Copy

PAF 2012 nabídne festivalovým návštěvníkům 7 následujících sekcí:
Animace urbanismu | PAF Rewind: Net Art | Živá animace | Jiné vize | PAF Kult | Konvikt Resident & PAF Art | Aport animace

PAF 2012 Živá animace

Programová sekce Živá animace se systematicky od roku 2007 věnuje představování a interpretaci audiovizuálních projektů, které vznikají během samotné prezentace – tj. za přítomnosti tvůrců a diváků. Pohyblivý obraz je v takových případech doslovně oživován (animován) v různých prostorech prezentace, kde vznikají prostřednictvím animačních postupů události podobné projekci filmu, koncertu nebo divadlu. Rok 2012 se stal pro dramaturgii Živé animace tématem ke sledování aktuálních tvůrčích počinů a různorodosti technologických přístupů od performance s 16mm filmem (Metamkine, FR), přes živě programovaný obraz (Lasonick & KOF, CZ) až po význam tmy během koncertu v kině (Mark Fell, GB). Program Živé animace bude letos poměrně unikátně interpretován samotnými umělci, kteří ve většině případů budou na PAFu představeni prostřednictvím více výrazových pozic ve své tvorbě.
>> celý text na webu

// Akreditace

Je spuštěna on-line akreditace na 11. ročník PAFu, která bude spolu s možností bezhotovostních plateb probíhat do 3. prosince 2012, po tuto dobu je cena zlevněna.
+ info     + on-line formulář/// ŽIVÁ ANIMACE PORTRÉTY


MARK FELL (GB)
MARK FELL (GB)
Britský vizuální umělec a představitel elektronické hudební scény v oblasti nakládání se syntetickým zvukem je ve svých přístupech ovlivněn například tradicí experimentálního filmu, videoartu a zvukovou analýzou, čemuž se věnoval již během svého studia na konci 80. let na polytechnice v Sheffieldu. V počátečních tvůrčích přístupech bylo pro Marka Fella klíčové například setkání s tvorbou kanadského filmaře a vizuálního umělce Michaela Snowa.
>> více na webu


METAMKINE (FR)METAMKINE (FR)
Pokud můžeme expanded cinema považovat za žánr, jeho dlouho zářící hvězdou by byli právě Metamkine. Skupina započala svou existenci v roce 1987, kdy se v Grenoblu spojily síly filmařů Christopha Augera a Xaviera Quérela a hudebníka Jérôma Noetingera. Od počátku šlo o více než pouhou projekci doprovázenou živým zvukem. Metamkine považují audiovizuální představení za specifický žánr - improvizaci, ve které má zvuk i obraz rovnocennou úlohu.
>> více na webu
Like PAF 2012 – Živá animace; M. Fell, Metamkine on Facebook  Send PAF 2012 – Živá animace; M. Fell, Metamkine to friends on Facebook  comment on PAF 2012 – Živá animace; M. Fell, Metamkine    share on Twitter   Google Plus One Button
přeposlat email dále
/// PAF DOPORUČUJE: Nový Pjoniho videoklip Chasm od Jana Šrámka a Martina Búřila Pjoni - Chasm

/// PAF DOPORUČUJE: Ink Midget - Re-Leave Ink Midget - Re-Leave

/// PAF DOPORUČUJE: K. Mikesková – KIKUČI KEIGETSU K. Mikesková – KIKUČI KEIGETSU

V olomoucké Vitríně Deniska je ke zhlédnutí instalace Karolíny Mikeskové s názvem Kikuči Keigetsu (14. 11. – 3. 12. 2012). Jedním z výrazných témat, jež se objevuje v tvorbě Karolíny Mikeskové, je téma uměleckého díla a jeho vnímání. Inspirace konkrétní malířskou kompozicí se stala východiskem také pro instalaci, kterou Karolína připravila pro Vitrínu Deniska. K navození výsledného dojmu využila výrazové prostředky okolního prostředí. Inspirovala se aranžováním výloh, zapomenutým, přesto stále živým povoláním, které dává prostor kreativitě, ale stejně tak se řídí určitým systémem, vlastními pravidly. Vitrína se prostřednictvím Karolíniny instalace nenápadně zařadila mezi ostatní výlohy na rušné Denisově třídě. Kolemjdoucím může připomínat výkladní skříň galanterie, abstraktní malířskou kompozici nebo krajinu s vodopádem. Autorka tak možná mimoděk vyžaduje od diváka stejný přístup, jenž uplatňuje ve své práci. Tím je nenápadné, ale bystré pozorování.

Sdílet mail v těchto službách: