Copy
Měsíční přehled novinek z ICM Prostějov.
Nezobrazuje se Vám zpravodaj správně? Podívejte se na něj v novém okně prohlížeče.

Březen 2019

Změny v otevírací době v březnu

 
V pondělí 4. března bude v ICM Prostějov probíhat kreativní dílna
– nebude možné využít přístup na počítač.

Případné další změny najdete vždy na našem webu.

Akce ICM v březnu

Tvořivá dílna - Jarní květináče


V pondělí 4. března bude pro vás od 14.00 nachystaná březnová tvořivá dílna, během které se pustíme do jarního zdobení květináčů. Květináč si můžete přinést vlastní, ale pár jich bude k dispozici i na místě.
Na vyzkoušení bude nachystáno několik obalových technik – svému květináči můžete dát např. džínový nebo provázkový kabátek. 
Více info

Promítej i ty! - Co se nenosí


Máte rádi dokumenty? Na úterý 5. března v 17.00 hod. chystáme naše první promítání z cyklu „Promítej i ty!“ Zahajujeme filmem „Co se nenosí“. Při pátrání ve stopách módního průmyslu, od obchodních řetězců až k asijským velkovýrobnám, si estonská módní návrhářka Reet Ausová ověřuje, jak je nadprodukce oblečení dlouhodobě neudržitelná, jak hazarduje se zdravím lidí a neúměrně plýtvá zdroji celé planety.
Po filmu bude následovat beseda s Mgr. Adélou Píchovou, která se mimo jiné věnuje udržitelné módě a sociálnímu podnikání. V roce 2016 na rodičovské dovolené založila značku APOLO a vyzkoušela si tak následovat trendy pomalé módy v praxi.
Více info

Noc s Andersenem


ICM Prostějov zve všechny děti ve věku 6–11 let na tradiční Noc s Andersenem v prostorách Cyrilometodějského gymnázia, která se uskuteční v pátek 29. března 2019. Letos na nás čeká večer plný her, zábavy a tvoření s Ferdou mravencem. Uzávěrka přihlášek je v pondělí 25. března
Více info

Průkazy ISIC Scholar, ISIC a ITIC


Chcete využívat slevy a výhody, které vám zajistí průkazy ISIC Scholar (žáci), ISIC (studenti) nebo ITIC (pedagogové) – v Prostějově, na cestách v ČR i v zahraničí? Kartu si můžete vyřídit v ICM Prostějov, Komenského 17, a to pouze v úterý od 12.00 do 16.00 hod. Informace o tom, co potřebujete k vyřízení karty, a případné změny naši otevírací doby najdete na našem webu. Více info

Výběr z aktualit na webu ICM

Zlaté dítě - Sdílej radost ze čtení


Výroční cena Zlatá stuha je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce. Existuje již více než 20 let a představuje jedinou cenu v České republice zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Sdílejte radost ze čtení i vy! 
Vyberte si jeden z nominovaných či oceněných titulů z uplynulých ročníků Zlaté stuhy a nechte knihu ožít - složte píseň, vytvořte vlastní ilustrace, pokračujte v příběhu, nafoťte místo, kde by se mohl děj odehrávat, apod. Uzávěrka soutěže je 31. března.
Více info

Nová publikace Erasmus+


Upozorňujeme na nejnovější vydání průvodce publikace o možnostech programu Evropské unie ERASMUS+. Publikace je zatím dostupná v angličtině a několika dalších jazykových mutacích.
Více info

IX. ročník mezinárodní dětské výtvarné soutěže „KPACAWEEK“


Pořadatelé zvou k účasti IX. ročníku mezinárodní dětské výtvarné soutěže „KPACAWEEK“. Soutěž je určena pro žáky a studenty uměleckých škol. Soutěžní práce musí být odeslány poštou do Běloruska tak, aby je organizátoři obdrželi v termínu 1. až 23. března 2019.
Více info

Co se děje na Prostějovsku v nejbližších dnech

Masopust v Prostějově


kdy: 2. března, 10.00–16.00
kde: náměstí T. G. Masaryka, Prostějov 

Jednodenní lidová akce s masopustními maskami, písničkami, lidovou zabíjačkou a komorním stylovým jarmarkem s občerstvením a s řeznickými krámky.

více info: DUHA - Kulturní klub u hradeb

Knižní bazar


kdy: 4.–30. března
kde: Městská knihovna Prostějov
 
Hledáte zajímavou knihu pro svou knihovničku? Je vám líto vyhodit knihy, které již nepotřebujete? Navštivte knižní bazar, který bude probíhat v prostorách knihovnyaž do 30. března. Můžete přinést vaše knihy, které budou zdarma k dispozici ostatním čtenářům, a sami si můžete odnést všechny publikace, které vás zaujmou.

více info: Městská knihovna Prostějov

Expediční kamera 2019


kdy: 8. března, 18.00
kde: Čechy pod Kosířem, sokolovna 

Mezinárodní filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA je celovečerní promítání filmů
o dobrodružství, divoké přírodě, poznávání nového, o extrémních zážitcích i sportech. Obvykle čtyřhodinové pásmo filmů z celého světa. Vstupné 40 Kč na osobu.

více info: Expediční kamera / Snow film fest Čechy pod Kosířem
Facebook
Twitter
YouTube
Web
Copyright © 2019 ICM Prostějov, All rights reserved.

Napište nám:
info@icmprostejov.cz

přihlásit odběr | aktualizovat odběr | odhlásit odběr


This email was sent to <<Emailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Informační centrum pro mládež Prostějov · Komenského 17 · Prostějov 79601 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp