Copy
Jiné Vize 2013 SOUTĚŽ JINÉ VIZE 2013 - OPEN CALL

Kurátorem pro rok 2013 je vizuální umělec, pedagog a člen umělecké skupiny Rafani David Kořínek.

Přijměte prosím výzvu k přihlášení vašich pohyblivých obrazů do 7. ročníku soutěže Jiné vize. Jiné vize si kladou za cíl mapovat dění na poli tvorby pohyblivých obrazů filmu a videa v České republice a soustředí se na hraniční formy na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu. Výběr každého ročníku je unikátní díky rozdílnosti zájmu kurátorů, kteří volí finálních deset děl nominovaných do soutěže.

V předešlých letech byli kurátory soutěže Martin Fišr, Přátelský film, Lenka Dolanová, Sylva Poláková, Pavel Ryška a Dušan Zahoranský.

Festivalová porota je zásadně mezinárodní – v předešlých letech byli mezi porotci Marin Arnold, Ivan Ladislav Galeta, Pip Chodorov, Constant Dullaart, Stanislav Ulver nebo Gabriele Jutz.

Hlavními kritérii pro účast v soutěži je, aby se dala díla promítnout v kinosále a nebyla starší osmnácti měsíců.

Do soutěže mohou svá díla přihlašovat jak profesionálové, tak amatéři.

Svá díla můžete přihlašovat do půlnoci 30. 10. 2013 prostřednictvím on-line formuláře na našem webu.V EDICI PAF VYCHÁZÍ

HUDEC, Zdeněk (ed.): Genderové stereotypy v animované tvorbě Walta Disneyho: Ideologie, queer a diskurzivní analýza. Olomouc: Pastiche Filmz, 2012.

Chceš proniknout do tajemství Disneyho "cracku pro pětileté"?  Zajímá tě stereotyp krásy?  Chceš se mj. dozvědět, jak souvisí sexuální orientace s ideologií?  Pak čti kolektivní monografii  Genderové stereotypy v animované tvorbě Walta Disneyho: Ideologie, queer, diskursivní analýza, která promlouvá ke čtenáři jasnou řečí a nebere si servítky před animovaným hrdiny našeho dětství.


Publikace vychází v české i anglické verzi a brzy bude dostupná k objednání (budeme informovat).


> více v novince na webu


PAF DOPORUČUJE

V. SLÁMOVÁ & J. J. STEREC / JEDNA DOBRÁ ZE STA ŠPATNÝCH ZPRÁV

/ Olomouc Vitrína Deniska
/ 20.9. - 17.10. / 19. 9. 2013 vernisáž
/ instalace / obřad / diskuse
prezentace / DJ set

FESTIVAL VZÁŘÍ

/ Olomouc 24.–28. 9. 2013 /
Soutěžní projekce evropských
videomapping týmů a přehlídka
světelného designu.


PAF TRAVEL

CROSSTALK VIDEOART FESTIVAL
/Budapešť 13.–15. 9. 2013/

PAF navázal partnerství s maďarským festivalem Crosstalk, pro jehož letošní program připravil tři programová pásma videí. Jako speciální host PAFu zde svou videotvorbu představí Petr Krátký. \ více...


25 FPS
/Zagreb 26.–29. 9. 2013/

PAF se letos vydává do chorvatského Zagrebu navštívit tematicky spřízněný festival 25 FPS. 25 FPS podporuje výrazné originální koncepty, pokrokové ať již tematicky, ideově nebo esteticky, a také díla, která udržují tradici avantgardy a experimentálního filmu. \ více...


PAF NA KONCI LÉTAOstopovice 2013 / V rámci tradičního bienále uspořádal PAF v Ostopovicích u Brna audiovizuální večírek. Informace a dokumentaci z poslední prázdninové akce můžete sledovat v článku na našem webu, PAF Flickru, YouTube nebo fotogalerii na Facebooku.


Přehlídka animovaného filmu
+ www.pifpaf.cz
info@pifpaf.cz
► +420 728 175 709


+ facebook.com/PAFolomouc
+ twitter.com/PAFolomouc
+ gplus.to/PAFolomouc
+ pinterest/.com/PAFolomouc
+ theartstack/exhibition/PAF2012
+ vimeo.com/PAFolomouc
+ youtube.com/PAFolomouc

Like Jiné vize 2013 – open call on Facebook  Send Jiné vize 2013 – open call to friends on Facebook  comment on Jiné vize 2013 – open call    share on Twitter   Google Plus One Button
přeposlat e-mail dále
Sdílet mail v těchto službách: