Copy
Měsíční přehled novinek z ICM Prostějov.
Nezobrazuje se Vám zpravodaj správně? Podívejte se na něj v novém okně prohlížeče.

Říjen 2018

Otevírací doba během školního roku 2018/2019

každý všední den od 12.00 do 17.00 hod. 
Internet pro veřejnost je dostupný od 14.30 hod.
 
V pondělí 15. října bude v ICM Prostějov probíhat kreativní dílna
nebude možné využít přístup na počítač.

V době podzimních prázdnin 29. a 30. října

bude prázdninová otevírací doba 10.00 až 16.00 hodin.

Případné další změny najdete vždy na našem webu.

Akce ICM v říjnu

Kreativní dílna - Podzimní lucerna


Nechte se inspirovat a spolu s námi si vytvořte v pondělí 15. října od 14.00 hod. v naší pravidelné tvořivé dílně lucerničku, která vám doma zútulní podzimní večery. Tvoření probíhá v prostorách ICM Prostějov (studovna).
Více info

Evropská dobrovolná služba v ICM Prostějov

V ICM se můžete pravidelně setkávat i s naší dobrovolnicí z Rumunska. Maria připravuje pro zájemce setkání spojené s konverzací v anglickém jazyce, setkat se s ní můžete během kreativních dílen a na dalších akcí, které pro vás připravujeme. Sledujte naše webové stránky, kde najdete aktuální nabídku 

Průkazy ISIC Scholar, ISIC a ITIC


Chcete využívat slevy a výhody, které vám zajistí průkazy ISIC Scholar (žáci), ISIC (studenti) nebo ITIC (pedagogové) – v Prostějově, na cestách v ČR i v zahraničí? Kartu si můžete vyřídit v ICM Prostějov, Komenského 17 v otevírací době (obvykle 12.00 až 17.00 hod). Informace o tom, co potřebujete k vyřízení karty, a případné změny naši otevírací doby najdete na našem webu. Více info

Výběr z aktualit na webu ICM

Stipendijní výměnný program Future Leaders Exchange (FLEX)


Letos poprvé se pro české středoškoláky otevírá stipendijní výměnný program FLEX (Future Leaders Exchange), který jim umožní strávit školní rok v USA zdarma. Ve školním roce 2019/2020 může s programem FLEX do USA vyjet deset středoškoláků. Uzávěrka přihlášek je 31. října.
Více info

Burza práce a vzdělání v Olomouckém kraji


Burza práce a vzdělávání poskytuje vystavovatelům možnost, aby představili firmy, kterým dlouhodobě chybí kvalifikovaná pracovní síla v určitých profesích a střední a vysoké školy, na kterých je možné nedostatkové vzdělání získat. Zajímáte se o pracovní trh, volná místa či možnosti vzdělání? Už v úterý 2. října můžete navštívit burzu práce a vzdělání v Prostějově! 
Více info

E-VoiceS


Nové číslo anglických E-VoiceS naší zahraniční dobrovolnice přináší ohlédnutí za jejími srpnovými aktivitami - pracovními i volnočasovými. Přečtěte si, jaké aktivity Maria chystala a co všechno se naučila. 
Více info

Rodina Odvedle


Rádi byste vyzkoušeli něco netradičního? Zajímají Vás osudy cizinců žijící v ČR a chcete vědět, co si oni myslí o Češích? To vše a mnohem více můžete zažít s projektem Rodina Odvedle. Nechte se pohostit v domácnosti rodiny pocházející z jiné země anebo je vy pozvěte k sobě domů na společný nedělní oběd! Záleží jen na Vás! Přihlásit se můžete už teď!
Více info

Co se děje na Prostějovsku v nejbližších dnech

Ohlédnutí za 16. všesokolským sletem


kdy: středa 3. října, 16.00
kde: nám. T. G. Masaryka, Prostějov

V prostoru pod lodžií muzea pořádá Muzeum a galerie v Prostějově, p.o. ve spolupráci se Statutárním městem Prostějov „Ohlédnutí za 16. všesokolským sletem“. V rámci projektu Společné století a současně k 100. výročí vzniku našeho novodobého státu budou předvedeny ukázky ze sletových skladeb ŽENOBRANÍ, SILUETY, MÉĎOVÉ, NOTY v podání prostějovských sokolů. 

více info: Muzeum a galerie v Prostějově

Dýňová stezka odvahy a zručnosti


kdy: pátek 5. října, 18.00
kde: Smetanovy sady, Prostějov

Pro děti bude připravena dobrodružná stezka osvětlených dýní s připravenými úkoly. Na děti čekají drobné dárky a odměny za splněné úkoly.

více info: Statutární město Prostějov

Noc vědců - Sluneční soustava ve 3D


kdy: pátek 5. října, 18.00
kde: Hvězdárna Prostějov, Kolářovy sady

Poleťte s námi virtuální meziplanetární kosmickou lodí poznávat Sluneční soustavu. Navštívíme postupně Slunce, všechny planety s krátkou zastávkou na Měsíci, proletíme pásem planetek. Ze samého okraje naší Sluneční soustavy  budeme sledovat kometu, která nás dovede zpět k naší planetě Zemi. To vše v 3D projekci s odborným výkladem. Za dobrého počasí bude po přednášce následovat pozorování hvězdné oblohy.
Vstup zdarma.

více info: Hvězdárna Prostějov
Facebook
Twitter
YouTube
Web
Copyright © 2018 ICM Prostějov, All rights reserved.

Napište nám:
info@icmprostejov.cz

přihlásit odběr | aktualizovat odběr | odhlásit odběr


This email was sent to <<Emailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Informační centrum pro mládež Prostějov · Komenského 17 · Prostějov 79601 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp