyszłości oraz instruktrów tańca najwyższej światowej klasy!
Podróże z CBB do Senegalu nigdy nie pozostawiają zawodu; zostają za to na długo w sercu i w pamięci! Dwa tygodnie w magicznej wiosce Abene nad oceanem to dwa tygodnie kontaktu z rajską przyrodą i z niesamowitymi otwartymi ludźmi. To czas twórczej pracy: muzycznej i tanecznej, ale też niesamowitej zabawy i totalnego relaksu. Abene slusznie cieszy się opinią miejsca, gdzie kompletnie można się odłączyć od hałasu cywilizacji i przypomnieć sobie, co w życiu jest tak naprawdę ważne! ♥ Uczestnicy warsztatów wracają z nami rokrocznie i na pewno będą usatysfakcjonowani także tym razem! W czasie wyjazdu czeka nas wiele szczególnych wydarzeń!!!
To będzie już siódmy (!) zorganizowany wyjazd City Bum Bum do Abene w regionie Casamance na południu Senegalu. Nasze warsztaty są zawsze hitem a w tym roku – będzie jeszcze lepiej!
City Bum Bum ma wielką przyjemność zaprosić na swój coroczny zimowy warsztat w Senegalu!

Instruktorzy:

DJEMBE:
Melissa Hie, (Francja/Burkina Faso)
Ba Mamadou Sambou aka Bibiche Sambou Toure, (Senegal/Hiszpania)
DANCE:
Fatou Samb, (Dakar, Senegal) / Taniec sabar
Oumar Sylla, (Conkary, Gwinea) / Baletowy taniec z Gwinei
Sory Traore, (Sangbarala, Gwinea) / tradycyjny taniec z regionu Hamana

Program warsztatów:

WARSZTATY PERKUSYJNE:
DJEMBE – 20 godzin
SABAR – 10 godzin
TANIEC:
Taniec z Gwinei – 15 godzin
Taniec sabar i inne lokalne tańce z Senegalu – 15 godzin
PLUS warsztat Bougarabou dla wyszytkich, (djembe i taniec)

WAŻNE INFORMACJE:

KIEDY: 20.01.2019 – 03.01.2019
GDZIE: Abene, Senegal
KOSZT: 800 EURO – (cena nie obejmuje przejmuje przelotu i wizy)
zaliczka do 15 listopada - 350euro. (bezzwrotna)
ZAPISY: cbbensemble@gmail.com

PRZELOT I DOJAZD:
City Bum Bum nie bierze odpowiedzialności za zakup biletów lotniczych oraz ubezpieczenia dla uczestników wyjazdów. Oczywiście służymy pomocą i radą przy wyborze biletów, ale zakup biletów i związane z nim formalności pozostają w gestii zainteresowanych osób.
Wszystkim uczestnikom warsztatów w Senegalu polecamy loty do Banjul w Gambii, gdzie zawsze podróżujemy i skąd mamy łatwy dojazd na miejsce obozu w Abene. Zachęcamy do skorzystania z internetowej wyszukiwarki www.skyscanner.com – tam znaleźć można najdogodniejszą dla siebie opcję podróży.
Jednocześnie zapewniamy transport z lotniska po przylocie oraz z powrotem.

Loty sprawdzić można tutaj:
www.skyscanner.com
Możecie również skorzystać z czarterowanych lotów Rainbow Tours z Warszawy do Banjul, ale wtedy przybędziecie do Banjul 2 dni przed spotkaniem całej grupy. Jeśli ktoś chce w ten sposób zrobić, chętnie pomożemy z znalezieniu noclegu i osoby do pomocy na miejscu, ale koszty pozostają po stronie osoby zainteresowanej.

 
WIZA:
City Bum Bum zachęca uczestników do zapoznania się przed podróżą z wymogami wizowymi.
Dla osób z Polski nie ma konieczności posiadania wizy do Gambii i Senegalu w przypadku pobytu nieprzekraczającego 90 dni. Paszport musi mieć ważność minimum 6 miesięcy od momentu przekroczenia granicy z Gambią i z Senegalem.

BIOGRAFIE ARTYSTÓW:

MELISSA HIE - DJEMBE

 
Melissa Hie dała się już poznać polskiej publiczności podczas ostatniej edycji Nocy Żywych Bębnów w czerwcu w Łodzi, podbijając z miejsca serca widowni swoim nieziemskim talentem, osobowością i prezencją sceniczną. Jako perkusistka i tancerka, Melissa Hie jest założycielką znanego zespołu Benkadi z Bordeaux we Francji. Przygodę z tradycyjnymi instrumentami – balafonem, barra i djembe – rozpoczęła w wieku 9 lat pod okiem swojego taty. Wkrótce miało okazać się, że serce artystki zdobędzie bęben djembe, któremu poświęciła wieloletnią pracę, stając się najwytrawniejszą kobiecą djembefola w Europie i na świecie. W ramach zespołu łączy różne gatunki i inspiracje, traktując perkusjonalia jako pomost łączący odmienne muzyczne światy: przechodząc płynnie od popu do electro, uwielbia zaskakujące mariaże stylistyczne. W celu poszerzenia techniki gry na djembe zaczęła grać na congach, uzyskując własny, melodyczny styl rozpoznawalny od pierwszych dźwięków. Kariera Melissy, niemożliwa bez inspiracji ze strony taty, jest pięknym przykładem, jak afrykańska diaspora rozsiana po świecie nie zapomina o swoich korzeniach i przyczynia się do rozwoju kultury.

BA MAMADOU SAMBOU aka BIBICHE - DJEMBE
Ba Mamadou Sambo – znany pod pseudonimem artystycznym Bibiche – urodził się w Abene w Senegalu w rodzinie o tradycjach muzycznych, które kontynuuje za swoim ojcem (twórcą Lamine Sambou Makumba Beat) oraz dziadkiem, założycielem i dyrektorem artystycznym Limbo Ballet. Wszyscy artyści reprezentujący trzy różne generacje osiedli na stałe w Hiszpanii.
Od najmłodszych lat Bibiiche poświęcił swoją duszę i swoje ciało afrykańskiej muzyce i tańcu. Jako dziecko i nastolatek pobierał nauki i grał u boku mistrzów perkusji z Casamance, takich jak Malo Sonko, Ansoumana Diedhiou i Yaya Lord Diabang.
W wieku 14 lat dołączył jako tancerz do baletu Dimbaya, po czym dwa lata później przeprowadził się na stałe do Saragossy w Hiszpanii, gdzie dołączył do ojca i dziadka. Razem z nimi występował w roli muzyka i tancerza w Makumba Beat. Wkrótce też rozpoczęłą się kariera perkusyjna Bibiche'a, kiedy to założył swój pierwszy autorski zespół, Aruma Percussion. Szybko też stał się jednym z najbardziej obiecujących talentów muzycznych w świecie afrykańskich bębnów w Hiszpanii. Przemożny wpływ na rozwój muzyczny artysty wywarli nie tylko ojciec i dziadek, ale też wielcy mistrzowie zachodnioafrykańskiej perkusji: Babara Bangoura Fakoly, Adama Bilorou Dembele, Baba Toure, Harouna Dembele, Lamine Camara, Cece Koly czy Miguel Gonzalez.
Bibiche jest multi-instrumentalistą: gra na korze, balafonie, zestawie perkusyjnym i na gitarze. Djembe pozostaje jednak pierwszym i najważniejszym środkiem wyrazu muzyka, który pełni funkcję solisty w zespołach: Makumba Beat, Aruma Percussion, Afo Fare oraz macierzystym projekcie – Kawadeni.
Artysta mieszka obecnie w Kraju Basków; naucza gry na zachodnioafrykańskiej perkusji w Hiszpanii i w Europie.Często usłyszeć go też można grającego gościnnie w czasie warsztatów tańca afro prowadzonych przez światowej klasy instruktorów: Marie Toure, Laetitia Rudy Bonnemain, Sellou Blagone, Evelyne Mambo, Bebe Youla i Mama Adama (Sewa Kan).

FATOU SAMB - SABAR DANCE / SENEGALESE DANCE
Fatou Samb, urodzona w Grand Dakar kochała taniec od zawsze, aż w końcu stał się jej profesją. Stało się tak w znakomitej mierze dzięki wybitnemu senegalskiemu artyście, Germaine Acogny. To pod jego wpływem Fatou zrozumiała, że taniec będzie jej przyszłością. Dzisiaj w wieku 41 lat – będą matką samotnie wychowującą dwoje dzieci – artystka ma jedno marzenie: dorównać talentem do poziomu swojego mistrza... albo nawet pójść jeszcze dalej!
W 1997 r. Fatou Samb dołączyła do baletu Sinomew, aby zgłębić tańce afrykańskie wywodzące się z różnych tradycji, ze szczególnym akcentem położonym na kulturę taneczną Senegalu. W 2000 r. zaczęła interesować się tańcem współczesnym i dołączyła do jazzowego baletu ARTEA Marianny Niox. W 2001 r. została tancerką i asystentką przy produkcji znanego show Cie KAKAT'ART (Contemporary African) pod dyrekcją Djibril Diallo. Przedstawienie zostało wyreżyserowane w Dakarze, a artyści zjeździli z nim cały Senegal i wiele krajów Europy. Od tego czasu Fatou Samb współpracowała z wieloma grupami tanecznymi i artystami reprezentującymi wiele różnych nurtów współczesnego tańa; ukończyła też półroczny kurs w Państwowej Szkole Sztuk Pięknych w Dakarze. Obecnie działa regularnie z grupą Jantbi Jigeen (przy słynnej l'Ecole de Sables w Toubab Dalaw) pod dyrekcją Germaine i Patrika Acogny; z baletem Sinomew pod dyrekcją Thiouna Ndiaye Rose i Mariama Ngone; wreszcie – z prowadzonym przez siebie baletem Diome-Fe. Jest również pomysłodawczynią i organiztorką festiwalu NJAFANE.
W macierzystym balecie Fatou Samb “Djome-Fe” grupa artystów promuje idee społeczno-kulturowe, ekonomiczne i artystyczne, którym przyświeca za cel uczynienie sztuki afrykańskiej, w szczególoności kultury tanecznej przystępnej zarówno dla mieszkańców Afryki, jak i ludzi z innych części świata.

SORY TRAORE - TANIEC Z HAMANA/ (GWINEA)
Sory Traore urodził się i wychował w Sangbarala w pn.-wsch. Gwinei, w rodzinnej wiosce legendarnego mistrza djembe Famoudou Konate – w kolebce muzyki i kultury Malinke. Sory mieszka obecnie w stolicy Gwinei, Konakry, gdzie od kilku lat jest tancerzem podstawowego składu znakomitego baletu Sourakhata. Specjalnością artysty są tradycyjne wioskowe tańce, będące esencją kultury Afryki Zachodniej, m.in. Dunumbe, Kassa, Dja, Fefo i wiele innych. Sory nauczać będzie pięknej kultury swoich korzeni w Abene w Senegalu.

OUMAR SYLLA - TANIEC WSPÓŁCZESNY CONAKRY/GWINEA
Oumar Sylla urodził się w Gwinei, ale od kilku lat mieszka w Senegalu, gdzie pracuje jako tancerz i muzyk. Artysta dał się poznać w Abene jako fantastyczny nauczyciel tańca, co przysporzyło mu grono rozentuzjazmowanych studentów z różnych części świata. Oumar uczy z wielką cierpliwością i otwartością, zwracając uwagę na indywidualne możlwości studentów. Posiada rozległą wiedzę w repertuarze tańców grup etnicznych Susu i Malinke.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/175476136662665 - tu na bieżąco dodajemy wiele informacji o nadchodzącym wyjeździe. Zapraszamy! <3
City Bum Bum West African Percussion & Dance
Pasaż Schillera, LDZ PL

 
Email Marketing Powered by Mailchimp