Copy
Měsíční přehled novinek z ICM Prostějov.
Nezobrazuje se Vám zpravodaj správně? Podívejte se na něj v novém okně prohlížeče.

Listopad 2018

Změny v otevírací době ICM

  • Ve čtvrtek 8. listopadu bude mít ICM Prostějov zavřeno. Najdete nás na přehlídce středních škol Scholaris v Prostějově. Přijďte navštívit náš stánek. 
  • V pondělí 12. listopadu bude v ICM Prostějov probíhat kreativní dílna – nebude možné využít přístup na počítač.
  • Ve čtvrtek 22. listopadu bude mít ICM Prostějov zavřeno. V našich prostorách bude probíhat soutěž Dobrodružství s počítačem.

Případné další změny najdete vždy na našem webu.

Akce ICM v listopadu

Scholaris Prostějov

Na přehlídce středních škol v Prostějově – Scholaris Prostějov, potkáte ve čtvrtek 8. listopadu i naše Informační centrum pro mládež s tradiční anketou, za kterou si můžete vybrat pěknou placku, informacemi pro zájemce o studium (např. Deset kroků před rozhodnutím, Jak se přihlásím na školu, Dny otevřených dveří SŠ na Prostějovsku,…) a informacemi o nás, našich aktivitách, síti Informačních center pro mládež, síti Europe Direct, Evropské unii a mnohém dalším.
 

Kreativní dílna – Recy - věci


Máte doma prázdné plechovky, krabice, skleničky a nevíte co s nimi? Nechte se inspirovat a spolu s námi si vytvořit v pondělí 12. listopadu od 14.00 stojánky, vázičky a úložné boxy. Vyzkoušet si můžete hned několik technik. Tvoření probíhá v prostorách ICM Prostějov (studovna).

Více info

Dobrodružství s počítačem


Ve spolupráci s Cyrilometodějským gymnáziem, ZŠ a MŠ v Prostějově pořádá ICM Prostějov 22. listopadu už 14. ročník této soutěže určené pro čtyřčlenná družstva žáků 4. a 5. tříd základních škol. Délka trvání soutěže je 45 minut. Každý tým musí splnit v časovém limitu 4 zadané úkoly. Uzávěrka přihlášek, které najdete na webových stránkách ICM Prostějov nebo CMG Prostějov www.cmgpv.cz, je 7. listopadu.

Více info

Průkazy ISIC Scholar, ISIC a ITIC


Chcete využívat slevy a výhody, které vám zajistí průkazy ISIC Scholar (žáci), ISIC (studenti) nebo ITIC (pedagogové) – v Prostějově, na cestách v ČR i v zahraničí? Kartu si můžete vyřídit v ICM Prostějov, Komenského 17 v otevírací době (obvykle 12.00 až 17.00 hod). Informace o tom, co potřebujete k vyřízení karty, a případné změny naši otevírací doby najdete na našem webu. Více info

Výběr z aktualit na webu ICM

Evropa opět připomíná, že mladí mají právo na kvalitní informace


Nezávislost, dostupnost, inkluze, respektování potřeb, podpora, participace, etika, proaktivita a profesionalita jsou od poloviny října hvězdami evropské on-line kampaně, kterou za Českou republiku koordinuje Národní informační centrum pro mládež. Každý týden až do poloviny prosince bude na sociálních sítích věnován jednomu z principů Evropské charty informací pro mládež. Sledujte a sdílejte!
Více info

Křesadlo pro dobrovolníky v Olomouckém kraji


Znáte někoho, kdo dobrovolně věnuje svůj čas a energii pro druhé? Nominujte jej na cenu Křesadlo 2018, neboli cenu "pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci". Nominace můžete posílat do 31. října. 
Více info

Literární soutěž Dobrovolnictví a já


Už jen do 8. listopadu můžete posílat své soutěžní příspěvky do literární soutěže
s názvem Dobrovolnictví a já, kterou vyhlásilo Centrum Amelie v Olomouci v rámci oslav
10. výročí své existence. Soutěž není omezena rozsahem, ani žánrem. Věkově a tematicky je rozdělena do dvou kategorií: do 15 let a od 16 let. 
Více info

Umění žít spolu – konference pro středoškoláky


Chceš zjistit víc o tom, co se skrývá pod termínem "kulturní dědictví" a jaké jsou jeho podoby? Chceš zažít inspirativní cestu od utopenců k Boženě Němcové? Přijeď na konferenci pro středoškoláky, kde zažiješ besedy s hosty a mladými lidmi, kteří se snaží ovlivňovat svět kolem sebe. Přihlásit se můžeš do 12. listopadu.
Více info

Co se děje na Prostějovsku a v okolí
v nejbližších dnech

Léčivá moc bylinek IV.


kdy: středa 31. října, 17.00
kde: Kovárna Ekocentra Iris, Prostějov

Další z cyklu přednášek bylinkáře Vládi Vytáska o využití léčivých rostlin pro léčbu různých nemocí a potlačení bolesti. Téma této přednášky bude Bylinky od hlavy až k patě. Opět nás čeká ochutnávka čaje namíchaného autorem z jeho vlastních bylin. Poplatek 60 Kč/osobu. 

více info: Muzeum a galerie v Prostějově

Putování za rozzářenou dýní


kdy: středa 31. října, 17.00
kde: Základní škola, Čechy pod Kosířem
 
Tradiční lampionový průvod. Halloweenské masky vítány. Připraveny budou hry a soutěže i malé občerstvení.

více info: obec Čechy pod Kosířem

Uspávání netopýrů v Javoříčských jeskyních


kdy: sobota 3. listopadu, 10.00 a 13.00
kde: Javoříčské jeskyně

Chcete se dozvědět něco zajímavého o tajemných netopýrech? Chcete vidět netopýra zblízka? Standardní prohlídka jeskyně s průvodcem bude doplněna poutavým vyprávěním zkušeného zoologa a zakončena zajímavou prezentací. Vhodné pro dospělé a děti od 6 let. Je nutné se objednat předem na tel. 730 575 924 nebo e-mailem javoricko@caves.cz.

více info: Správa jeskyní ČR
Facebook
Twitter
YouTube
Web
Copyright © 2018 ICM Prostějov, All rights reserved.

Napište nám:
info@icmprostejov.cz

přihlásit odběr | aktualizovat odběr | odhlásit odběr


This email was sent to <<Emailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Informační centrum pro mládež Prostějov · Komenského 17 · Prostějov 79601 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp